Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Asztrológiában hívők, miért...

Asztrológiában hívők, miért hisztek ebben a tudományban? :)

Figyelt kérdés

Ugyan tudománynak nevezem - mégha nem is hiszek benne -, mert sem megcáfolni sem igazolni nem tudom az asztrológia tételeit. Ugyan sokáig foglalkoztam különböző ezoterikus dolgokkal, mára felhagytam velük. Az asztrológiát ugyan nem ismertem részletesen, de az alábbiak miatt hagytam fel az ezotéria ezen ágát:

- az oké, hogy minden bolygóhoz, csillagzathoz adott hatásokat rendelnek, melyek függnek az adott időponttól, a csillag helyétől az adott időben, a pályától stb. Ez teljesen logikusnak is tünt, míg rá nem jöttem, hogy ahány asztrológiai rendszer (káldi, indiai, arab, vagy éppen a középkori európai stb) annyiféle tulajdonság rendeltetik a bolygókhoz. Néha teljesen mások, adott esetben ellentmondva egymásnak. Tehát nincs egy univerzális "dogma", hogy ez a rendszer pontos, és kész.

Ti akik hisztek benne, miért teszitek ezt? Teljesen a megértés vágya vezérel, szeretném megérteni a miértet :)



2023. máj. 13. 20:16
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
27%

#50 Ezeken a "jelentéktelen és nem számító" dolgokon múlik a teremtés és annak milyensége, pont úgy, ahogy a rezgésbe hozott anyag szimmetrikus mintázatokká alakulása minden létező keletkezésekor és pusztulásakor.

Nem létezik olyan, hogy véletlen, mert az nem rendezett, nem mintázat.

Kulturálisan nézve is feltűnhetne, hogy minden élőlény, minden civilizáció ami valaha volt és lesz, az idő ciklikussága szerint rendezi be az életét. Mindent csak a maga idejében lehet végezni. Az időnek pedig rengetegféle mutatója van, soha nem volt még két egyforma év, hónap, nap. Az egyetlen állandóság a zodiákus.

2023. máj. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 Bálvány ***** válasza:
27%

Miért kellene megfejteni, a hatásmechanizmust? (Egyelőre nincs rá válasz, majd az okosabbak később rájönnek a fizikájára.) Az asztrológusokat ez a rész konkrétan nem érdekli és nem is kutatják. Az érdekes az hogy valahogyan mégis működik. Ha eléggé belemélyedsz látni fogod.

(Ez egy sokkal-sokkal mélyebb rendszer, mint az hogy melyik napon születtél és mi a jegyed)

Az asztrológiát hat ezer év óta tanulmányozza az emberiség. Mindegyik civilizációt érdekelte. Emberek ezrei (köztük pl.: Jung, Kepler, Hippokratész) tették fel életüket ennek tanulmányozására és könyvek ezreit írták róla.

Tehát a 'hisztek benne?' kérdés csak arra jó, hogy bemutassa fingod sincs a témáról . Nincsenek olyan emberek, akik legalább 2-3 évig beleásták magukat a témába és ilyen háttérrel mondják, hogy hülyeség. Pár mondatos bizonyítása nincs ennek, hiába várjátok.

2023. máj. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 Darius- ***** válasza:
53%
50- A kvazároktól , amelyeknek energiája a szupermasszív fekete lyukból ered, nyerjük a rádióhullámokat a Földön. Ez lenne a harmadik, amely biztos hatást gyakorol a Földre. Ezt tudjuk, a többit, ha van, nem tudjuk. Az , amit nem fedeztek fel, arról nem tudjuk azt sem nyilván hogyan hat különböző egyéb dolgokra a világűrben. Márpedig nagyon nagy önbizalom kell ahhoz melléje butasággal, hogy azt higgyük mindenről tudunk napjainkban.
2023. máj. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
100%

"A kvazároktól"

De a rádióhullám eléggé csak átszalad az emberen, hatása nem igazán van.

Persze, minden hat valamilyen mértékben. De a szél, a gyenge szellő hatása is sokkal-sokkal nagyobb, mint ezek a távoli, picike hatások.

Az asztrológia viszont ezekkel nem számol.

2023. máj. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
100%

#46

Pedig az ezotéria témakörben vagyunk és neked is van hited az asztrológiában.


"Így a távolabbi égitesteknek is van hatása, hogy pontosan mi nem tudjuk, a világűr és a kozmológia érthető módon a leginkább felderítetlen tudományág."


Ha valaki arra tudna mondani példát, hogy bolygók hogyan befolyásolják az embereket, arra szeretnék példát olvasni.

2023. máj. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!