Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Asztrológiában hívők, miért...

Asztrológiában hívők, miért hisztek ebben a tudományban? :)

Figyelt kérdés

Ugyan tudománynak nevezem - mégha nem is hiszek benne -, mert sem megcáfolni sem igazolni nem tudom az asztrológia tételeit. Ugyan sokáig foglalkoztam különböző ezoterikus dolgokkal, mára felhagytam velük. Az asztrológiát ugyan nem ismertem részletesen, de az alábbiak miatt hagytam fel az ezotéria ezen ágát:

- az oké, hogy minden bolygóhoz, csillagzathoz adott hatásokat rendelnek, melyek függnek az adott időponttól, a csillag helyétől az adott időben, a pályától stb. Ez teljesen logikusnak is tünt, míg rá nem jöttem, hogy ahány asztrológiai rendszer (káldi, indiai, arab, vagy éppen a középkori európai stb) annyiféle tulajdonság rendeltetik a bolygókhoz. Néha teljesen mások, adott esetben ellentmondva egymásnak. Tehát nincs egy univerzális "dogma", hogy ez a rendszer pontos, és kész.

Ti akik hisztek benne, miért teszitek ezt? Teljesen a megértés vágya vezérel, szeretném megérteni a miértet :)



2023. máj. 13. 20:16
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
100%

#9

Oké, és ebből mit tudsz megmutatni?

Vagy ez csak hit kérdése? Mert arra szerintem tudod mi a válasz.

2023. máj. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 Grimfox ***** válasza:
80%

Nem tudom, ezen mi megmutatni való van. Eredetileg nem hónapokra osztották az állatövet, és legalább 13(más vélemények szerint 14) jegyet tartalmazott, ami mind más ideig tartott(nem szabvány ideig). Ezt szabványosították 12 jegyre, a 24 órás napra, és a 60 perces órára. 13, vagy 14 jeggyel nem lehetett volna szabványosítani a sumerek 60-as számrendszerével.

Ha az hit kérdése, hogy mindent el lehet rontani, hát azt nem nehéz megmutatni. Nagyjából bármelyik nagy ötletet, filozófiát nézed, azt vagy tönkretették, vagy épp most próbálják.

2023. máj. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
74%

#12

Onnan kezdjük, hogy honnan tudod az asztrológiának valójában volt valami tudomány (gyakorlati valós) része és nem csak egy hit.


Aztán ha ezt sikerül átlépni, akkor megnézhetjük, hogy miért gondolod, hogy ez le lett butítva.

2023. máj. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 Grimfox ***** válasza:
88%
Szerinted 6000 éve még elkülönült a tudomány, és a hit/vallás? Teljesen mindegy, hogy volt e a hit részének valóságalapja. A csillagászati részének volt. De itt ez is mindegy. A lényeg az, hogy az eredeti filozófia sokkal összetettebb volt, mint a mostani, és a kor legintelligensebb emberei foglalkoztak vele, mert akkor ez volt a tudomány, és bölcsesség csúcsa. Azzal, hogy ezt a rendszert megcsonkították, a későbbi gondolkodók lehetőségeit is lekorlátozták. Attól, hogy te ma nem látsz benne rációt, mert 6000 évvel több információ áll rendelkezésedre, amit könnyel elérhetsz, még nem jelenti, hogy az akkori gondolkodók babonás bolondok voltak. Teljesen más életszemléletre volt szükségük, mert az az ismeret, ami neked most egyértelmű, nekik teljességgel elérhetetlen volt. Ezer évekig működött számukra, ki tudták számolni az ünnepeik időpontjait, a mezőgazdasági munkák idejét, és előre tudták a nagyobb égi eseményeket. Nem azzal szórakoztak, hogy Gilgames mondjuk szeptember 22.-én született, és hogy akkor ő most szűz, vagy mérleg e.
2023. máj. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
100%

Mert amit konkrétumokat mondott nekem az asztrológus, az mind úgy is lett!

Tehát bizonyított.


Viszont az ilyen általános horoszkópokat szerintem csak újságírók írják és olyan dolgokról, amik ráhúzhatók bárkire.

2023. máj. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
19%

"akkor ez volt a tudomány, és bölcsesség csúcsa"

Na, na!

Ez igaz. Az is igaz, hogy a legbölcsebb elmék foglalkoztak vele.

De már akkor is az asztronómia része volt igaz, az asztrológia része pedig csak találgatás.

Arról valóban nem tehettek az akkori bölcsek, hogy csak együtt lehetett akkoriban ezzel foglalkozni.

2023. máj. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
24%
Belemagyarazod, hogy eltalálta. Még olyanokat írnak, ami mindenre rahuzhato.
2023. máj. 14. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
73%

Én esküszöm csak azért egy kicsit, mert tényleg erősen hozok tulajdonságokat a nap Hold és rising jegyekből :D


Persze emögött is van pszichológia, az ember szeret valahova tartozni és lehet van belemagyarázás is…

2023. máj. 14. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem a kép magáért beszél. Mint példa. Csak nézd meg jól a szemüket, és legközelebb te is felismered majd ki "kecske" és ki nem az.


[link]

2023. máj. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 Grimfox ***** válasza:
81%

16, ha figyeltél, a 7. válaszban írtam, hogy gőzöm nincs, régen működött e. Azt írtam, hogy az újítás, és főleg a nem olyan régen eszközölt újítások nem tettek jót ennek a filozófiai rendszernek.

Eleve már nem tényleges megfigyeléseken alapszik, hanem táblázatokból olvassák ki a bolygómozgásokat. Eltávolodtak a régi természetes, türelmes, szemlélő bölcselettől. Azaz az asztronómia része teljesen ki lett emelve belőle. Meg persze a flozófia része. Bizonyos tekintetben vannak hasonlóságai a babonákkal. Azok is olyasmik, amiket levágtak a szellemi alapjukról, sokszor el is felejtették mi volt az. A régiek asztrológiája mindig szigorúan a vallásuk része volt, hiába végeztek tudományos megfigyeléseket is.

2023. máj. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!