Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Ki lehet provokálni az alváspa...

Ki lehet provokálni az alvásparalízist?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogyan?
2010. máj. 29. 23:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem akor szokott jönni mikor délután lefekszek háton és a fejem alatt párna van
2010. máj. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
szerencsée nekem most egy ideje nincs már.volt olyan időszak amikor majdnem minden este volt!! már úgy feküdtem le aludni, hogy azon paráztam hogy aznap ne legyen. de miért akarod kiprovokálni??én inkább az remélem hogy soha többet nem lesz.
2010. máj. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
utánaolvastam a témának, nekem olyanok voltak régen, mintha a kezeimet szurkálnák millió tűvel, és közben úgy éreztem kezdek elveszni a semmiben, és nem tudok visszatérni, de mozogni tudtam, ennek van köze az alvásparalízishez, vagy teljesen más lehet? ha esetleg tudja vki
2010. máj. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

01:26 os igen

Ez is az egyik változata.Sok féle tünet jelentkezhet a bénultságtól kezdve a különböző érzékcsalódásokig halucinációkig.Nekem is volt többször de nem tartott sokáig szerencsére...És való igaz legtöbbször nappali alvás alatt jelentkezik vagy ha félálomban van az ember.

2010. máj. 30. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Van rá egy biztos módszer, nekem eddig mindig működött, pedig mindig véletlen alakult így.


Ne aludd ki magad éjjel, max 3-5 órát aludj, majd kelj fel, éhgyomorra igyál 2 kávét, ha elmúlt a gyomorégésed, és már tudsz enni, akkor ebédelj, igyál még egy 3. kávét is, 15-20 perc múlva azt fogod érezni, hogy el kell feküdnöd, nem bírsz már állni/ülni, akkor irány az ágy, 5-20 percig csak pörögni fog az agyad, majd amikor már szabályosan látod magad előtt a gondolataidat, és mindenféle ismerősök hangját hallod élethűen, akkor indul a dolog, ne mozogj, és nemsokára már jön is az ismerős zsibbadás, és fülzúgás.


Gondolom tudatos álmot akarsz, és igen ez a legegyszerűbb módszer. Gyakorlatban annyi, hogy amikor jön a zsibbadás meg a fülzúgás, akkor gondolj arra amit álmodni akarsz, és párszor bevillan a kép, közben halkul a fülzúgás, hirtelen rádtör egy nagyon jó érzés, érzed ahogy elnyomja az alvásparalízis érzéseit, és onnantól csak az a dolgod, hogy kézben tartsd az álmot, és emlékeztesd magad, hogy ez tudatos, különben egy idő után visszavált automatára az agyad, és sima álom lesz az egészből.


A legdurvább az egészben amúgy, hogy álmodban valahogy ismer az agyad minden lehetséges érzést, és olyat is tudsz érezni, amit a valóságban még nem tapasztaltál meg, de mégis tényleg olyan lesz az érzés, mint amilyen valójában a valóságban. Ha meg tudatosan álmodsz, akkor az érzésre sokkal jobban tudsz figyelni, és persze te döntöd el mit akarsz átélni.

Sok minden volt, amit előbb átéltem álmomban mint a valóságban, de a legtöbb érzés a valóságban is pont olyan volt utána.

2010. máj. 30. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2010. máj. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Testenkívüli élményt kilehet provokálni,az alvásparalizist gyakran ez szokta követni.A bénultság ugyanis általában annak következménye,hogy már nem vagy a fizikai testedben.

Itt egy link,itt leírják a testelhagyás technikáját.De találsz még sok ehez hasonló tanácsot a neten.De azt tudni kell,hogy a spontaán TKÉ sokkal könnyebben elérhető.Ha szándékosan is szeretnéd kiprovokálni,ahoz rengeteg idő és gyakorlás kell.



[link]

2010. máj. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Nigra ***** válasza:
én, mivel nagyon sok beszámolót olvastam alvásparalízisről, eldöntöttem, hogy át kell élnem (mivel nagyon sokat olvasok/olvastam a témában nem láttam semmi ijesztőt benne)napokig traktáltam az agyam az alvásparalízissel, míg egyszer sikerült. azóta ha eldöntöm, hogy lesz, akkor lesz :)
2010. nov. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Nigra ***** válasza:
előző vagyok, előtte spontán módon soha nem éltem át
2010. nov. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
azért annyira ne akard átélni...tapasztalatból beszélek.nekem is volt 1x,és rem többször nem lesz.én már legszívesebben bőgtem volna az ijedtségtől...mondjuk akk még nem tudtam h mivel állok szembe.olyan kiszolgáltatott helyzetben éreztem magam...nekem csukva volt a szemem,képtelen voltam kinyitni,még az ujjamat se tudtam mozdítani,ha próbálkoztam mozdítani,akk erős nyomást,fájdalmat éreztem a fejemben.éreztem h az agyam akadályozza a mozgásomat,és nem tudok parancsolni a testemnek.zöldes árnyakat is láttam,amitől mégjobban betojtam,mert akk még nem tudtam h mi történik velem.aztán feladtam a próbálkozásokat,végül lenyugodtam,és visszaaludtam...reggelre már kutya bajom se volt.de azért senkinek se kívánom ezt.
2011. márc. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!