Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Miért hisznek az emberek a...

Miért hisznek az emberek a horoszkópos pár keresésbe?

Figyelt kérdés

Meglátok csak EGYETLEN EGY darab ilyen "rák lány meg halak fiú??" és kiakarom írtani az emberiséget annyira felcsesz......

Miért hisznek ilyen fszságokba? Ennyire azért nem lehetnek érzelmileg éretlenek



2021. szept. 17. 10:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
79%

Én hiszek az asztrológiában, de az ennél mélyebb, hogy valaki "halak" vagy "rák", stb. Ezeknek a kérdéseknek tényleg nincs értelme, mert csak a napjegyet vizsgálni, nem ad teljes képet.


De én tudod mit nem értek? Miért írják oda minden ilyen kérdéshez, hogy a "Horoszkóp baromság". Téged is ez miért idegesít? Ha te nem hiszel benne, semmi gond, de miért fáj neked ha más igen? Szerinted az normális, ha ilyen indulatok törnek elő benned, hogy kiakarod írtani az emberiséget?

2021. szept. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Bálvány ***** válasza:
100%

Miért 'csesz fel'? A fiatalok vakrandiznak, ahol kezdetben nem sok információt tudnak a jelentkező kedvesről. Nagyon szeretnék tudni, hogy érdemes-e időt ölni ebbe a kapcsolatba és nem lesz-e keserű csalódás. A mai 'rohanó' világunkban az ifjoncoknak nincs ideje ezt kitapasztalni. A fogyasztói kapitalizmus nem tud instant választ adni erre a kérdésre. Az asztrlógia az egyetlen ígéret.

#1-nek igaza van. Az napjegy tényleg nem ad teljes képet a személyiségről és (ritkán) csalóka is lehet. Mégis azt hiszem, az egy nagyon jó kiindulópont, minimális útmutató. Az általános műveltség szintjén érdemes lenne megtanulni a csillagjegyek archeotípusait. Sokat segíthet az életben!

2021. szept. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Laylah ***** válasza:
100%
Én nem hiszek benne, azt viszont megfigyeltem, hogy legjobban a skorpiókkal és a skorpió behatású szüzekkel jövök ki, imádjuk egymást. A legjobb barátaim, a legnagyobb szerelmeim szinte mind ilyenek voltak, pedig nem válogattam ki őket. :)
2021. szept. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
28%

A csillagjegyekben, de az asztrológiában való hit, azért gáz, mert tudománynak állítja be magát, holott semmi bizonyítás nincs mögötte.


Egyrészt alapvetően értelmetlen az, hogy a csillagok, bolygók, vagyy bármi égitest ilyesfajta hatást gyakoroljon a személyiségünkre, hiszen egyetlen olyan fizikai erőhatás sincs ami ezt lehetővé tenné.

A gravitációs erőhatások olyan gyengék hogy a szomszéd panelház nagyobb hatással van a születendő gyerekre mint a legözelebbi bolygó gravitációs ereje.


Hozzáteszem cáfolni sem kell egy elméletet, mikor még bizonyítása sem létezik.


Egy ilyen asztrológiai összefüggést több százezer, vagy inkább több millió emberes évtizedes statisztikai vizsgálat kéne hogy megelőzzön, de tudtommal egyetlen ilyen sem létezik, így ez csak hasraütésszerűen kitalált álltudomány lehet csak.


Ilyesztő, hogy bárki is hisz benne, az meg hogy valaki megis tanulja és továbbra is elhiszi még ilyesztőbb, ugyanis minél méllyebben megy bele az ember annál egyértelműbb, hogy nincs alapja.


Ez a tudás és értelem kigúnyolása.

2021. szept. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Mert könnyebb, mint elvégezni a pszichológia szakot. :)
2021. szept. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
alapvetően nem hiszek a horoszkópban, nem olvasom, hogy ma mi fog velem történni vagy milyen kedvem lesz, viszont az asztrológiát nem tartom hülyeségnek. egyértelműen megvannak a személyiségtípusok az ismerősi körömben, nyilván nem csak a napjegy alapján, eléggé összetett ez a dolog, de valamiért mégis működik. rám is jellemzőek 90%-ban a leírtak és minden ismerősömre, akikkel kielemeztük ezeket a dolgokat. teljesen más személyiségek vagyunk, tehát ha összecseréltük volna egymásét nem illetek volna ránk az állítások. ugyan ez van a párosításokkal is, nem csak azt kell nézni, hogy ikrek-kos, hanem egyéb bolygók állását is. ettől függetlenül kapcsolatainkban is igaz, hogy kikhez passzolunk és ki az akit ki sem állhatunk, néha már ránézésre sem, amikor nem is tudjuk a horoszkópját... ettől függetlenül nem kötelező hinni semmiben, nem is vagyok hittérítő, engem pl. a keresztény vallások nem érdekelnek, de nem is olvasok róla és nem keresek rá itt sem a kérdéseikre azért, hogy jól beszóljak nekik. szerintem nyugi és nézelődj olyan területen, ami nem idegesít fel :)
2021. szept. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
26%

Rengeteg magyar ember miért nem képes helyesen írni?

Meglátok csak EGYETLEN EGY darab rosszul használt toldalékot, vagy egyéb triviális helyesírási hibát és rögtön kiábrándulok az emberekből.

2021. szept. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Bocsi ha elírtam,de emberből vagyok ahogy te is. Te is követsz el hibákat
2021. szept. 17. 16:50
 9/27 A kérdező kommentje:
És azért csesz fel,mert olyan mintha a tejes zacskótól várnál választ hogy ki az igazi...értelmetlen. Engem az ilyen értelmetlen dolgok felcsesznek,főleg amikor valaki komolyan is veszi
2021. szept. 17. 16:51
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Miért zavar hogy ilyen fszságokba hisznek? Ha valaki annyira egyszerű mint az ék, és a horoszkópok alapján választ párt vagy ítél meg más embert, az legyen az ő dolga.
2021. szept. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!