Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Mennyire lehet hinni abban,...

Mennyire lehet hinni abban, hogy a csillagjegynek köze van az ember személyiségéhez?

Figyelt kérdés

Mostanában eléggé megszállott lettem ezzel kapcsolatban és attól félek, nem ez a jó út. Teljesen megszoktam, hogy megnézem az emberek csillagjegyét, akikkel ismerkedem, barátkozok. Valahogy mindig stimmelnek rájuk a csillagjegyeik és nem értem ez hogyan lehetséges. Puszta véletlen, hogy pl. az összes skorpió irányítani akart, akivel eddig találkoztam? Vagy az, hogy eddig egyik nyilas sem tudott igazán elköteleződni? Na és az, hogy az ikrek volt mindig a legbeszédesebb? Meg még sorolhatnám a többi jegyet. De több jellemzőt is észre vettem, csak most nagyvonalakban akartam leírni.


Úgy érzem kezdek bekattanni, mármint egyre jobban hiszek ebben az egészben és már az életem minden területén befolyásol. Vannak olyan csillagjegyű emberek akiket legszívesebben elkerülnék a rossz tapasztalataim miatt, sőt egyenesen szorongok azoktól a jegyektől, amikhez rossz emlékek kötnek (nem merek még egy olyan jegyű emberrel ismerkedni). Nem tudom mennyire hihetek ebben az egészben. Véletlen az egész, hogy eddig ezek mindig stimmeltek és csak bebeszélem magamnak?



dec. 2. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha azzal kezded az ismerkedést, hogy megnézed a horoszkópja jellemzőit, mielőtt még megismernéd, esélyt sem adsz annak, hogy megismerd a valódi énjét, hanem a horoszkópos hülyeséget magyarázod bele. Ezek a horoszkópos jellemzések pont úgy vannak megírva, hogy bárkinek a viselkedésébe bele lehet magyarázni, ha nagyon akarod. Ilyenkor mélyebb ismeret nélkül, nem a valódi tulajdonságait figyeled meg az illetőnek, hanem egy készen kapott sablonba passzírozod bele, ami pont úgy van összeállítva, hogy mindenki beleférjen, ha célzottan ezeket a tulajdonságokat kezded keresni benne.
dec. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mostanában eléggé megszállott lettem ezzel kapcsolatban és attól félek, nem ez a jó út."


Ez az egy dolog, amit helyesen látsz ezzel a témával kapcsolatban.


Ismerek olyanokat (sajnos többet is), akik a horoszkópjuk szerint élik az életüket, és a vicc az egészben az, hogy engem is folyton rá akartak beszélni, hogy kövessem a horoszkópomat, és meglátom milyen érzés boldognak és szabadnak lenni. 🙄


Aha, csak épp azt nem veszik észre, hogy aszerint élik az életüket, ami oda le van írva, ez pedig minden, csak nem szabad akarat! 🤦‍♂️🤦‍♂️


Sok buta ember van sajnos, ezek kerülni kell.


Kérdező, a konkrét kérdésedre a válaszom az, hogy tapasztalataim alapján semennyire, ugyanis én például Halak vagyok, de nem vagyok szenzitív, azok az ismerőseim pedig, akik eszerint élik az életüket nagyon naivak és buták, pedig többségük vízöntők és skorpiók (a születési dátumuk alapján), amikről meg azt írja a horoszkóp, hogy a legintelligensebb csillagjegyek közé tartoznak. :DDD Na ennyit a horoszkópról.


Mindenféle ember létezik, létezik érzékeny halak, és kevésbé érzékeny halak, létezik okos vízöntő, létezik buta vízöntő, de ezek önmagukban senkinek az életét nem befolyásolják.


Az élet döntések sora. Amilyen döntést hozol ott, abban az adott pillanatban, az lesz később a "sorsod". Ez nincs megírva előre.


Az ilyen emberek, akik hisznek ebben, (horoszkóp, sors) azok nagyon lelki szegények lehetnek, mert ők nem hiszik, hogy saját maguk irányíthatják az életüket, de éppen ezért nem lesznek szabadok, soha.

dec. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én azért hiszek benne mert valóban sok minden jellemző rám a 3 fő jegyemből
dec. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet már eleget gyakoroltad, hogy az előzetesen megnézett személyiség jellemzést rávetítetted a személyiségre.


Most már kezd el gyakorolni a következőt:

- Mielőtt találkozol valakivel, véletlenül se nézd meg a születési képletét.

- Ismerd meg.

- Majd ha úgy érzed, hogy eléggé ismered, tippeld meg a napjegyét, aszcendensét, a főbb személyiségjelölők helyeit.

- Ezután néz csak bele a születési képletébe, amit összevetsz a tippjeiddel.


Privátban várom mikre jutsz ezzel :)

dec. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak néhány alapjellemzőt lehet tudni a csillagjegyek alapján. Minél idősebb valaki, annál inkább az aszcendens lesz rá jellemző. Illetve van, akinél jobban, van, akinél kevésbé érvényesül. A férjem pl oroszlán napjegyű rák aszcendenssel. Az oroszlán egyáltalán nincs jelen, sokkal inkább a rák. Szóval elég árnyalt dolog ez, szerintem kár a horoszkóp alapján valakit leírni, vagy épp magasztalni.
dec. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
100 % -ban !
dec. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Darius- ***** válasza:
Semennyire. Nem egy fajta horoszkóp létezik. Van kínai, perzsa, indián stb. ezen kívül. Ez azért terjedt el itt, mert a görög mitológiából ered. Van ahol mást használnak.
dec. 3. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam mint te. Konkrétan mindenkiét megjegyeztem és néha a személyes horoszkópjukat is megnéztem a többi bolygóval, szóval jól elszórakoztattam magamat. Én skorpió vagyok amúgy (legutáltabb jegy tudom) és konkrétan addig szeretnek az emberek ameddig ezt meg nem tudják. Szinte már röhejes hogy el tudjuk ezeket hinni és hogy valóban mennyire alá rendeljük magunkat. Erre magyarazát az pontosan az amit keresünk. A magyarázat. Ki miért ilyen, olyan stb. Szerintem nincs köze ennek az emberekhez, csak a genetikádnak (öröklődés, hajlamok stb), a temperamentumodnak és az életbeli személyes fejlődésednek van köze a személyiségedhez. Egyszerűen csak felejtsd el ezeket a sablonokat és akkor leszel szabad, nem pedig fordítva.
dec. 19. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja és amiatt ne szorongj, hogy átvertek emberek, csak legyél felkészült. Gondolj bele ha eddig mondjuk 10x átvertek akkor ezután lehet, hogy 20x is átfognak de lehet hogy többé senki sem. Ezt nem lehet letudni azzal, hogy na ez egy ikrek vagy egy nyilas volt, legközelebb csak szűzzel beszélek. Utána jön majd az, hogy megkedvelsz pl egy ikreket és akkor megnézed, hogy ja de neki az aszcendense más vagy a holdjegye és akkor már mindjárt ezért kedveled jobban. És vannak emberek akik még saját magukról is elhiszik, hogy nekem ez a bolygóm itt áll, a másik ott, meg a házak, de a napjegyem az X szóval akkor már meg van minden oldva.
dec. 19. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!