Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Asztrológiában hívők, miért...

Asztrológiában hívők, miért hisztek ebben a tudományban? :)

Figyelt kérdés

Ugyan tudománynak nevezem - mégha nem is hiszek benne -, mert sem megcáfolni sem igazolni nem tudom az asztrológia tételeit. Ugyan sokáig foglalkoztam különböző ezoterikus dolgokkal, mára felhagytam velük. Az asztrológiát ugyan nem ismertem részletesen, de az alábbiak miatt hagytam fel az ezotéria ezen ágát:

- az oké, hogy minden bolygóhoz, csillagzathoz adott hatásokat rendelnek, melyek függnek az adott időponttól, a csillag helyétől az adott időben, a pályától stb. Ez teljesen logikusnak is tünt, míg rá nem jöttem, hogy ahány asztrológiai rendszer (káldi, indiai, arab, vagy éppen a középkori európai stb) annyiféle tulajdonság rendeltetik a bolygókhoz. Néha teljesen mások, adott esetben ellentmondva egymásnak. Tehát nincs egy univerzális "dogma", hogy ez a rendszer pontos, és kész.

Ti akik hisztek benne, miért teszitek ezt? Teljesen a megértés vágya vezérel, szeretném megérteni a miértet :)



2023. máj. 13. 20:16
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
100%

"sem hinni nem tudok igazán benne, sem megcáfolni nem tudom"

Érdekes, tudod vannak olyan dolgok a logikában, hogy hamisíthatatlan állítások.

Esetleg ezt hallottad már?

2023. máj. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 Laylah ***** válasza:
75%

Muszáj a szavakon lovagolni teljesen feleslegesen?

De ha jobban tetszik, akkor úgy fogalmazok, hogy nem mélyedtem bele eléggé ahhoz, hogy eldönthessem egyértelműen, hogy igaznak találom-e vagy sem, és nem is érdekel annyira, hogy ezt megtegyem.

2023. máj. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
58%

#42

Sem bizonyítani sem cáfolni sem tudja egyetlen egy ember sem a legtöbb ezoterikus mesét.


Amit lehet tesztelni, arra meg a legtöbb ember nem hajlandó.

Viszont voltak már pl. horoszkóp és viselkedés / személyiség tesztek, amelyek pont ezek ellenkezőjét mutatták.

Viszont nem használom ezt fel érvnek.


De én csak sima logikáról beszélek, tudod amit minden nap használsz.

2023. máj. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 Laylah ***** válasza:
75%

"Sem bizonyítani sem cáfolni sem tudja egyetlen egy ember sem a legtöbb ezoterikus mesét." - de te azért tudni véled, hogy mese, ugye? A fölényeskedés a képernyő mögül, az megy, ugye? Logikus ember vagyok, azt is megkérdőjelezem, amit személyesen tapasztalok, de egyszerűen vannak dolgok, amik nem teljes mértékben a logika mentén működnek.

Veled én itt befejeztem, éld ki a fölényeskedésedet máson.

2023. máj. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
26%

#44

Tudod a logikai alap állás, hogy nem hiszel semmiben sem, amíg bizonyítekod van.


De nem ma találkoztam ezekkel az ötletekkel és szerintem nevetséges.


"ezem, amit személyesen tapasztalok, de egyszerűen vannak dolgok, amik nem teljes mértékben a logika mentén működnek."

Erre egy példát kaphatunk vagy ez csak a szokásos mondok valamit és elrohanok?

2023. máj. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 Darius- ***** válasza:
53%
Márpedig a különböző égitesteknek hatása van a Földre, leginkább a Nap, majd a Hold. Ez függ attól, hogy milyen messze van és mekkora. A Holdnál például a tömegvonzás. Így a távolabbi égitesteknek is van hatása, hogy pontosan mi nem tudjuk, a világűr és a kozmológia érthető módon a leginkább felderítetlen tudományág.
2023. máj. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
100%

"leginkább a Nap, majd a Hold"

És ezzel kész is. A többi égitest hatása jelentéktelen, mérhetetlen.

2023. máj. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 Laylah ***** válasza:
27%

45.: pl. a pszichológia. Minden ember másképp reagál a helyzetekre, más módszert kíván, nem ugyanazon séma mentén működnek.

Nem szokásom "mondani valamit és elrohanni", de az arroganciát nem tűröm.

2023. máj. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 Darius- ***** válasza:
53%
47- Valóban, mivel azok távolabb vannak jóval hatnak ugyan, de ahogyan írtad jelentéktelen módon. De ott van a bolygók közti anyag, amiről azt sem tudják mi az, csak találgatnak. A fekete lyukak, amelyek messze vannak, de nagy energiával és tömegvonzással rendelkeznek annyira, hogy nehéz elképzelni is. Na meg ki tudja mi van még.
2023. máj. 19. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
72%
Ezek hatása ugyanúgy jelentéktelen, és nem számít.
2023. máj. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!