Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem veszik észre a...

Miért nem veszik észre a liberálisok, hogy a cigányság védése ugyan olyan megkülönböztetés, mint a velük szembeni előítéletek?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek erről?

http://www.youtube.com/watch?v=qLPvmy7Cekw


Miért nem veszik észre a liberálisok, hogy azzal, ha a cigány ellenesek ellen tüntetnek, az csak a feszültséget keltik, nem megoldják azt?

Miért nem veszik észre, hogy nem a cigányokért kell tüntetést szervezni, mert az ugyan olyan faji megkülönböztetés, hanem a gettókban élősködő, integrálódni egyáltalán nem akaró emberek ellen kell határozottan fellépni, a liberálisoknak is! Hisz ha az emberek azt látják, hogy az értelmiségi cigány tüntet azért, hogy az adófizető pénzén élősködő, hazug, bűnöző, gettókba tömörülő igénytelen emberek eltűnjenek Magyarországból, akkor máris nem a cigány szóhoz kapcsolnánk a bűnözés fogalmát!

Csak én látom így a dolgokat?



2013. jan. 14. 19:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
46%

Így van, a liberálisoktól minimum egy vázlatos alternatíva nyújtása azért illendő lenne ahelyett, hogy orrba szájba nácizzák/rasszistázzák a szélsőjobbot, lealacsonyodva ezzel az ő szintjükre


Mindkét oldal csak ugatni tud, érdemi megoldása egyiknek sincs. A különbség csak annyi, hogy a szélsőjobb felszínen tartja, a liberálisok meg homokba dugják a fejüket.

2013. jan. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ezt én is így látom kedves első válaszoló. Nem értem én sem, miért lenne jobb a dolog elhallgatása, a fejünk homokba dugása, mint a tényleges problémák megvitatása.
2013. jan. 14. 19:56
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

Azt azért vedd észre, hogy a legtöbb liberális nem így gondolkozik. Én is liberális vagyok, de valószínűleg jobban utálom az SZDSZ-t, mint bármelyik jobbikos. És ezzel nem vagyok egyedül. Nagyon sok liberálist ismerek, de nagyon kevesen értenek egyet azzal, ami most történik.

A liberális elit sajnos nem a liberális választókat képviseli :(

2013. jan. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 bumbi02 ***** válasza:
88%

Nem hiszem hogy én valaha is minden cigányt védtem volna, szerintem is akasztófán lenne a helye az olyanoknak mint Sztojka, vagy mint akik olaszliszkán lincseltek. Én mindig csak a maradék 5-10%-ért emelem fel a hangom.


Vannak baloldalon is szélsőségek, liberálisok közt, de nem kell egybe mosni mindenkit.

2013. jan. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

"Azt azért vedd észre, hogy a legtöbb liberális nem így gondolkozik."


Ezt egy részről örömmel, más nézőpontból szomorúsággal olvastam. Örülök, ha a liberális emberek sem értenek egyet ezzel a furcsa, kicsavart sehova sem vezető politikával. És szomorúan látom, hogy ezek szerint erről az oldalról sem az emberek érdekeit képviselik a politikusok.

2013. jan. 14. 20:08
 6/20 A kérdező kommentje:
bumbi02 ennek őszintén örülök. Én a liberálisokkal egyet értek abban, hogy a cigányság kérdésében az egyenjogúságra törekednek, de az eszközök szerintem nem jók, mert csak a feszültséget szítják. Elsősorban a romáknak kéne leginkább felszólalniuk a bűnözéssel szemben, és akkor kevésbé kapcsolná össze az átlag ember a bűnözés a cigány szavakat.
2013. jan. 14. 20:14
 7/20 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező- valószínűleg a liberálisokat képviselik a legkevésbé ebben az országban. Komolyan, most egy olyan párt/ideológia sem jut eszembe, aminek a képviselői ennyire eltávolodtak volna a szimpatizánsaiktól.

Azért mi is emberek vagyunk, ha egy cigány megkésel vkit, akkor nem a rasszizmus miatt kezdünk sírni. Ezt csak egy szűk "értelmiségi" réteg csinálja, de nem tudom, hogy annak mi a neve, mert nem liberalizmus, az egyszer biztos.

2013. jan. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A cigányok nem fognak felszólalni a bűnöző cigányok ellen, nincs rá lehetőségük, mivel köztük élnek. Szerinted hogy venné ki az magát, ha a rendes cigány, akit csak azért nem rabolnak ki, mert fajtárs, rokon, cigány, elmegy egy tüntetésre, ahol a körülötte lévők elleni intézkedéseket sürget? Abszurd.


A megoldás az lenne, ha a jobboldal ahelyett, hogy a cigányok vagy a cigánybűnözés ellen tüntetne városokban, inkább azokért a cigányokért tüntetne, akiknek meg kell tűrniük a kirekesztést egyes társaik miatt.


A liberálisoknak meg az lenne a feladatuk, hogy belássák, h az egyetemi szociológia tankönyv nem ad reális képet a valóságról.


Magyarul mindkét félnek meg kéne erőltetnie magát, és be kéne látnia, h nincs mindenben igaza. Épp ezért ez sosem fog megvalósulni, mivel túl sok büszkeséget kéne kútba dobni. Majd talán egyszer, reméljük.

2013. jan. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
39%

Az a baj,hogy mutogatják magukat,hogy ő egyetemista, ő dolgozik,ő ilyen meg olyan jó ember, és elítélik mert cigány.

De persze az,hogy több százezer társuk mit művel, arról nem beszélnek....lop,csal,késel,rabol,kötekedik,gyilkol,köpköd,rongál stb...de te csak azt vedd észre,hogy jaj a kis Lakatos Dzsulió keményen tanul és lenézik mert cigány,jaj a sok rasszista...

De a kis Lakatos Rómeó meg meglop,kirabol és minden olyan tevékenységet végez amiket pár sorral feljebb felsoroltam.

Majd akkor beszéljenek ezek, ha a cigányság 80%-a elmondhatja magáról,hogy tanul és dolgozik...ha akkor is elítélik őket amikor már generációk óta normális ember módjára élnek, na akkor majd kiállok mellettük,de addig a k*rva anyjukat,hogy finoman fejezzem ki magam.

2013. jan. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
7/9 sajnos egyre inkább úgy látom, hogy a pártok kezdenek minden oldalon eltávolodni az emberek ideológiáitól. Ez ellen lassan tenni kéne valamit..
2013. jan. 14. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!