Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Az álmoknak van köze a valóság...

Az álmoknak van köze a valósághoz?

Figyelt kérdés
Én elég szkeptikus vagyok, szimplán a kíváncsiság hajt. Elég sokat álmodok mostanában pl. naplementékről, olyan emberekről, akik az álmaim végén derülnek ki, hogy ők valójában végig szellemek voltak. Elég baljósan nyomasztóak. Vagy pl. beleestem egy nagyon mély sötét kútba és a víz ilyen rozsda színű volt. Illetve elég sokat álmodok ilyen félhomályban világító ernyős lámpákról és elhagyott nyomasztó szobákról. Az álomnak van köze a valósághoz, vagy csak az agy össze-vissza kavarodása. Szerintem azért van valamennyi köze a valósághoz, csak valamiért a tudatalatti ilyen hülyeségekben mutatja ki. Nektek mi a véleményetek erről?

2018. aug. 6. 21:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden álom mögött van tudattartalom és elég gyakran a tudatalatti tartalmak jelennek meg. Viszont az elméd álmodban sem pihen, ő tudja jól, hogy mit miért söpört a szőnyeg alá, ezért nem látod meg tisztán ezeket a tartalmakat. Ezt a mechanizmust álomcenzúrának hívják.
2018. aug. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor álmodom, ha valami történni fog velem. Van köze a valósághoz, mert 1, ismerős emberekkel szoktam/szoktunk álmodni rendszerint; 2, a napi események előtérbe kerülhetnek, azokat próbáljuk így feldolgozni.
2018. aug. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hmm nekem ilyennel még nem volt szerencsém, hogy bekövetkezett volna. Mondom néha csak tök random tárgyakat látok, mint pl a lámpaernyő halvány narancssárga fénye. De rossz volt. Még így is áll a kezemen a szőr, ahogy leírtam. :D
2018. aug. 6. 21:42
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
Van. Sokan álmodoznak arról hogy végre meghalok, az álmok néha valóra vállnak :D
2018. aug. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A félelmeid, vágyaid ilyenkor kerülnek felszínre és egyfajta mesét sző az elme köré.De van hogy valós dolgokról álmodsz,viszont az valamilyen szinten tudatos álom.
2018. aug. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
Nekem mostanában a szerelem jár az eszemben, és legtöbbször arról is álmodok, szóval van köze a valósághoz, a vágyak, elnyomott gondolatok stb. jelennek meg bennük. De ilyet én nem szoktam álmodni mint te, szoktál horrorokat nézni? Azokban jelennek meg az elhagyatott szobák,szellemek. Vagy mostanában sokat foglalkoztat az élet a halál után, stb.?
2018. aug. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az álmoknak mindig van köze a valósághoz, a legtöbb esetben például pont a valóságot segít feldolgozni, még akkor is, ha látszólag erősen torzít. De vannak más jellegű álmok is.
2018. aug. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sokszor van hozzá köze. En legalábbis jónéhányszor "álmodtam újra" egy- egy esemenyt az életemből.
2018. aug. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyon is van köze a 2-nek egymáshoz.

Pl. olyan módon hogy ami történik veled napközben azt éjszaka álmokkal dolgozza fel a tudatalattid, mint itt korábban írták. Amit szintén írtak előttem, hogy vágyaidat, reméléseidet, sőt jövő beli eseményeket is megálmodhatsz olykor.


Velem is volt nemrég olyan amit itt előttem írtak, hogy szerelmes voltam egy lányba és volt elképzelésem róla hogy hogyan próbálom megközelíteni. Mivel nagyon ideges voltam hogy hogy fog sikerülni (aztán sajnos nem jött össze) először olyat álmodtam, hogy összejön ugyan a randi de minden balul sül el. Aztán következő éjszaka ennek épp az ellenkezőjét álmodtam.

Amúgy az is egy érdekes dolog hogy van hogy egy álom egészen élethű és mikor felébredsz minden apró részletre emlékszel sőt nekem volt olyan álmom ami már vagy 8-10 éve volt és még kb emlékszem hogy mi volt benne. De vannak olyan álmok is amik alapból mikor álmodod is egészen homályosak és mikor felébredsz már nem is emlékszel rájuk. Ez vajon mitől függhet?


És akkor most visszatérve oda hogy olyan is van hogy meg is álmodhatsz dolgokat hadd meséljek el egy saját sztorit:

Egyszer olyat álmodtam hogy mikor megyek a Kálvin téri Szabó Ervin Könyvtárba (mert akkor oda voltam beiratkozva könyvtárba) a buszról leszállva elindulok át a zebrán mert nekem zöld a lámpa ám akkor érkezik nagy tempóval egy motoros és átmegy a piroson és halálra gázol. Itt felriadtam. Pár nap múlva tényleg mentem a könyvtárba és mikor odaértem a zebrához láttam hogy zöld a lámpa, de akkor beugrott az álom és kicsit vártam mielőtt elindultam a zebrán és valóban jött a motoros és átszáguldott a piroson. Kvázi megálmodtam azt a történést és ez megmentette az életem. Most is beleborzongok ebbe ahogy ezt írom.

2018. aug. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 kretens ***** válasza:
100%
Amikor álmodunk van pár dolog ami mindenkinél egyforma.Például álmunkban nem tudunk rendesen futni de repülni igen.Ha álmunkban hirtelen zuhanni kezdünk magasról akkor a mellkasunkban egy szoritó érzést érzünk vagy hasonlót mint amikor autóval egy bukkanón hajtunk át.De még sorolhatnák párat ami mindenkinél egyforma.Ezzel nincs is gond.Ez igy természetes mert az agyunk hasonló ingereket gerjeszt ilyenkor mint éber állapotban.Vannak ismétlődő visszatérő álmok.Ez lehet jó is rossz is.Ezzel sincs semmi gond ez is természetes.De van valami amit én sem tudok értelmezni bár félelem nincs bennem de felettéb érdekes.Ez velem történt.Én tudok tudatosan álmodni ami azt jelenti hogy ha jön az álom miután lefeküdtem aludi pontosan tisztában vagyok vele hogy alszom és az álom amit látok nem a valóság.Ilyenkor addig mig fel nem ébredek tulajdonképpen azt csinálok az álomban amit akarok tehát én irányitok mindent.Nos volt egy olyan álmom ami miatt soha többet nem tudatosultam álmomban hanem csak hagyom magátol az eseményeket a maguk folyamatában lezajlani.Az történt az egyik álmomban hogy egy átlagos emberi külsővel de egy nagyon negativ kisugárzással és ilyesztő szempárral rendelkező álomalak engem figyel és követ miközben én az irányitott álmomban a szokásos hülyeségeket csinálom.Szembefordultam vele és gondoltam adok pár maflást neki ha már ilyen ronda de nem tántorodott meg.Már ez furcsa volt nekem mert eddig álmomban mindig az történt amit én akarok.Ezután megkérdeztem tőle hogy te hogy kerültél ide.Azt válaszolta hogy ő mindig is itt volt.Ezután azt kérdeztem hogy hol az az "itt"?Erre elkezdett ütlegelni .Fájdalmat nem éreztem de nem voltam ura a helyzetnek.Fel akartam ébredni de nem tudtam.Kétségbe estem de bevillant valami.Azt mondtam neki hogy Jézus az én pásztorom.Erre vége lett az álomnak.Azóta semmilyen kellemetlen álmom nem volt.Hát csak ennyit akartam megosztani veletek az álmokkal kapcsolatban.
2018. aug. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!