Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Többszintű alvási paralízis...

Többszintű alvási paralízis egymásba ágyazottan lehetséges?

Figyelt kérdés

Basszus, nagyon durva élményem volt. Csodálkozom, hogy egyáltalán sikerült felébredni és kitörni belőle.

Az egész úgy kezdődött, hogy elhagytam a testemet. Gyakorlatilag stabilan és tisztán éreztem ahogy megyek és minden tapintás is valóságosnak tűnt. (viszont tudtam, hogy nem lehet a valóság -> ezt szép lassan kezdtem elfelejteni, mert csak a célomra koncentráltam és elhittem elég abszurd eseményeket). Aztán később kezdtem felismerni elemeket, amik emlékeztetek, hogy ez csak álom. Kicsiz megkönnybültem, ezért folytattam az utamat és el tudtam szakadni a korábbi helyről.

Majd végül olyan dolgot csináltam, ami tudtam hogy biztos fel fog ébreszteni. Nos ez is történt majdnem.

Azt hittem, hogy felkeltem az ágyamban. És azt hittem, hogy a vibráló ledek fénye okozta. Aztán nagyon kezdtem bánni, hogy nem kapcsoltam le, mert úgy éreztem, hogy az álom húz vissza és nem bírom kinyitni a szemem. Ekkor már szétesett a valóság és úgy éreztem, hogy 2 valami erősen nyomkod és nem akarok ott lenni. Nem volt jó érzés és nem tudtam leállítani. Szerintem itt vagy 2-3 alkalommal azt hittem, hogy már vége, aztán mégsem, álmodtam kicsit, majd újra jött az a két izé. Végül amikor tényleg felkeltem rájöttem, hogy nincs sehol semmilyen vibráló fény. Álmodtam az alvási paralízisem is. Lehet még most is álmodom. Szerinted?



2019. jan. 19. 04:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Elsőnek is gratulálok :D Hogy sikerült összehozni a paralizist?

Amugy szerintem simán lehetőség ez.És örülj, hogy neked csak ennyi volt. Én sokkal durvább alvásparalizist is éltem már át.

2019. jan. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem pontosan ugyanez volt kb. egy évig napi szinten. Pedig már nem voltam fiatal, a 30-as éveim felé közeledtem. Akkor sokat olvasgattam erről, és azt írták tini kortól a húszas évek közepéig vannak ilyen intenzív élmények.

Először mindig paralízissel kezdődött, láttam a szobát magam körül, és a digitális órát a tv tetején, de nem tudtam leolvasni róla a számokat, hogy hány óra van. Jött a tipikus paralízis élmény, hogy nem tudok mozdulni, éreztem, hogy valaki vagy valami körbe járja az ágyam, majd vissza zuhantam álomba. Ami lehet nem álom volt. Azt hittem felkeltem, és elhittem ami magam körül történik, míg nem valami olyan furcsaság jött, amire azt gondoltam ez nem lehet valós. Pl. bementem reggel a munkahelyemre, de egyszer csak újra éjszakai sötétség lett, és akkor jöttem rá, hogy ez nem lehetséges, ez nem lehet valós. nagyon nehezen tudtam felébredni, mert akkor, ott az tűnt valóságnak. Mindet úgy érzékeltem, mint ébren. Mikor rájöttem, hogy ez nem valóság, nagyon igyekeztem felébredni, de annál nehezebben ment. Ez azzal szűnt meg, hogy elköltöztünk.

2019. jan. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#2. Voltam. Még azt kihagytam, hogy olyan is volt, hogy álomból álomba ébredtem, tehát mikor nagyon erősen fel akartam ébredni, újra a szobámban találtam magam, de volt, hogy az sem volt valódi. És igen, volt olyan, hogy már akkor sem voltam biztos benne, hogy ébren vagyok, mikor már valóban ébren voltam. Meg kellett csípnem magam, hogy most akkor már tényleg felébredtem? Átnéztem a lakást, hogy minden rendben van-e, minden a helyén van -e. Szerintem ez asztrálutazás.
2019. jan. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nálam sok évvel ezelőtt úgy kezdődött az egész, hogy úgy éreztem, hogy látok a sötétben. Mintha zöld fénye lenne. Kicsit megijedtem, nem tartott sokáig. Aztán ez sokáig ment, csak fény nélkül. Jellemzően úgy índult, hogy erősödő bántó belső búgást éreztem a fejemben. Viszont egy idő után már vágytam rá és próbáltam nem elengedni. De sosem tartott sokáig. Aztán a hang már nem volt többet, csak a test elhagyásának érzése és nehéz séta. 3-4 éve volt a legdruvább eset, akkor kettő jött egymásután.


