Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Az asztrológia milyen bizonyít...

Az asztrológia milyen bizonyításokkal dolgozik, és milyen statisztikai módszerekkel jött létre?

Figyelt kérdés

2021. szept. 19. 16:02
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

#19

Nem értem a kérdésed, a statisztika egy matematikai módszer, soroljak fel statisztikai folyamatokat?


Tekintve hogy az asztrológia tudásnak mondja magát, nem hitnek és vallásnak, a minimum ami elvárható, az a bizonyítás.

2021. szept. 21. 02:11
 22/26 anonim ***** válasza:

Ami összefügghet a "csillagokkal" az max a szomszédos bolygók gravitációjának a Földre gyakorolt fizikai hatásai.

Az ún "Dávid-naptár" meteorológiai előrejelzés ezek alapján működik, és aránylag pontos is. Viszont ez tiszta matematika és fizika, a "csillagjósláshoz" semmi köze...

2021. szept. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

A statisztika korrelációt mutat ki/vet el, nem ok-okozati összefüggéseket, kérdező. Más, matematikai bizonyítási eljárások is léteznek:

[link]

Tudod, az hogy nem "hiszel" az asztrológiában, nem gond. Az a gond, hogy felkészületlenül kötsz bele valakibe, nevetségessé téve magadat és azt, amit képviselsz.

2021. szept. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

#23 nem állítottam hogy ok okozati összefüggéseket tár fel a statisztika, és nem tagadtam hogy vannak más matematikai bizonyítások.


Olyan cáfolatokkal állsz elő, aminek a tárgyát csak beképzeled.

2021. szept. 21. 11:19
 25/26 kriszpo ***** válasza:

Ez egyfajta (ál)tudomány. Tudomány annak aki hisz benne és áltudomány annak aki nem. Ahogy írták előttem, röviden és tömören: több ezer éves megfigyelés alapján a bolygók együttállásának és bizonyos eseményeknek az egybeesése.


A Wiki ezt írja: "Az asztrológia vagy csillagjóslás (görögül αστρολογία) kifejezés a görög asztron, 'csillag' és logosz, 'szó, tudomány' szavakból ered. Az úgynevezett ezoterikus tanok egyike, és feladata a bolygók állásából egy adott időpontban bekövetkezett esemény (legtöbbször egy személy születése) sorsának minél pontosabb meghatározása. Tudománytörténeti szempontból, mint egykor a csillagászat része, érdemes tanulmányozni, az asztrológia maga azonban nem tudomány."

2021. szept. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Semmilyen bizonyítékai nincsennek. Megfigyelnek bizonyos egybeeséseket, és minden bizonyíték nélkül törvényszerűnek tekintik a véletlen egyezéseket, figyelmen kívül hagyva azokat az eseményeket, amik nem illenek bele a "logikájukba". Az emberek hiszékenységére alapoznak. Aki keveset tud, az sok mindent(el)hisz.
2021. szept. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!