Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hogy lehet a tudatos álmot...

Hogy lehet a tudatos álmot "megtanulni"?

Figyelt kérdés

Hogy lehet úgy álmodni, hogy tudod, hogy álmodsz, és az van benne, amit te akarsz?

Amikor én álmodok, a legnagyobb baromságra sem tudom, hogy álmodok. Csak ha felkeltem...


2010. júl. 3. 13:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Vezess álomnaplót, és reggel miután felkelsz írd le bele mindig röviden, hogy mit álmodtál. Ez abban segít, hogy reggel mindig emlékezz az álmaidra. Hordj karórát és napközben időnként kérdezd meg magadban, hogy "Álmodom?" majd nézz rá a karórára, jegyezd meg hány óra, majd nézz el másfele, és nézz vissza rá. Amennyiben álmodsz, hülyeséget, vagy teljesen más időpontot fog mutatni.

Ha ezt sokáig csinálod, szokásoddá válik és az álmodban is csekkolni fogod és le fog esni, hogy álom.

2010. júl. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ehhez az egész napodnak nagyon jól kell sikerülnie(úgy,ahogy betervezted),és érezd magad egész nap nagyon jól(ha jót akarsz álmodni),és persze ne görcsölj rá a helyzetre..egész nap koncentrálj arra(ismétlem ne görcsölj,csak koncentrálj!),amit álmodni szeretnél..és este a lefekvés előtt persze egy azon rituálét kell elvégezni..lehet,hogy az első este még nem sikerül,de ha egy héten keresztül ugyanaz a rituálét ismételgeted a lefekvés előtt,és legalább 5 napod jól sikerül a héten,akkor lehet,hogy azt fogod álmodni,amit akarsz..de lehet,hogy nem sikerül,sokszor nekem sem jött be..na akkor szoktam elkezdeni kitalálni,hogy mi lenne jó nekem XD
2010. júl. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget:D
2010. júl. 3. 13:46
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Valóságteszt

A legegyszerűbb, leggyakoribb és egyben leginkább sikerrel kecsegtető módszer az úgynevezett „valóságteszt”. Az alany a mindennapi helyzetekben, például vásárláskor, utcán sétálva, táplálkozás, tisztálkodás közben stb. megvizsgálja saját magát, gondolkodását és környezetét, hogy olyan körülményeket találjon, amit esetleg csak álmodás vagy épp nem álmodás közben tapasztalhat. Ez a szokása előbb-utóbb álmában is előjön, ahol álom állapotra utaló jeleket fog felfedezni, s ez előidézheti a tudatos álmot.


A valóságteszt során az alanynak érdemes felidézni az aznapi dátumot, visszaemlékezni, milyen ruhát vett fel, mit evett, felidézni, mi vár rá még aznap. Az álmodás során valószínűleg ezekre nem vagy csak nehezen emlékszik, és azonnal rájön, hogy épp álmodik. Ha viszont a valóságtesztet könnyelműen, figyelmetlenül végzi, akkor álmában a tesztelés során szintén könnyelmű lesz, és hamis adatokat fog felidézni, így a tudatra ébredés nem fog sikerülni.


Amúgy nekem már volt olyan párszor, hogy magamtól is rájöttem, de azt nem tudom, hogy hogyan. Mondjuk pl. akkor is, amikor álmomban vagdosták le az ujjaimat, és semmi fájdalmat nem éreztem, akkor már valami gyanús volt.:D

Most is kb 1 hete sikerült tudatosan álmodni. Lehet hogy ott valamit rosszul csináltam, mert a helyszínt és a szereplőket is meg akartam változtatni. De amikor a helyszínt "csináltam", akkor csak egy pillanatra villant be az általam igényelt. Utána meg megint elfelejtettem, hogy ez csak egy álom.:/

2010. júl. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ:) Kipróbálom majd mindegyiket...:D

Nekem elég nehezen megy ez a dolog, hogy rájöjjek, hogy csak álmodom.. Például tegnap éjjel azt álmodtam, hogy terhes vagyok. Pedig még csak 13 éves.. És tudom, hogy ez lehetetlen dolog, de akkor se jöttem rá. Szörnyű álom volt.. Már nagyobb volt a hasam, anyuék nem tudták én meg csak ültem a wc-n és sírtam. Amúgy még szűz vagyok:D

2010. júl. 3. 14:44
 6/12 A kérdező kommentje:
Most is 13 vagyok amúgy:D
2010. júl. 3. 14:46
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
én kűlőnben kb éjszaka után 2-3 óra fele amikor már nem mélyen alszom akkor már tudom azt hogy álmodok,és általában minden nap így van !szerintem nagyon jó dolog mert tényleg azt csinálhatsz amit csak akarsz !
2010. júl. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Van erre egy módszer a tibeti álomjóga, ami a dzogcsen gyakorlatok közé tartozik.

Tenzin Wangyal Rinpócse: Az álom és alvás tibeti jógája Bioenergetic, 2008.

Choegyal Namkhai Norbu: Álomjóga

Ezek hiteles könyvek, de ha tényleg érdekel a dolog, akkor nem árt hozzá egy tanító útmutatása.

Nekem működik :)

2010. júl. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Őőő az a baj, hogy külföldön lakom, de utána nézek(:

Köszi.

2010. júl. 3. 15:19
 10/12 anonim válasza:
100%
Ezt buddhista közösségekben szokták tanítani, sztem mindenhol vannak magyarok és buddhisták, szóval találni fogsz, ha tényleg érdekel :)
2010. júl. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!