Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Álmunkban tudjuk értelmezni a...

Álmunkban tudjuk értelmezni a számokat, amiket látunk?

Figyelt kérdés

Régebben olvastam valami olyasmit a tudatos álmodással kapcsolatban, hogy az álomban megjelenő számokat (pl. egy óra számlapja/kijelzője,házszám) zavarosnak látjuk, nem egészen tudjuk értelmezni, vagy folyton változnak.

Ez téves infó lenne? Mert nálam sosem ez a helyzet, mindig felismerem őket, valós jelentést is társítok hozzájuk (pl. látom, hogy 6:20 van, felismerem, hogy 15 percem van elérni a vonatot).



2019. máj. 26. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Én számokat nem nagyon látok.
2019. máj. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért ne tudnánk értelmezni?

Számtalanszor álmodtam például kisgyerekként az iskolával, rendszerint volt valami felelés vagy dolgozat is az álomban, és tökeletesen tisztában voltam vele hogy mit jelent az 5-ös vagy a karó.

Álmodtam már olyat is hogy késésben rohantam valahova, folyamatosan elő-elővéve a mobilom hogy lássam, mennyi az idő.

2019. máj. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezeket az "okosságokat" rendszerint olyanok írják, akiknek fogalmuk sincs a témáról.

Ők lehet, hogy nem tudják értelmezni, de én például tudom álmomban értelmezni a számokat és betűket is.

2019. máj. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is láttam már számokat álmomban. Sőt ébredés után is emlékeztem rá.

Volt, hogy olvasni is tudtam. Az már nem maradt meg, mikor felébredtem, pedig álmomban, nagyon magoltam a szöveget :D

2019. máj. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nem értek annyira a témához, csak a saját tapasztalataim alapján tudok beszélni.

Szerintem, ez egyébként mindenkinél változó. Én is hallottam már azt, hogy az ember álmában nem tudja megnézni az időt, nem tud olvasni, vagy éppen ha ránéz a kezére felébred. Ez lehet egyeseknél tényleg így van, de nem feltétlenül igaz mindenkire.

Nekem voltak olyan időszakok, amikor valóban hülyeségeket írt ki a telefonom, ha meg akartam tudni hány óra van, de ez azóta fejlődött. Simán megnézem az időt, sőt ebből következtetni tudok dolgokra (pl. késésben vagyok-e), ha épp arról van szó minden probléma nélkül könyvet olvasok, vagy éppen nemcsak a kezem látom, de még azt is, hogy ki van festve a körmöm.

Azt, hogy a te álmaidba mi az, ami nem stimmel, és ebből rájöhetsz, hogy nem valóság, magadnak kell kitalálnod, és tudatosan figyelned rá. Én például már olyanokból jöttem rá, hogy álmodok, hogy lehetetlen és idétlen volt a wc, vagy a kedvenc bandám tagjaival találkoztam, és beszélhettem is velük, ráadásul magyarul is tudtak... Ekkor kapcsoltam, hogy ez a valóságban szinte lehetetlen, hogy megtörténjen.

Ha megvan az, amiből rájöhetsz, az nagyon jó! De lehet, hogy ehhez az agyad is alkalmazkodni fog. Lehet, egyfolytában új dolgokat kell keresned, mert azt a motívumot, amiből rájöttél, az agyad élethűbbé fejleszti, vagy egész egyszerűen kiveszi a következő álmaidből. Az agyad minden erejével azon van, hogy ne tudd átvenni az irányítást. Vagy ha sikerül, megpróbál minnél előbb visszaterelni a tudatos álomból a sima álomba.

Velem nem egyszer történt, hogy még álmomban "felébredtem", és még büszkén meséltem is a barátaimnak, hogy én bizomy tudatosan álmodtam! Az viszont nem esett le, hogy ez továbbra is csak egy álom...

Alapból, nemhogy visszaakarja venni, még csak azt se akarja engedni, hogy átvedd az irányítást. Nekem volt már, hogy az amerikai énekes ecsetelte nekem, hogy ő miért is tanult meg magyarul, csakhogy elaltassa a gyanúm, vagy éppen, bár rájöttem, hogy álmodok, "szabad akaratomból" úgy döntöttem nem nyúlok bele, mert túl érdekes volt, kíváncsi voltam, mi fog ebből kijönni.

Ha tudatosan akarsz álmodni, határozottnak kell lenned. Ha valamit sikerül elérned, de nem teljesen úgy, ahogy akartad, nem szabad hagyni! Én itt rontottam el. Az agyam aprólékosan vette vissza az irányítást. Egyre kevésbé tudtam beleszólni, a végén már ismételten azt sem tudtam, hogy álmodok.

Ne örülj az apró sikernek, erőszakosan vedd ki a részed az irányításból, akarj még többet!

Ez az egész abszolút nem könnyű, de ha az ember igazán akarja, bele lehet tanulni. :)

Ezzel zárnám soraim, hiszen a végén szerintem már kicsit el is tértem a tárgytól. :D

2019. máj. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Reumás csiga válasza:
Nekem tapasztalatom, hogy tudom értelmezni őket, viszont változnak. Én ezt annak tudom be, hogy az agyam folyamatosan random újragenerálja az írásokat.
2019. máj. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!