Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Horoszkóp alapján megítélni...

Horoszkóp alapján megítélni valakit nem ugyan az mint a rasszizmus?

Figyelt kérdés

Az hogy ki mikor született, egy tőle teljesen független dolog, pont mint az ember bőrszíne, azzal született, ezzen nem változtathat.


Mégis páran ez alapján próbálják megítélni, és beskatulyázzák, megbélyegzik.

Elveszik a személyesége feletti autonómiát.


Én rühhellem, ha azt mondják tipik ez vagy az a horoszkóp vagyok, ezért mindig más születésnapot adok meg a horoszkóphívőknek, és mindig mélyen egyetértenek hogy igen látszik hogy az adott, és nem kevésbé hamis horoszkópomhoz tartozom...

Mint egy bélyeg. Ennek születtél az is vagy....



2020. febr. 26. 15:51
 1/10 A kérdező kommentje:

Csak egy komment horoszkóp témában:


„Nehéz dolgod lesz, állandóan nyűgösek, siránkoznak, elégedetlenkednek, megsértődnek, személyeskednek.


És még ráadásul lusták is.


A kinézetük meg olyan mély, hogy az józan eszű férfinek nem tetszene.


Amúgy nekem a rák, mérleg, skorpió csajokkal nem jövök ki jól, és sose akarok ilyen barátnőt, a többivel jól megvagyok.”


Megítél egy egész csoportot, csak a születési dátuma alapján....

2020. febr. 26. 15:59
 2/10 meszike91 ***** válasza:
52%
Horoszkópot csak értelmi fogyatékosok olvasnak.
2020. febr. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Butaság az biztos. Nem 12 féle ember van, annál sokkal jobban különböznek egymástól.

Lehetnek bizonyos tulajdonságok, amik jobban jellemzőek 1-1 jegy szülötteire, de nem lehet ennyire általánosítani.

Ráadásul van még aszcendens is meg mindenféle a napjegyen kívül. De akkor se lehet csak horoszkóp elemzés alapján megítélni egy embert, mert meglehetősen bizonytalan, és rengeteg más tényező van, amik nagyobb szerepet játszanak, öröklött tulajdonságok, neveltetés stb.

2020. febr. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
A mindig más születésnap megadása helyett mondok egy tutibb módszert: add meg a valós időpontot és ha valaki a horoszkópod alapján akar megítélni, nem azért amilyen ember vagy azzal ne foglalkozz többet legyen az ő baja ha hülye.
2020. febr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Ne foglalkozol azzal, ahogy mások mit gondolnak rólad. Másokat úgyse tudsz megváltoztatni, de azt eldöntheted, hogy gondot csinálsz másokból vagy sem. Valójában ez a kérdés is egyfajta ítélet az olyan emberek felett, akik horoszkópokkal foglalkoznak. Ugyanazt csinálod, amit kifogásolsz. Szóval ha nem szeretnéd, hogy mások beskatulyázzanak, akkor mutass példát, és ne skatulyázz be senkit.
2020. febr. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ne foglalkozz ostoba emberekkel.
2020. febr. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5ös válaszoló.

Egészen más egy nem mi általunk választott dolog alapján beskatulyázni valakit, mint az ideológiájának egy pontját megítélni. (Itt sem magát az embert hanem az elvet ítélem meg)


Ügye érted a külömbséget aközött hogy megítélünk valakit mert fekete, és emiatt biztos gyapottszedő majom, vagy megítélni azt az ideológiát ami miatt valaki ilyen szélsőségesen beskatulyáz valamit, azaz a rasszizmust.

2020. febr. 26. 17:54
 8/10 A kérdező kommentje:
*valakit
2020. febr. 26. 17:56
 9/10 D-Mano ***** válasza:
91%

Aki 12 lehetséges személyiségre osztja az embereket, és még jó erősen be is skatulyázza őket oda, az egy véglény.

Nem hittem volna, hogy vannak az ezo-mizo körökben annyira elvetemültek, akik azért dobják a párjukat vagy alapból nem is ismerkednek azon csillagjegyű emberrel, ami "nem jön ki jól" az ő csillagjegyükkel valami teljesen random szennyújság/weboldal szerint. De én fórumokon többször olvastam már ilyet, hogy szegény (szerencsés??) sráccal ezért szakított a barátnője.

Nem régi kérdés itt Gyakorin, hogy egy nő azon aggodalmaskodott, hogy születendő gyermeke várhatóan Skorpió jegyű lesz...


Van egy olyan mechanizmus az emberekben, hogy elvont eszmerendszerek, szertartások, babonák által kívánják kiszámíthatóbbá tenni a sokszor valójában irányíthatatlan, és ki tudja mikor ártó kimenetelű, körülmények általi hatásokat. Erre jó a "horoszkópozgatás" is.


Ezt tudtam, hogy egy fontos mechanizmus az emberek életében, s minél kevésbé értelmes valaki, annál erősebb hatást lehet képes ez kifejteni. De annyira nem hittem elvetemültnek a helyzetet, mint a fentebb írt példák alapján írtam.


Nekem mondjuk ez a sok sületlen asztrológiai kérdezősködés és okoskodás, tanácsadás duplán böki a csőrömet, mert nekem az asztrológia nagyon sokat jelent, és sokat segített az életemben. És nagyon fáj látni, hogy kizárólag a csillagjegyekre sarkítják le ezt a rendszert- ami ennél ezerszer összetettebb- és ezek alapján, a sza. rrá egyszerűsített és teljesen félreértett, kilúgozott asztrológia alapján hozzáértősködnek.


A felvetésed egyébként teljesen jogos. Eléggé rasszizmus érzetű ez a hozzáállás, de szerencsére a sok horoszpókozgató közül kevesen veszik annyira komolyan a dolgot, hogy ezért negatívan megkülönböztessenek valakit, inkább csak okoskodnak az ismerőseik személyiségéről a "horoszpókozgatás" alapján. A fentebb említett néhány szélsőséges példa statisztikailag elhanyagolható ahhoz, hogy ez társadalmilag szélesen káros jelenséggé válhasson.


MÁSRÉSZRŐL, a Valódi asztrológia oldaláról megközelítve:


Ha a horoszkópot szimplán csak a személyiséget közvetlenül befolyásoló horoszkópelemeket vizsgáljuk, akkor az asztrológia szerint nem 12 féle ember van, hanem

12x2(mert a női és férfi horoszkóp között van különbség)x12(mert 12 különböző helyen lehet az aszcendens)x12(mert az aszcendens ura 12 különböző jegybe eshet)x12(mert 12 féle Hold-jegye lehet)x12 (mert 12 féle Lilith jegye)

Ez eddig is 2x12⁵=497664

Ezt még legalább az első házban elhelyezkedhető 0-10 bolygó lehetséges kombinációjával és a ugyanígy a Nappal lehetségesen együttálló 0-9 kombinációjával kell megszorozni, ezt túl bonyi leírni, mert, ha jól sejtem, az két jó hosszú kombináció-összegzés lenne, de a lényeg, hogy ezt az eddigi százezres nagyságrendet még jó sokkal meg kellene szorozni.


S már legalább a kb. tízmilliós nagyságrendről beszélünk a személyiségek körében, úgy, hogy csak az elsődleges személyiségjelölőkről beszéltünk...

2020. febr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kevésbé szégyen, de hasonló, igen.
2020. febr. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!