Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Az ember könnyebben kezeli...

Az ember könnyebben kezeli idősebb korban a rémálmokat, mint fiatalkorában?

Figyelt kérdés

Éppen ma hajnalban volt egy különösen horrorisztikus álmom.


Azt álmodtam, hogy a egy többszintes, rég óta elhagyatottan álló sötét, ablaktalan házban bolyongok (mely érdekes módon nem az ég felé magasodott, hanem a földbe volt építve, a szintek nem egymás felett, hanem egymás alatt sorakoztak (remélem értitek), és a háznak nem magassága volt, hanem inkább mélysége), s nagyon izgatottan próbálok valamit megtalálni. Kezdetben elhagyatottnak tűnik a ház, de ahogyan az egyre alacsonyabban/mélyebben lévő szintekre érek, hangokat, zörejeket, hátborzongató suttogásokat hallok, melyek hallatán néhány éve még riadtan, verejtékezve keltem volna fel (gyermekkoromban sok olyan rémálmom volt, amikor csupán egy váratlan zörejtől, suttogástól riadtan keltem fel), ám ehelyett még bátrabban, izgatottabban keresem azt a valamit, ami nekem nagyon kell valamihez (még most sem tudom, hogy mit/kit kerestem abban az álomban).

Néhány szinttel mélyebbre hatolva végül meglátom a különös hangok gazdáit: az eltorzult, véres arcú horrorisztikus lényeket, melyek, ha a lámpásom fényeit az arcuk felé irányítottam, röhögni kezdtek, majd üvöltve, hörögve támadtam rám.

Megint érdekes, hogy nem riadtam fel ellenben, mikor néhány éve ehhez hasonlót (de ennél jóval "kellemesebbet"/kevésbé durvábbat, élethűbbet) álmodtam, akkorát üvöltöttem, hogy még a szüleim is felkeltek.

Most viszont a felriadás helyett fogtam egy baltát és szembeszálltam a szörnyekkel.

Nagyon horrorisztikus álom volt (talán a legfélelmetesebb, amit eddig életemben álmodtam), a hangok hátborzongatóak voltak, a lények torz, vérbe fagyott arcai szerintem durvábbak voltak, mint a megszállott lánynak az eltorzult arca az Ördögűző című filmből (az elmúlt egy hónapban nem néztem horrorfilmet és horrorjátékokkal sem játszottam).


A kérdéseim:


- Miért nem riadtam fel ebből az álomból, noha régebben ennél jóval "kellemesebb" álomból is rémülten keltem fel?

- Lehet, hogy az ember idősebb korban a rémálmokat könnyebben tudja kezelni, mint kisgyermekkorában?



2019. jan. 12. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, és melyik oldaladon szoktál aludni?
2019. jan. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

19 éves fiú vagyok.

Változó, hogy melyik oldalamon alszok. Leginkább a jobb oldalamon szoktam elaludni, de mindig más pozícióban ébredek fel.

2019. jan. 12. 23:02
 3/4 anonim ***** válasza:
61%
Próbálj meg hason fekve aludni, nem lesz rémálmod, ha idősebb leszel már nem fog zavarni, ha ilyet álmodsz.
2019. jan. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy bátrabb lettél.

Valaki akit ismerek,sokat idézget a Bibliából, hogy asszem, hogy mondott vlalami ilyen sztorit, hogy Jézus talán, 3 napja megy a sivatagban, és akkor jön a Kísértő/Kísértés/Kis értő; és akkor mondja neki, hogy ott van az a szikla, változtasd kennyérré, meg satöbbi, és akkor; hogy felajánl neki a Kísértés valamit, hogy az ott mind az övé lehet, csak változtassa kenyérré, vagy valami, és akkor a Jézus talán mondta, hogy nem csak kenyéren és vízen él az ember; és akkor a legvégén volt valami ilyen, hogy a Jézus mondott valami olyat, hogy nem csak az az enyém, amit nekem felkínáltál (van még tovább is picit)

2019. jan. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!