Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Van olyan aki komolyan elhiszi...

Van olyan aki komolyan elhiszi, hogy a csillagok állásának ténykleg bármi köze van az életéhez?

Figyelt kérdés
2021. jan. 6. 09:23
A kérdező szavazást indított:
igen elhiszem
nem nem hiszem
56 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Persze, ez nyilvánvaló.

Tegyük fel hogy a Földünk fele olyan messze vagy kétszer olyan messze lenne a fő csillagunktól. Mi történne?

2021. jan. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem lehet benne valami, de persze nem úgy, ahogy ez népszerűen tálalva van. Inkább olyasmiszerűen, mint mondjuk a Holdnál, hogy ugye van apály meg dagály, sőt igazából a női ciklusra is kihat. Szóval nem asztrológiai szemlontból, hanem inkább a fizika törvényei szerint. Tudom, a csillagok sokkal messzebb vannak mint a Hold, de valami hatásuk talán van.
2021. jan. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
60%
Az asztrológiának nincs sok köze a valósághoz, (az asztronómiának annál több,) általában 50-50,hogy valósul-e belőle valami.
2021. jan. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Elsőnek igaza van. Ha a Naptól kétszer akkora közepes távolsággal keringenénk, nem élnénk. :D

Az asztrológiában általában azok hisznek, akik a konteókban, szellemekben, és a többi bizonyítatlan/cáfolt dologban.

2021. jan. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

Persze, hiszen istenekben is mindig hittek az emberek. Az ember az az öntudattal rendelkező állat, amelyik nem tudja elfogadni az életének a korlátait, ezért kell egy mindenható lény vagy erő, ami mindent irányít és örökös.

Két előnye van ennek: nem kell szembenézni a halállal és a tudat megszűnésének rémével, valamint nem kell felelősséget vállalni a tettekért, mert mindent az istenek és felsőbb erők irányítanak.

Sosem szabad elfelejteni, hogy még a tudománnyal átitatott modern világban is többen hisznek istenekben és mindenféle felsőbb erőkben, mint amennyien nem.

2021. jan. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

2-es hasonlóan én is úgy gondolom, hogy nem a Joy magazin horoszkópjától függ az életem, sőt kimutatták, hogy azonos hónapban/napon született emberek életében se sok összefüggést találtak, de elég abból kiindulni, hogy a gravitációs erő nem szűnik meg nagy távolságnál sem. Tehát a nagy távoli objektumok is hatással vannak rám, akármilyen hihetetlen is.


Méretbeli hasonlóság, hogy már egy elektron is másképp viselkedik, attól függően, hogy megfigyelés alatt áll-e vagy sem. Ez még kutatások alatt áll, hogy mégis milyen összefüggés van a kettő között, egyáltalán van-e, és mi okozza.


Amekkora hatással vagyok én az elektronra, simán lehet ugyanekkora hatással rám egy távoli csillag.


Pillangóhatás révén minden mindenre hatással van, mégha nehezen is bizonyítható.

2021. jan. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
A nap is egy csillag. A nap állása erősen szükséges az élethez!
2021. jan. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Javítás : "Nap" és nem "nap".
2021. jan. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%
Igen van.
2021. jan. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
39%
Ha nem lennének, éhhalállal kihaltak volna az asztrológusok.
2021. jan. 7. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!