A második úgy indult, hogy a galamb hangja hirtelen nagyon lassú, nyújtott, érdes lett. És teljesen elkezdett rángani a lábam, mint akinek rohama van. Ott tényleg nem tudtam, hogy mi valós. Felálltam és megírtam ide, hogy mi történt (hogy emlékezzek rá). De ahogy visszaemlékszem közben voltak a szobában nem valós elemek pl. szekreény a közepén. A kérdésem viszont tényleg megszületett. Valahogy a valóság és álom a fejemben tényleg összeolvadt. Akkor félálomban éreztem magam, alig kaptam levegőt.

Azóta már szinte sosincs ilyen vagy csak néhány másodperc és lebegésből áll.


Még arra figyeltem fel, hogy valószínűleg ha forgatom a szemem vagy felfelé nézek, nagyobb az esélye a jelenségnek (ma például megforgattam). EGyébként a legdurvább jelenség első része meg úgy indult, hogy álomban valami parkoló lépcsőkön mentem felfelé, de nem a lábamon és elég meredek volt. Majd végül hátra néztem, lefelé...


Nem vagyok már gyerek, de harminc talán még nem múltam el :)

2019. jan. 19. 11:18
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves #1, mit éltél át?
2019. jan. 19. 11:21
 6/9 A kérdező kommentje:

Egyébként ti nem szoktátok magatokat jobban érezni utána?

(amúgy neked is köszi kedves #2, #3)

2019. jan. 19. 11:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem évente 3-4 alkalommal szokott lenni alvási paralízisem,az utolsóból nagyon nehéz volt kitörni,azért írom ezt mert én csak kirúgni tudom belőle..tehát álmodom,általában nem

rosszat,és akkor jön az egyre erősödő búgó hang,akkor már tudom hogy erőt kell cennem magamon és kitörni az egészből,de az utolsónál egyszerűen nem tudtam erőt venni magamon,szó szerint elfáradtam mikorra kb 5-6-odjára próbáltam kitörni,nagynehezen sikerült,de borzasztó rosszul éreztem magam utána,ziháltam a pulzusom simán volt 160-170..ahogy erősödik a búgó hang annál jobban érzem azthogy ki kell tör

nöm,mert valami rossz történik ha ideér a hang,tehát még soha nem vártam meg a végét..nekem borzalmas élmény mindahányszor megtörténik..

2019. jan. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most jól besütiztem, meglátjuk mi lesz:)
2019. jan. 20. 02:56
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet téves ébredés is.Vagy ha nagyon fàradtan,kimerülten feküdtél le de mégsem tudsz kellően mélyen aludni.Akkor ilyen félàlom szerű kellemetlen tapasztalatokat is generàlhat a fàradt agy.

A sötétben làtàs,zöldes,kékes fényű kőrnyezet az asztràlutazàs jellemzői.Ahogy a búgó hang is.De ezek egyénileg kissé eltérhetnek.Àm még az eltérések ellenére sem szabad úgy gondolom ràfogni,hogy hallucinàció,hiszen oly sok ember hogyan hallucinàlhatnà szinte ugyan azt?Nekem többnyire olyan hanggal kezdődött,mint mikor fékez a vonat.Zakatoló,csikorgó hang nagyon hangosan.Sokà azt hittem,a közeli vasútról hallatszik ide ennyire.De mégis gyanúsan hangos volt.Ritkàbban volt búgàs is.Na meg a bénultsàg.

Én kékes fényt làttam mikor kiléptem a testemből.Jâràs néha nehezen ment.Mintha súlyok húztàk volna le a làbam.Később kísérletezni kezdtem vele és egy ilyen alkalommal direkt beàlltam a tükör elé.Minden stimmelt,de kissé àttetsző volt az alakom.Az ilyen tapasztalatoknàl ami legkevésbé segít az a pànik és az erőlködés.Higgadtan kell vàrni akkor hamarabb elmúlik.

2019. jan. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!