Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » A tudatos álom meddig tart?

A tudatos álom meddig tart?

Figyelt kérdés
Lehet hülyeséget kérdezek, de még sosem éltem át. Meddig tart? Álomban hogyan tapasztalod az idő múlását?

2019. máj. 23. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Nekem néhány volt már, hasonlít egy intenzív álomhoz azzal a különbséggel, hogy irányítani tudod az eseményeket.

Eleinte nehéz benne maradni az álomban, az elme hajlamos felébreszteni belőle az embert, ha realizálódik benne, hogy csak álmodik.

2019. máj. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Ameddig akarod mivel az álomidőt is te uralod. Ha csak tudsz róla hogy álmodsz de nem tudod irányítani, valós időben 10 másodperc kb
2019. máj. 24. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Agyhullámok áramlásától is függ. Alfa, Béta, Théta...?!
2019. máj. 24. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon rövid ideig tart a tudatos álom, hiszen olyankor ébrenlét és álom határán egyensúlyozol és gyakorlat kell hozzá, hogy minél tovább fenn tudd tartani ezt az állapotot.

Az idő múlása álomban elég érdekes dolog.Néha olyan, mintha napok történéseit álmodnánk meg és közben kiderül, hogy pár percig aludtunk csupán.

2019. máj. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gyakorlás kérdése.

Én ébredtem már fel azért, mert rájöttem, hogy a magam ura vagyok.

Nem olyan egyszerű, viszont egyáltalán nem úgy van, ahogy írják.

Sokan azt hiszik, hogy ha már majdnem aludnak és megy a gondolkodás, akkor az tudatos álom.

Nem, az még nem álom.

Az az igazi, amikor mélyen alszol, álmodsz és ott ébredsz meg.

2019. máj. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Erre így nehéz válaszolni. Semmiképp sem tudok időt mondani, mert ott nincsen óra amit nézhetnék, nyilván van a karomon egy óra, ha akarom és mérhetek is vele időt, de az ott egy másik tudatállapot és nem feltétlenül hinnék egy órának amit az elmém teremtett. Egyébként addig tart amíg fel nem ébredsz belőle, vagy vissza nem alszol mély alvásba. Nekem például volt olyan tudatos álmom, ami egy hirtelen feljövő félelmem hatására visszaváltozott tudattalan álommá. Akkoriban sokat foglalkoztam kígyókkal (félek tőlük) hirtelen egy álom közben tudatos lettem arra, hogy álmodok és egyszerűen elkezdtem sétálgatni, nézelődni álmomban, amikor jött egy olyan gondolatom, hogy hamarosan meg fog jelenni egy kígyó az álmomban, mivel mostanában ezzel van tele az elmém, meg is jelent és el kezdtem menekülni előle, túl valóságos lett hirtelen és akkor már belefeledkeztem az egészbe, egyszerűen elfelejtettem azt a felismerésemet, hogy egy álomban vagyok.
2019. máj. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy álomban nincs időérzék. :P
2019. máj. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt érzékelsz egy álomban amire figyelsz és akár órákkal is álmodhatsz.
2019. máj. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!