Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Tudatosan álmodom?

Tudatosan álmodom?

Figyelt kérdés

Ma hallottam először a tudatos almodasrol, kicsit utána is néztem, és arra jöttem rá, hogy én gyakran élek át ilyesmit. Teljesen nem iranyitom az álmom, de általában tudom hogy álmodok, és néhány dolgot viszont tudatosan csinálok, pl. Azt álmodom hogy horgászom, és én teszem fel a csalit, úgy ahogy én elgondolom, még ilyenek. Ez tudatos álom?


Ha hülyén fogalmaztam, még írtam bocsi, már félig alszom :)



2019. márc. 3. 23:11
 1/4 anonim válasza:
Velem is gyakran van ilyen . Elég furcsa de én is szoktam álmomban “gondolkodni ” hogy mondjuk mit mondjak merre menjek stb. De közben pedig tudom hogy álmodom.
2019. márc. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Mostanában nekem is csak ilyen szinten megy, de fiatalabb koromban pl bármikor helyszínt, vagy öltözéket is tudtam választani. :) 23/F
2019. márc. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A lányom is tudatosan álmodik és fura neki, hogy én nem. Nem tudja, hogy csinálja, egyszerűen csak csinálja.

Nekem nem megy.

2019. márc. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Érdekesnek tűnnek ezek a dolgok, pedig valójában minden a tudatban jelenik meg, ahogy az álom állapota, úgy az ébrenlét állapota is, a végső ébredés magára a tudatra ébredés, amiben mindkét állapot zajlik, ez a végső tudás, a megvilágosodás. Talán úgy a legkönnyebb elképzelni, hogy az álombéli karakter és környezete az ember fejében jön létre álom formájában, az ember karaktere és környezete pedig az univezum terében, tehát ha nem előbb, de a halál pillanatában a testből hasonlóképpen fogunk felébredni mint egy álomból, csak a testi halál esetében az anyagtalan létünkre ébredünk, és az nem lesz egy új dolog számunkra, inkább olyan lesz mint egy amnéziából ébredni, mint egy hazatérés a megszokott létünkbe, ahogy az emberi álom esetén is egy születésünktől tartó megszokott valóságba ébredünk, úgy a testi halálkor az anyagtalan öröklétünkre, a végső valóságunkra, és akkor már mivel emlékezünk rá, természetes lesz, ha meditálunk és önkutatást végzünk akkor pedig esélyt adunk rá hogy még életünkben betekintésünk legyen a nagyobb tudatosságba, a végső valóságba. Szóval a tudatos álmodás egyfajta jele ennek az egész folyamatnak.
2019. márc. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!