Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Miért hisznek ennyien a...

Miért hisznek ennyien a horoszkópban és ragaszkodnak hozzá?

Figyelt kérdés
Ugyan nem szeretnék más ember életébe beleszólni, de érdekel a véleményük. Véleményem szerint egy embert egyáltalán nem befolyásolja, hogy ki mikor született és hogyan álltak a bolygók az adott pillanatban. A személyiség formálható, örökölt tényezőkön alapszik - de ez is változtatható. Nem skatulyázhatnak be egy embert nem empirikus dolgokkal. A személyiség sokkal bonyolultabb, mint egy horoszkóp, és sokkal közelebb áll a pszichológiához, mint az asztrológiához. Viszont mindenkinek saját dolga, ki hogy éli életét. Ha valaki barátokat veszít emiatt, az ő dolga lesz.
2019. okt. 20. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Ez így van ahogy leírod. Akik hisznek a horoszkópban azoknak sajnos buta emberek akik mindent elhisznek amit olvasnak és nem kérdőjelezik meg a hitelességét a dolognak. Millió egy bizonyíték van rá hogy a horoszkóp csak népbutítás és hogy semmi értelme nincs
2019. okt. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Az emberek nagy része végtelenül ostoba.
2019. okt. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
kb úgy van ahogy mondod, skatulyázás. Azok akik "ezekben" a jegyekben születtek szinte mind hasonlóan viselkednek, de az asztrológia kicsit bonyolultabb, amint az újságcikk leír... szóval ja, nem törvény afféle útmutató... Engem érdekel az asztrológia és a pszichológia... pl az MBTI, a hangulat ingadozásaimnál, kiszoktam tölteni megfigyelve a változásokat...
2019. okt. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Legfőképp azért, mert saját tudatlanságuk, tehetetlenségük van mire fogni.
2019. okt. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

A különböző csillagképek, az égen található látszólagos ábrák tőlünk több ezer fényévre lévő égitestek rajzai, amelyek ráadásul a Föld pályájának és forgástengelyének lassú, de folyamatos mozgása miatt (perturbáció) változnak az évszázadok során. Ez azt jelenti, hogy 2-3000 évvel ezelőtt is már bizonyos észrevehető változások voltak az égbolton a maihoz képest, hát még ha a különböző bolygók mozgásának apró változásait is ide számítjuk.

Ha csak ennyit is végiggondolunk, rá lehet jönni, hogy egy ember személyisége semmilyen körülmények között nem egy elképzelt égi rajz függvényében változik, hanem genetikai és környezeti hatások alakítják, családi minták, nevelési rendek.

Ettől függetlenül mindenki hihet bármiben, csak a valósághoz semmi köze nincs. A hiszékeny emberek vámszedői pedig meg is fogják kopasztani őket.

2019. okt. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
39%
Két rokonom is élő cáfolata mindannak a sok ostobaságnak, amit saját magukról csináltattak sok ezer pénzért, aszcendens és tök tudja mikkel... Mikor megmutatták, harsányan röhögtem egy jót. Boldogan élnek a párjukkal évek óta, akiknek a jegye köszönő viszonyban sincs azzal, akiket nagyon ajánlatos volna. Sőt egyiknél kifejezetten az ellentéte. Személyiség jegyek sem stimmelnek. Az egész elemzés pedig egy katyvasz, ha akarom így olvasom, ha akarom úgy. A sorsunk soha nem volt megírva a csillagok között bár ostoba emberek mindig voltak,akik még a pénz energiát is igénybe vették a tévében....
2019. okt. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy ennyien egyezünk! Sajnos sok a buta ember, aki ennek szenteli az életét. Az még nem is baj, ha érdekesnek találja és szórakozás céljából nézi, olvassa, de ha mások, illetve saját kárára megy, ott már probléma van. Egyébként érdekes tény az is, hogy "ezeknek" az embereknek a többsége nem képes más álláspontját elfogadni, viszont te - aki nem hisz ebben - buta vagy... A butaságot mondjuk maguknál is megvizsgálhatnák, mivel én itt, a gyakorin, alig láttam helyesen gépelni asztrológiával foglalkozó személyt. De ne ez legyen az "okossági mérce."


Nekem is van egy történetem, amin felháborodtunk a haverommal, de végül inkább nevettünk: Voltunk ketten egy másik barátnál. Az anyukája is benne van ebben a hitben, de az udvarlója sokkal jobban. Lényegében rá akarta erőszakolni a haveromra, hogy neki a betegsége az asztrológiával van kapcsolatban. A különféle energiák - nem pszichológiai értelemben - és a bolygók állása hozta ezt elő. Persze utána kiderült az orvosnál(!), hogy mi is volt a probléma. :D Sejthetitek, hogy semmi köze sem volt az asztrológiához. A történetben az a legbosszantóbb, hogy sokkal hatalmasabbnak érezte magát tőlünk, szinte már mártírkodott az igazáért. Mi pedig hiába támaszkodtunk a meglévő tudásunkra - pszichológiában jártasok vagyunk -, nem engedett. Így ráhagytuk és nevettünk.


Ez lehet tanács is Nektek, de érdekelne a Ti történetetek is ezzel kapcsolatban - ha van.

2019. okt. 22. 16:37
 8/9 jdfGabrella ***** válasza:
Én ikrek vagyok, de a halak jegy az jobban jellemez.
2019. okt. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönjük, de nem ez volt a kérdés...
2019. nov. 1. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!