Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért felejtjük el az álmunkat...

Miért felejtjük el az álmunkat? Miért nem emlékszünk semmire?

Figyelt kérdés
Sokszor volt olyan, hogy szólt az ébresztőm, felkeltem, tudtam is róla, visszaaludtam két percre, utána pedig semmire nem emlékeztem, csak érzésekre. Vagy a minap álmodtam egy csajjal, akivel semmilyen kapcsolatom nincs, (lány vagyok én is,hetero) szimplán fészbukon ismerősöm, mégis vele álmodtam, mutatott egy zenét, tökre tetszett, reggel még éreztem is, hogy huu igen jó szám volt. Vagy álmodtam már azzal, hogy mondok valamit angolul, egyből fel is keltem, mert le akartam írni, mivel fogalmam sem volt, mit mondtam. Hova tűnnek az álmok? És miért látom a szövegeket, ha pl olvasok álmomban? Miért csak az érzés marad meg? Esetleg tudna valaki egy nem bonyolult nyelvezetű, szakzsargonnal telepakolt könyvet ajánlani, ami tényleg érdekes, van benne okosság, nem légbölkapottan írta valaki, és az álmokról, azok kialakulásáról, stbről szól?

2019. máj. 24. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A válasz a kérdésre egyáltalán nem ezotéria témájú. Az alvásnak 5 különböző fázisa van, amik meghatározott sorrendben váltakoznak ciklikusan, és ennek egy fázisában történik az álmodás. Az, hogy mire emlékszel csak azon a véletlenen múlik, hogy milyen alvási fázisban ébredsz fel.

[link]

2019. máj. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Annyit fűznék hozzá többször álmodtam hogy közöltek valami érdekes dolgot vagy viccet meséltek fėlålomban felébedtem tutira emlékeztem leírtam ezeket . Reggel elovastam háåt annyi értelmük volt mint bantu négert űrhajóssá kėpezni .
2019. máj. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Érdekes téma ez. Nekem bizonyos helyek jönnek vissza,ahol nem jártam sosem,de álmomban rendszeresen.
2019. máj. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor ezt a könyvet keresed:


Csögyal Namkhai Norbu - Álomjóga és a természetes fény gyakorlata

2019. máj. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Túl gyorsan ugrassz egyik tudstállapotból a másikba.

Én általában elalvástól felkelésig emlékszem az összes álmomra.

Még elalvás előttről végig tudom vezetni a belső folyamatomat egészen felkelésig.

2019. máj. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Álom közben a memória ki van kapcsolva, és még utána is egy ideig.

Általában nincs értelme megjegyezni az álmokat, nem arra valók.

Amikor mégis (figyelmeztető álmoknál), akkor meg is jegyzed!

2019. máj. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Arthur E Powel :Az asztrális test.

Közérthetően ir az álmodásról is és megértheted, miért emlékszel kevésbé az álmaidre.Valószínűleg most olyan fejlettségi szinten állsz, de vannak egyéb lehetséges okok is, többek között a stressz, életmod, étkezés...

Bár szerintem, ha vannak álombeli érzések, amik megmaradnak, akkor talán az is lehet, hogy te inkább érző tipus vagy és nem vizuális (van ugye halló, érző, vizuális tipus) legalábbis mindenkiben valamelyik dominál.Ez gondolom, álmokban is hasonlóan nyilvánul meg.Irj álom naplót és próbáld minél jobban részletezni a megmaradt érzéseket.Ez fejlesztheti az álomvilágodat.

2019. máj. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!