Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » A horoszkópnak van valóságalap...

A horoszkópnak van valóságalapja vagy csak puszta kitaláció?

Figyelt kérdés
Nagyobb jelentőséget nem tulajdonítok neki, de ma egy ilyen oldalra vetődtem, és elkezdtem olvasgatni a leírásokat, és elég sok egyezett a leírtak közt és köztem. Arra gondoltam, talán úgy állítják össze, hogy általánosságokat írnak, és akkor mindenki magára ismer valamilyen szinten. Vagy tényleg van valóság alapja? Mit gondoltok?
2011. jún. 2. 17:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

. . .


Nincs semmi valóságalapja. Ostobaság.

2011. jún. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nincs valóságalapja, humbug. régebben az életmodi ujságnál ahol dolgoztam ugy csináltuk a horoszkóp naptárat hogy csak beledobáltuk ami már régen volt pl. a ráknak junius 11-12 én kedvez a takarítás és a szénhidrát fogyasztás... azért ugy csináltuk hogy jusson mindenkinek minden legalább 3 honapban 1szer...
2011. jún. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Vree ***** válasza:

James Randi (korunk egyik nagy "trollja") kísérletezett olyasmivel, hogy kiküldött egy horoszkópot, kitöltetett egy kérdőívet hogy mekkora egyezést tapasztalt az illető, majd kiküldött egy sajnálkozó levelet, hogy sajnos rossz horoszkópot küldtek ki, és mellékelik a helyeset, kérik erről is a tisztes véleménynyilvánítást...


Eredmény: egyik kiküldött horoszkóp sem volt "valódi", de minden "javításnál" úgy találta a válaszadók egy része hogy nemcsak tökéletesen illett rá amit elsőre mondtak, de amikor az elsőről kiderült hogy humbug, a másodiknál kapott eredményekről kiderült hogy még pontosabban illettek az illetőre, bizonyítva hogy az első tévedés dacára a horoszkóp tényleg működik! (természetesen a másodikat ugyanolyan véletlenszerűen osztották ki mint az elsőt)

2011. jún. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 BlackSword ***** válasza:
merő kitaláció...
2011. jún. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Szerintem a napi horoszkóp-jóslatok hülyeségek! Én soha nem nézem őket. Viszont a csillagjegyek jellem meghatározásában lehet valami. Legalábbis én azt tapasztaltam, hogy többnyire jellemzőek rám a leírtak, és az ismerőseimre is egyaránt. Nekem is eszembe jutott, hogy általánosságokat írnak, ezért egy másik csillagjegy elemzését úgy olvastam, mintha az az enyém lenne...hátha találok valami hasonlóságot abban is. Volt egy nagyon kicsi, de közel sem annyi, mint a csillagjegy gazdájának..:)Ez így van többnyire bármelyiknél. Igaz, találkoztam olyannal is, hogy egyáltalán nem volt rá jellemző a horoszkópja.
2011. jún. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Sztem is baromság! Ha végig olvasol pár oldalt ahol napi horoszkópok vannak vagy heti vagy havi tök mind1. Észreveszed hogy mindegyik mást ír. Én úgy tudom hogy a csillagok állásából jósolnak. A csillagok állása pedig mindenkinél ugyan az, de még is eltérő információt kapunk minden egyes oldalon.
2011. jún. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
megtévesztő sokszor!!!
2011. jún. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A napi horoszkópoknak és különböző, nyomtatásban megjelenő vagy elektronikus szennymagazinok által közölt, egy-egy csillagjegy alapján leírt jellemrajzoknak semmi értelme. Azok csak az alapvető analógiákat írják le, ami viszont édeskevés, és valóban annyira illik mindenkire, mint amennyire nem. Egyedül annak van értelme, ha percre pontos születési idő alapján a teljes képletet tudjuk elemezni - abban az esetben viszont meglepően pontos személyiségrajzot lehet készíteni.
2011. jún. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A horoszkóp az általános, azért tűnik stimmelőnek.

Szoktak azzal is érvelni, hogy az asztrológia azért más. Szerintem nem sokban különbözik

2011. jún. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Van valóságalapja.


Már az ókori görög matematikusok (pl pitagorasz), és az egyiptomiak is foglalkoztak vele.

2011. jún. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!