Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges beszélgetni "saját...

Lehetséges beszélgetni "saját magammal? "

Figyelt kérdés

Arról lenne szó hogy ugyebár biztos Te is álmodtál már...Na de a tudatos álomról kevesebben tudnak... Álmomban tudok beszélgetni álomalakokkal és érdekes is, csak az idő véges és még sokat kell gyakorolnom hogy a tudatosságomat olyan szinten megtudjam őrizni mintha ébren lennék és gyakran elfelejtek részleteket a beszélgetésekből, meg ott vannak a téves ébredések és egyéb finomságok... Láttam egy sorozatot [Csúcshatás-Limitless] amiben a főszereplőnk képes "beszélgetni" saját magával úgy hogy vizuálisan megjelenik maga előtt és tanácsokat ad neki mit hogyan kéne csinálni illetve szinte bármiről tud vele beszélgetni... Na akkor a kérdés: Az álomalakot lehetséges valahogy "áthozni" az ébrenlétbe? Az alvási paralízisen kívül. [Leszögezném nem akarom ébren átélni ezt, csak kíváncsi vagyok,]... Filozofáltam a kényszerített ébren maradáson is, lehet olvasni pár helyen hogy ha sokáig ébren maradsz, elkezdesz hallucinálni... Ez elég veszélyes ugyebár... Akkor filmekben látni hogy valami cucctól a hapsi olyanokat lát amik nincsenek is ott... Ezt az állapotot lehetséges elérni külső segítség nélkül? [Persze nem úgy mint a pszichiátriai esetek, nem elmebajra célzok a "megidézett álomalak" alatt, hanem egy személyes tanácsadóra, aki tud segíteni ha valamiben elakadtál]

Igazából ez az egész ötlet csak a sorozat miatt ugrott be :D Remélem jön legalább egy válasz, kicsit komplikált kérdés.. :)



2015. dec. 23. 21:16
 1/2 anonim ***** válasza:

En mar eljutottam arra a szintre, hogy iranyitsam az almomat, csak elalvas elott koncentralni kell, hogy alszol-e es rajonni h almodsz. Almomban nem tudok tanulni, hulyesegeket csinalok-ezert tudom, hogy alom-es atiranyitom.

Onmagammal meg nemigen beszelgettem.


A hallucinogen, amit mondtsl, azaz LSD, en 1,5cs szerecsenydioval kiserleteztem magamon, ami ilyen mennyisegben a lizergsav-dietilamid hatasanak megfelelo. Ilyen allapotban nemigen tudsz magaddal ugy kommunikalni, ahogy szeretnel.


Aztan van megegy...a meditalas. Monoton dobszo es csend. Ez engem mar atsegitett egy masik helyre, bar akkor be voltam tepve marihuana altal.

2015. dec. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ment a zöld :)

A meditációt ki fogom próbálni mindenképpen.

2015. dec. 24. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!