Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Van valóságalapja a horoszkópn...

Van valóságalapja a horoszkópnak? Lehet hinni benne? Mi alapján írnak ilyeneket mert ha kitaláció akkor ennyit hazudni.

Figyelt kérdés
2009. máj. 26. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

az újságokban látható horoszkópoknak semmiképp ne higgyél. a személyre szabottakban sem kell 100%osan, de az már NEKED szól, és nem az olvasóknak. (akik nem robotok, hogy ugyanaz vonatkozik rájuk)

a szerkesztőségben van egy ember akinek ez a feladata, hogy írja a horoszkópokat. hasára üt, leírja, és kész.

2009. máj. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, néha csak átmásolnak egy régebbit az új dátumra.


Annak a horoszkópnak, hogy az egyes jegyben születettek hasonlítanak egymásra, lehet némi kevéske alapja. A magzatot erősen befolyásolják az anyát érő hatások. Aki mondjuk szeptemberben születik, az januárban fogant, 3. hónaposan van neki március és anyukája a születése előtti hónapokban evett sok paradicsomot. Ezek mind hathatnak az idegrendszer fejlődésére, amiről tudjuk, hogy nem mindegy, hogy mikor milyen hatás éri. Valószínűleg máshogy fejlődik valami abban a gyerekben, akinek az anyukája mondjuk a 7. terhességi hónapban sokat fázik, mert tél van.


Ez tehát magyarázat lehet arra, hogy tényleg léteznek bak meg oroszlán meg ilyesmi személyiségek.


Annak azonban, hogy a születés helye, ideje, mindenféléje hatással lenne az életre a csillagok állása miatt - szerintem tök nem igaz.

2009. máj. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Én hülyeségnek tartom.A lányom és a menyem más évben ugyan,de azonos hónapban és napon született.

Teljesen más a természetük,semmi közö vonás nincs bennük,és a sorsuk sem egyforma.

Ugyanez vonatkozik az öcsémre és az egyik unokámra is.Nekik is egyszerre van a születésnapjuk.

2009. máj. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

A horoszkópok egy olyan félig-meddig elfeledett, régi gondolkodásmódon alapulnak, amit ma nem tartunk tudományosnak.


Ennek ellenére (ld. Gauquelin, Ertel, Kollerstrom stb. műveit) máig vitás kérdés, hogy a horoszkópnak van-e valami igazságtartalma, vagy csak beleképzeljük (Barnum-hatás), hogy mond rólunk valamit.


Sok kókler foglalkozik asztrológiával, akik valójában nem értenek az asztrológiához és nem is értik annak gondolkodásmódját. Az ilyen kóklerek felismerhetők arról, ha pl. bolygóknak az emberekre tett hatásáról beszélnek (ez félreértés: az asztrológiában nem ok-okozati hatások, hanem analógiás megfelelések vannak. Ezt nem értik a szkeptikusok, amikor azt hiszik, hogy a bolygóhatások létezésének cáfolatával megcáfolták az asztrológiát), és arról is, ha jóslataik tudományos vagy hétköznapi logikát követnek, nem pedig az asztrológiára jellemző sajátos logikát.


Annak megértéséhez, hogy mi az asztrológia gondolkodása, ajánlható egy egyébként nem ezzel a témával foglalkozó könyv (Thorwald Dethlefsen: A sors mint esély). A szerző nagyon problémás nézeteket vall, de kivételesen jól és érthetően mutatja be ezt az ősi gondolkodásmódot.


Én szkeptikus vagyok az asztrológiával szemben, de nem tennék könnyelműen egyenlőségjelet egy letűnt korszak gondolkodásmódja és a "hazugság" vagy "csalás" között. A dolog ennél bonyolultabb, még akkor is, ha ma tényleg sok csaló és hazug van az asztrológusok között.

2009. máj. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Én nem "hiszek" az asztrológiában, de ha most felöltöm egy középkorú asztrológus szerepét, akkor a következőt mondanám:


"Én hülyeségnek tartom.A lányom és a menyem más évben ugyan,de azonos hónapban és napon született. "


Más évben - óriási különbség, a horoszkópjuknak semmi közük egymáshoz.


"Teljesen más a természetük,semmi közö vonás nincs bennük,és a sorsuk sem egyforma.

Ugyanez vonatkozik az öcsémre és az egyik unokámra is.Nekik is egyszerre van a születésnapjuk."


Csak azoknak a horoszkópja hasonlít nagy mértékben, akik kb. ugyanabban az órában születtek.


Az, hogy két embernek ugyanolyan a horoszkópja, nem azt jelenti, hogy a leglaposabb hétköznapi megfogalmazásban hasonlóan fog alakulni az életük, hanem azt jelenti, hogy asztrológiai szempontból fog hasonlóan alakulni az életük. Az emberek csalódnak az asztrológiában, mert mást várnak tőle, mint amit nyújtani tud. Ezért könnyű a csalók dolga.



"Annak azonban, hogy a születés helye, ideje, mindenféléje hatással lenne az életre a csillagok állása miatt - szerintem tök nem igaz."


Az asztrológia nem állította sohasem, hogy ezek "hatással vannak" az életre. Nem hatásokról, hanem analógiás megfelelésekről van szó. Ld. fentebb.

2009. máj. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

"Az, hogy két embernek ugyanolyan a horoszkópja, nem azt jelenti, hogy a leglaposabb hétköznapi megfogalmazásban hasonlóan fog alakulni az életük, hanem azt jelenti, hogy asztrológiai szempontból fog hasonlóan alakulni az életük."


NA itt jön a szokásos csűrés-csavarás. Mert ugye, ha az azonos időbeni és térbeni születés nem jelent azonos (hétköznapi értelemben azonos) sorsot az asztrológia szerint, akkor mi értelme? Mit jelent az asztrológiai szempontból azonos élet? Hogy mindketten X évesek lesznek amikor pl napfogyatkozás történik? Nyilván, ha egy napon születtek. Vagy akkor mit?

2009. máj. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Hát a személyre szabottról nem tudok nyilatkozni, de szerintem az újságban található általában olyan dolgokat ír le, ami tök általános dolog, és ha bejön, ha nem, rá tudod mondani, hogy igaza volt.

Pl: "ha erősen akarunk vmit, akkor meg fog történni". Ha tényleg sikerül, akkor rá lehet mondani, hogy igen, igaza volt a horoszkópnak, erősen akartam és ezért sikerült.

Ha meg véletlen nem sikerül, akkor rá lehet mondani, h basszus, igaza volt a horoszkópnak, nem akartam eléggé.

2009. máj. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

"NA itt jön a szokásos csűrés-csavarás. Mert ugye, ha az azonos időbeni és térbeni születés nem jelent azonos (hétköznapi értelemben azonos) sorsot az asztrológia szerint, akkor mi értelme?"


Ezt fejtettem ki följebb, csak gyenge vagy olvasásból. A csalók pontosan ezt használják ki.

2009. máj. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Sajnálom, nem gyönge vagyok, csak nem olvastam végig az összes hozzászólást.
2009. máj. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2013. aug. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!