Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem azt, hogy a...

Miért érzem azt, hogy a pszichológus provokálni akar?

Figyelt kérdés
Mintha szándékosan fel akarna bosszantani,ahelyett,hogy segítsen.
2011. márc. 10. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert provokálni akar. :) Ez is egy módszer, még ha most neked nem is tűnik úgy, hogy segítene.
2011. márc. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hogyan provokál, mivel?
2011. márc. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Olga néni ***** válasza:
Mélyre akar ásni, ki akar belőled szedni minden információt - a te érdekedben. Lehet, hogy ő meg azt érzi, hogy nem vagy teljesen nyitott. Aztán az is lehet, hogy fásult, fáradt, rossz szakember. Ez esetben keress másikat.
2011. márc. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt akarja elérni, hogy kijöjjön belőled, aminek ki kell. Egyszerűen az indulataidat akarja belevonni abba, hogy kiadd magadból, amit elfojtasz. Ez a terápia része. Engem is provokált, olyanokat kérdezett, amikről abszolút fájt és derogált beszélni, így elsírtam magam, de közben kiordítottam neki mindent. :)
2011. márc. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azt hittem,hogy majd megnyugtat mindig mikor hozzá megyek,ehelyett pedig olyanokat mond ami már -már kiveri nálam a biztosítékot.

Például: -szeretni kellene a gyerekemet!(hiszen imádom)

-mennyire zavar a testalkatom? (nem központi téma nálam)

-miért jó az nekem,hogy a szüleimmel együtt építkeztünk ,miért nem önállósodunk a férjemmel(hiszen anyagilag a fele építkezést mi álltuk,nem a szüleim nyakán élünk,mert külön bejáratunk van,nekik és nekünk is jó ez a közelség)

2011. márc. 10. 10:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Engem nem bosszantanának ezek a kérdések, ha TÉNYLEG úgy éreznék, ahogy írod.
2011. márc. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus vagyok. Az volna a javaslatom, vidd vissza hozzá az érzéseidet. Mondd el neki, mit váltanak ki benned ezek a kérdések. Beszélhetsz vele őszintén a negatív érzéseidről, arról is, ha dühös vagy rá vagy elégedetlen vagy vele. Nem kell attól tartani, hogy ez kellemetlen vagy kínos, mivel ezek is a terápia részei.
2011. márc. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A pszichológus nem ad tanácsot, nem dönt senki helyett. Belőled akarja kihozni a megoldást. Tesztelt, hogy reálisan látod-e a problémát. Ha felismered, elvileg meg is tudod oldani. A te lehetőségeidet te ismered, nem a pszichológus.
2011. márc. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!