Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit egyek este vacsira (6-ig)...

Mit egyek este vacsira (6-ig) hogy éjjel ne legyek éhes? Szeretnék lefogyni kb.6 kg-t (most 57 kg és 159 cm vagyok, szülés után másfél évvel). Elkezdtem tudatosan étkezni és aerob mozgásokat csinálni kb.30 perc egy nap, és felülések, gyerek mellett.

Figyelt kérdés
Elég jól bírom a nappalt édesség nélkül, de éjjel kipattannak a szemeim és elkezd korogni a gyomrom és kívánok valami édeset és éhen akarok halni.
2010. febr. 15. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom a tudatos étkezés mit jelent, de nem sok jót, ha az a buta tévhit nálad is fennáll, hogy nem eszel hat után...

Nyugodtan ehet lenni még lefekvés előtt is fél-egy órával pl. rostoncsirke mellet párolt zöldséggel... Felülésezni meg felesleges, a zsír nem csökken tőle.

2010. febr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Este egyél zöldségekböl készült salátákat, gyümölcsöt és ne ragaszkodj a 6 után nem eszek ötlethez - egyél, de csak valami könnyebb dolgot.
2010. febr. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Akármit eszel este hatkor, éjjelre kiürül a gyomrod, ez ellen nem tudzs mit tenni, ha fejleállsz se. Vagx tűröd éjszaka az éhséget, vagy eszel valami könnyűt, ami telít. Én levesre szavaznék.
2010. febr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az előttem kommentezőkkel...könyebb ételeket lehet enni 6 után is:)
2010. febr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
Ha lefekvés előtt 3 órával eszel utoljára, az még belefér. De lefekvés előtt fél órával ne egyél, mert alvás közben az anyagcsere nagyon lelassul. És ne egyél este főtt (meleg) ételt, mert bármiből is van, azok hízlalnak legjobban!
2010. febr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

14.37... Ennyi butaságot!

"Ha lefekvés előtt 3 órával eszel utoljára, az még belefér. De lefekvés előtt fél órával ne egyél, mert alvás közben az anyagcsere nagyon lelassul"


Az anyagcsere egyáltalán nem lassul le alvás közben! Az energiafelvétel alacsony, mivel alváskor az ember nem mozog. Éjjel a szervezet ugyanúgy működik, csak kevesebb energiát éget el... ezért lehet enni alacsony kalória tartalmú lassan felszívódó dolgokat!

Pl. párolt zöldség, sovány túró, roston csirkemell...


"És ne egyél este főtt (meleg) ételt, mert bármiből is van, azok hízlalnak legjobban!"


Hát ez micsoda butaság :D :D :D Tehát a párolt zöldség, a roston csirkemell, egy sima csonleves tele zöldséggel... ezek nagyon hízlalnak mert melegek? :D :D :D Akkor egyen jó hideg fagyit, vagy csokit, túrórudit, zsíroskenyeret nem? Legalább gondolkodnál kicsit mielőbb leírsz ilyet :D :D :D

2010. febr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Valahol azt olvastam, hogy este a fehérjedús táplálkozás kifejzetten segít a fogysában. Egyébként ha valaki este hat után nem eszik, az vagy azt jelenti, hogy éhezteti magát, vagy pedig azt, hogy legalább addig telezabálta magát.
2010. febr. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a "pozitív" hozzászólásokat is. Odafigyelek, amennyire tudok és a pénztárcám engedi. Telj.kiö.kiflit, vagy kenyeret eszem, reggelire, vagy tojást és zöldségeket. Tízóraizom és ebédelek is, könnyűt, vagy ha épp nem olyan könnyűt, akkor fél adagot. Uzsonna ált. gyümi, vagy joghurt, vagy amit a gyerek meghagy. Este abonett, vagy felvágott zöldséggel, vagy az ebédből keveset. Tehát nem zabálom azért tele magam. Más forumokban a nagyokosok valamit orvos is mondta, hogy este 6 után ne egyek. Érdekes...mennyi vélemény. Többször keveset eszem, de azért valljuk be, hogy az egészséges táplálkozás nem szegényeknek való. Gondolok anyósomra is, aki cukros és nincs pénze egészségesen táplálkozni, sajnos rokkant nyugdíjból nem is megy...na mindegy, azért teszek valamit magamért, hogy tudjak fogyni.
2010. febr. 15. 16:34
 9/11 anonim ***** válasza:
27%
A fagyi -és a minél hidegebb kaják- azért fogyasztanak, mert a szervezetnek fel kell melegítenie egy bizonyos hőmérsékletre, hogy meg tudja emészteni. Ez pedig több energiát elvesz mint amennyi magában a fagyiban. van. Egy nagyon jó barátnőm édesanyjától tudom, aki dietetikus, emellett matek-fizika szakos tanár (a fizika oldaláról is prímán levezette ezt az elméletet), emellett már egy csomó embert lefogysztott. Igenis a meleg ételek hízlalnak (a zöldségben még ha meleg is, nyilván nincs sok kalória, de a szervezetednek nem kell strapálnia magát ahhoz, hogy feldolgozza), és itt nyilván nem egy szimpla húslevesre gondolok. Emellett egyáltalán nem egészséges este meleg ételt enni. Ismerek valakit, aki bicajjal jár melózni, heti 2-szer úszni, állómunkát végez, napközben teljesen egészségesen étkezik, aztán este meg jön a meleg vacsi (nem 6 fogásos, és nem nagy adagok). A pasas totál tömzsi. Aztán egyszer 2 hónapig szabin volt, nem evett este meleget, az életvitele változatlan maradt, és mit ad Isten: lefogyott egy csomót! Szóval nem baromság, elhiheted!
2010. febr. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

10.12... te most hülyéskedsz ugye? :D :D :D :D Én dietetikus vagyok... orvos... személyi edző. És ha egy kolléga ezt merte mondani, hogy a fagyi fogyaszt, mert a szervezetnek fel kell melegítenie emésztés előtt, akkor azonnal mondd meg a nevét, mert visszavetetem a diplomáját!

Gondolkozz már könyörgöm... a fagyit megnyalod, már a nyelveden 30 fokra melegszik, mire a gyomrodba ér, már rég testhőmérsékletű... beszélsz butaságokat :D :D :D De legalább jókat nevetünk... Bármit eszel, mire a gyomrodba ér 36 fokos... Ha jó hideg vizet iszol, mondjuk fél litert egy slukra, akkor kb. 5 mp kell mire testhőmérsékletre melegszik...

Mindegy erre még a szót is kár vesztegetni...

2010. febr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!