Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Furcsa rémálom?

Furcsa rémálom?

Figyelt kérdés

Olyan hangot hallottam, mint a mostani lakhelyemen a padló recsegése, közben pedig a gyerekkori szobámban, ágyamban feküdtem.

Egy alak közeledett felém, miközben én hanyat feküdtem az ágyban. Ahogy közeledett felém előbb csak egy sötét árny volt, ahogy az ágyhoz ért kezdett világosabb lenni, inkább szürkés, de csak hasonló volt az emberi alakhoz, nem volt arca, az sem látszott férfi, vagy nő.

Ahogy oda ért az ágyamhoz, sikoltani akartam, mert rettenetesen féltem, de nem jött ki hang a torkomon. Arra ébredtem, hogy zihálok, furcsán veszem a levegőt és hanyatt fekszem. (Ritkán ébredek úgy, legtöbbször az oldalamon feksze.)


Nagyon kellemetlen érzésem volt utána.


Nem volt mély álom, arra tudok gondolni, hogy a tv és a kutya motoszkálása által keltett zajok szivárogtak be a tudatalattimba. Csak az a furcsa, hogy a tvben nem horror film volt, a kutya alatt pedig nem nyikorog a padlónk.

Még az is megfordult a hang hallatán (álmomban) a fejemben, hogy párom ment ki wcre biztos, utána jelent meg az alak. Párom meg mellettem durmolt.


Még arra sem foghatom, hogy ettem lefekvés előtt, mert az mindig ilyet okoz, de most még ez sem zavarhatott be.

Munkahelyen kicsit feszkós a hangulat. Talán ez az oka?


De érdekelne az irracionális megoldás is :)



2018. szept. 21. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Biztos, hogy álom volt? Nekem nem álomnak tűnik a leírásodból.
2018. szept. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
86%

Kedves kérdező!

Ez egy lidércnyomás volt!

2018. szept. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
alvás paralízis
2018. szept. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló,

Biztos, hogy álom volt. :)

Valóságnak nagyon szürreális lenne. :)


2,3 válaszolónak köszönöm.

Pontos a diagnózis.

2018. szept. 22. 20:22
 5/5 anonim ***** válasza:

#3

alvásparalízis nem lehetett mert a kérdező álmodott tehát javában aludt, viszont az alvásparalízis közvetlen alvás előtt van mikor próbálsz elaludni de az agyad ezt még nem akarja ezért különböző (általában fémes csattanás, ágyúdörgés) hangokkal riaszt fel álmodból illetve mikor épp kezdesz elaludni olyat kezdesz álmodni hogy zuhansz, elesel ilyesmi erre ugrasz egyet és felriadsz; illetve közvetlen ébredés után mikor a tested már felébredt de az agyad még nem igazán ezért nem tudsz mozogni stb.

szóval ez nem valószínű hogy alvásparalízis volt.

sokkal inkább tűnt olyannak hogy valami szellem, démon ilyesmi hatolt be az álmodba. de persze az sem kizárt hogy csak valamiért rossz a lelkiismereted, tettél valakivel vagy mondtál valakinek valamit amit később megbántál és most az vetült ki így rád álom formájában.



remélem tudott segíteni


az Inkvizítor

2018. szept. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!