13. Csillagjegy?

Figyelt kérdés

Olvastam 1-2 cikkben, hogy egy 13. Csillagjegyet találtak, ami átírná az eddigi horoszkópot (pl.: én kos vagyok, de ha így módosulna már a halakhoz tartoznék). Ez csak valami álhír vagy tényleg így kell nézni?

Tiszteletben tartom, hogy nem mindenki hisz ebben, de kérem ők ne is trollkodjanak a válaszoknál :D


2021. szept. 21. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Ha a kos tulajdonságok illenek rád, akkor nem fogsz átcsúszni a halakba. Én meg olyan előadást hallottam, amin azt mondták, hogy idő közben eltolódtak a csillagjegyek az égen, az alapján nem vízöntő lennék, hanem bak. De nem a bak tulajdonságok illenek rám, hanem a vízöntő. Tehát nem érdekel.
2021. szept. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor ilyen szempontból talán az számít a születéskor melyik volt. Egyébként van 3 közeli ismerősöm, náluk tökre észrevehetőek a kos tipikus jellemvonásai, én mondjuk sokkal érzékenyebb vagyok sokkal náluk :D
2021. szept. 21. 09:37
 3/5 Grimfox ***** válasza:
100%
A mai asztrológiát, illetve a 12-es felosztást mezopotámiában alakították ki. Előtte másképp, tényleges megfigyelés alapján számoltak. A csillagképek az állatövön ugyanis nem azonos méretűek, és nem csak 12 csillagkép található az állatövön. A különböző csillagképek különböző ideig uralkodtak, és ez eltolódott minden évben a naptárhoz képest ezért mindig külön ki kellett számítani. Ezt uniformizálták. Könnyebb vele számolni, de pontatlanabb.
2021. szept. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
15%
Tekintve, hogy a csillagjegyet nem találják, hanem kitalálják, ilyen nincs. Lásd fentebb. Annak ellenére, hogy nyilván a mai asztonómia pontosabb milliószor mint anno, ami alapján az asztrológia áltudományát feltalálták.
2021. szept. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A Föld Nap körüli pályájának legtávolabbi és leghidegebb pontja a baktérítőnél van. Ezzel oppozícióban megtalálható a Nap túloldalán lévő virtuális Föld pályán a ráktérítő, ahol a legközelebb vagyunk a Naphoz. Ezek nem térbeli pontok, hanem távolságok. Sosem vagyunk kétszer ugyanott a téridőben és soha nincs két egyforma idő minőség.


Mivel minden relatív és mindennek megvan az ellentétpárja, elég csak az egyik távolságot ismernünk és abból geometriai számításokkal kiszámolható mind a 12 hónap/zodiákus jegy Naptól mért távolsága és iránya. Bármely zodiákus jegy időpontját ismerjük, tudjuk, hogy mi lesz tőle 30, 60, 90, 120, 150, 180 fokra, így megkapjuk a teljes kört.


365/12=30. Nem kerek 30, hanem 30.416, ami azt jelenti, hogy az ellipszis pálya bizonyos részein gyorsabban, míg máshol lassabban telik az idő, azaz bizonyos időszakok kevesebb, míg mások a kevesebbtől több ideig tartanak.

Egy zodiákus jegy a horoszkóp 360°-ból 30° időtartamot tesz ki.


Maga a zodiákus az évszakok változását szimbolizálja, mutatja, hogy az év melyik időszakában tartunk éppen. A hónapok régi, népies elnevezései is a zodiákusból származnak.

A horoszkóp pedig, mint óra, az idő minőségét mutatja, amiben már nem csak a saját időnk látszik, hanem megmutatja, hogy az éves Nap körüli pályánk egy adott időpontjához képest milyen irányban, azaz melyik zodiákus jegyben található a többi bolygó, amiből a pillanatnyi idő minősége megállapítható.


A csillagképeket ne keverjük össze a tropikus idővel.

A tropikus időben geometriára alapozunk, nem pedig a vizuálisan látható távoli csillagok helyzetére. Ez sosem lehetett elég pontos.

A 13 páratlan szám. Ilyen nem létezhet, mert nem jöhetne létre a szimmetria.

2021. szept. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!