Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Akik tudnak tudatosan álmodni,...

Akik tudnak tudatosan álmodni, azok minden este képesek rá?

Figyelt kérdés
Vagy hogyan van ez?
2019. máj. 31. 15:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom ez másnál hogy van, de én ha rájövök közben, hogy álmodom, akkor tudom utána irányítani a dolgokat, de azt nem tudom befolyásolni, hogy mikor jöjjek rá.
2019. máj. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ebben sincs semmi varázslat. Eleinte fentlétkor, majd félálomban megy a dolog, később valamelyest álmodva is, megtanítod az agyadnak, hogy helló, ez csak álom, és csak álom és stb és gyakran azon úgy olyankor nem is alszanak annyira mélyen.
2019. máj. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Hülye! Ne higgy ezeknek hold kórosoknak! A tudatos álom, jó, ha van egyhavonta, és még sokat is mondtam. Nem mellesleg sok álmatlansággal jár a sok alvástechnika folyamatos rögzülése, ami csupán annyit jelent, hogy sokat kell rá gyúrni, hogy legyen egy-egy ilyen tudatos álmod... Alvásnapló, hercehurca meg ilyesmi... Oda formálják neked, hogy nekik volt már, sőt! Minden este, és te bolond elhiszed? Nemhogy tudatos, de még abban sem vagyok biztos, hogy tudatuk van. B)
2019. máj. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Firkálást akartam írni, nem formázást. :D
2019. máj. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Én meglehetősen ritkán álmodom (legalább is ritkán emlékszem rá hirtelen felébredés, vagy reggel felkelés után), viszont gyakori, hogy álom közben rájövök, hogy álmodom.


Az Eredet c. film elég hasznos tud lenni ilyen téren, bár nekem is nagyjából 1-2 éve van ez (25 éves vagyok), hogy rájövök, hogy csak egy álom az egész.


Nem tudom azóta sem, hogy min múlik, hogy tudat alatt elkezdesz gondolkozni magán az álmon, vagy ki tudja, milyen folyamatok zajlanak le, de a filmben is említik, hogy van néhány dolog, amiről ki tudod deríteni, illetve rá tudsz jönni, hogy ez csak álom.


A legegyszerűbb dolog az, hogy "elgondolkozol" azon, hogy hogyan is kerültél oda, ahol vagy, azokkal akikkel vagy. Maga a helyszín, az emberek, a környezet, stb. Ismerős e a hely, mármint, nyilván ismerős, mert az agyad valami alapján kreálta, vagy felidézte a helyszínt, de a lényeg, hogy van e reális alapja annak, hogy ott vagy, azok, akikkel vagy, ők ott lehetnek e, stb.


Az, hogy egy adott este úgy feküdj le, hogy na, most azt álmodom, amit szeretnék, szerintem nincs, ennyire tudatosan befolyásolni nem hiszem, hogy lehetne a dolgot, inkább csak az álom közben jöhetsz rá a tényre, hogy álmodsz, és utána tudod úgymond befolyásolni a dolgokat.

2019. máj. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Pofa be!
2019. jún. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Ó, pont most írtam ebben a témában mühelymunkát. 😁 A kutatásokban, amit olvastam, már az is rendszeresnek számít, ha valakinek havonta egyszer összejön. Olyanról említés sem volt, hogy valakinek naponta sikerüljön. Szerintem nem nagyon lehetséges, de még ha sikerülne is valakinek, rövid időn belül nagyon kimerítővé válna. Nekem eddig kétszer sikerült, egyik sem volt pihentető alvás. Plusz elvileg nagyon könnyen át tud alakulni alvás paralízissé, barátnőm pont ezért hagyta abba. Szóval szerintem a válasz nem.
2019. jún. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#3 Te egyébként biztos jó kérdésnél válaszolgatsz? Csak mert nem látom, hogy bárki is ellent mondott volna neked, sőt mind azt írtuk, hogy nem tudod befolyásolni, hogy mikor álmodj tudatosan, pont mint te. Nem igazán értem min húztad így fel magad :D
2019. jún. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2019. jún. 1. 18:50
 10/11 anonim ***** válasza:
#8 Nem olvastam a válaszokat, csak úgy beszólogattam, na. :D
2019. jún. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!