Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Aki elfogadja, hogy a születés...

Aki elfogadja, hogy a születési képlet valóban elmond valamit egy adott emberről: hogyan fogadtátok el azt a világképet, ami ennek a vonzata?

Figyelt kérdés

Komoly a kérdés, magam is foglalkozom asztrológiával, de egy ponton túl tartózkodó vagyok.


(Éppen ugyanúgy, ahogyan a tudományos, ok-okozati gondolkodással is: mert tekinthetünk ugyan a tudományra istenként, de végső soron a valóságot sok esetben nem tudjuk meg, csak modelljeink vannak, illetőleg statisztikai valószínűségeink - az éppen aktuális statisztikai trendek szerint, amelyeket a tudományos közösség preferál. Sok esetben tök jók ezek a modellek, megközelítik a valóságot, új eszközöket adnak a kezünkbe, de a végső realitásig sohasem jutnak el. Mert csak ítéletek, konstruktumok, reprezentációk - még ha rendkívül szofisztikáltak is.)


Véleményem szerint akkor lehetne elmondani, hogy egy adott ember személyiségdiszpozícióit, sorsát, karmáját valóban leírja a képlet, ha elfogadunk valami olyasmi világképet, hogy:

- van egy teremtő, amelyben ott van minden idea, de még teremtés előtti "potenciál-állapotban"

- van teremtés, amelynek van egyetlenegy gyökérelve: a teremtés elve (ennek a hogyanja az misztérium persze)

- ez az elv, a "legyen" ige a teremtés során szétesik megtapasztalható darabokra

- a megtapasztalható darabokból összeálló kép a teremtésnek egy "aktuális állása", de benne van a mindenség (eleve az "állás" szó csak a tapasztalás időbelisége miatt használandó)


Tehát az adott pillanatban megszületett ember diszpozícióit, sorsát, karmáját éppen ugyanúgy a teremtés elve rendezi, mint minden más létezőt is (az égitestekét, a Földön levő természeti erőket, a létezők tudatállapotait, az ezekből kialakuló kapcsolatrendszereket, stb.). Ezeknek a sajátos tulajdonságai abból fakadnak, hogy a teremtés aktuális állása rajta hagyja a maga nyomát. Annak az állapotnak, állásnak a nyomát, ahol "éppen tart" a teremtés. (És a tapasztalás is persze, de azt most direkt nem szeretném bekeverni ide, hogy ez az egész csak egy tudaton belül zajlik, mert szerintem azt nem szükségszerű idekeverni. Csak annyit írok le, ami mindenképpen szükséges a kérdésben leírt állítás elfogadásához.)


Szóval: nem túl masszív dolog mindezt elfogadni, hogy így is van? Valaki, akinek szilárd a világképe, és hisz az asztrológiában, az leírná légyszi, hogy mit gondol mindezekről? Vagy csak leírná, milyen világképpel rendelkezik?


Én jelenleg ott tartok, hogy szemlélem a jelenségeket, és sok minden mögött valóban úgy tűnik, hogy ott van ez a rendező elv. De félek, hogy igazából csak valamiféle csapdába estem, és belemagyarázok dolgokat a jelenségekbe, mert mindenképpen leírhatóvá, megérthetővé akarom tenni a világot. Ezzel persze csak annyit érek el, hogy leegyszerűsítem azt.



2022. jan. 12. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Melyik módszer szerinti képlet?

A kínai, az azték, a maja, vagy pedig a nálunk megszokott?

2022. jan. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bármelyik, szerintem az nem változtat a kérdésen. (Persze lehet, hogy csak nem tudok eleget az említett módszerekről! Én a nálunk megszokottat és a kínait ismerem.)


Általánosabban megfogalmazva annyi a kérdés, hogy ha hiszel egy asztrológiai módszerben, hogy fogadod el azt a világképet, amivel az együtt jár? Hogy képzed le a világot koherensen?

2022. jan. 12. 14:21
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A párom fia foglalkozik kínai asztrológiával, maximálisan hiszek benne. Minden bejött amit az születésünk képletéből leírt. Én úgy gondolom,hogy az asztrológia leírja, milyen képességekkel, tulajdonságokkal születtünk erre a földre, és ezeket megélhetjük magas,vagy alacsony szinten. Például ha valaki számítógépes zseninek születik,lehet belőle híres szoftverfejlesztő,vagy cyber bűnöző.
2022. jan. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az az asztrológia keretrendszere valóban determináló, tehát ez a világnézet jogosan következne belőle.

Remélem, jól értem a felvetést, és nem írok butaságot, de lényegében mintha ez azt feszegetné, hogy lehetünk-e egyáltalán önálló létezők, ha a nagy tervnek csak alávetettjei vagyunk? Lényegében: szabad akarat, vagy az eleve elrendeltetett?

Szerintem, ha ez a fő kérdés, akkor ilyen értelemben kizárja a létezés önálló, csak önmagáért való jogosultságát a felette álló rendező elv, ha elfogadjuk, hogy ez létezik, de attól még, hogy a "nagy tervnek" csak apró részeiként vagyunk jelen, az még nem illegitimálja az egyéni jelentőségünket!

Én valahogy úgy képzelem a nagy teremtő elv és az egyéni létezés viszonyát, mint a szervezet és a különálló sejtek kapcsolatát: mindegyiknek megvan a saját funkciója, hogy a nagy egész működjön, tehát ilyen értelemben alávetettek, és nem önmagukért vannak, mégis mindegyik fontos tényező, mert belőlük épül fel a szervezet.

Több asztrológus azon a véleményen van, hogy bár létezik egyfajta keretrendszer, azon belül mégis szabadon mozoghatunk, még mások úgy értelmezik ezt, hogy valamilyen mértékben létezik ugyan szabad akarat, de mégiscsak egy keretrendszerbe vagyunk bezárva. Lényegében ugyanazt állítják, a különbség a hozzáállásban van. Nekem az első nézőpont szimpatikusabb, én is ezt osztom.

Ha pedig valóban meghatároz ez a fajta determináció, szerintem nem érdemescrágörcsölni, mert úgy sem tehetünk ellene semmit.

2022. jan. 15. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy az adott energetikákat mutatja meg, ahofy hatottak ránk akkor a bolygók, mint a Hold az óceánra.

A magam részéről elképzelhetőnek tartom, higy a sorsunk alappilléreit mi magunk választjuk és így a születés időpontja is az ehhez optimális lehet. Viszont a kereteken belül megvan a választásunk. Ahogy fentebb valaki írta: cyber zseni vagy hacker

2022. jan. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, nem az én válaszom érdekel első soron, mivel nem dogmatikusan hiszek az asztrológiában, hozzád hasonlóan tekintek rá, de az én világnézetem szerint, mi egy teremtett valóságban, egy virtuális szimulációban vagyunk. Ha így vizsgáljuk a dolgokat, már egyáltalán nem tűnik hülyeségnek a jövőbe látás képessége, vagy az eleve elrendeltetés elve stb. Ezért gondolom azt, hogy érdemes az asztrológiával foglalkozni.
2022. febr. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!