Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Miért különböző a horoszkóp...

Miért különböző a horoszkóp házak mérete és miért nem egyenlően 12 részre van felosztva a kör?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert az égbolton az állatövi jegyek mérete sem egyforma.
2012. jan. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De akkor miért nem a jegyek mérete különbözik a kör szélén? Miért pont a házaké? Vagy miért nem arányos mindkettő felosztása?

Mindig nem értem.

2012. jan. 19. 23:53
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Németh Ági asztrológus vagyok. Azért nem egyenlők a házak,mert k

2012. jan. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Németh Ági asztrológus vagyok. Különböző házrendszereket használunk, különböző módszerekhez tartozókat. Régen nem is voltak házak, csak jegyek,és egyenlő 30 fok beosztásuk volt.Most is van olyan házrendszer, -egyenlőházas rendszer- ahol minden ház egyforma 30 asztrológiai fok hosszúságú. Attól függ, melyik házrendszert használod. Erre szívesen válaszolok neked a triamos kukac digikabel ponthu e-mail címen, mert elég hosszú ez a téma. Ha asztrológiát tanulsz, egészen biztosan kell majd vele foglalkoznod, ha nem tanultál, vagy nem tanulsz asztrológiát,akkor nehezebb lesz megértened.


Szívesen elmagyarázom, ha érdekel.

2012. jan. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves Ági!

Előbb leszek csillagász, mint asztrológus, tehát eszem ágában sincs asztrológusnak tanulni, ezért is kérdezek itt másokat. xD

Láttam valakinél ilyen rajzot, és nekem is csináltak. Az elemezgetése állítólag nem kis piskóta, nem is mentünk bele. De a rajz tetszik, és ezt szeretném tudni, ezt az aránytalan felosztásnak az okát. Az első válaszoló írta, hogy másmekkorák a jegyek is. Ezt értem. De ha a házak ezalapján vannak elosztva, akkor körülötte a jegyek miért nem? Azok miért egyformák?

Hát én nem tudom milyen házrendszert rajzoltak nekem, csak így tudom leírni, hogy külső körben jegyek egyenlő elosztásban, beljebb pedig megszámozva házak, és ezekben bolygók nevei. Meg asc, ic, mc. Mc nagyon kiemelve, az mi, jól kijönnék azzal a jeggyel?

2012. jan. 22. 21:28
 6/10 anonim ***** válasza:

Az Asc MC Des IC nem azt jelenti, hogy velük jól jönnél ki! Ez egyszerűen a négy legkardinálisabb ház kezdőpontjai, amiknek egyéb jelentése is van. Asc (1. ház kezdőpontja: az én, az egyéniség háza), az IC (4. ház: család), Des (7. ház: párkapcsolat), MC (10. ház: hivatás). De mondom, ezeknek a jelentését nem szabad összemosni a házak jelentésével, bővebb infó róluk itt:

[link]

2012. jan. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagy Tímea, az előző válaszadóhoz hasonlóan szintén asztrológus vagyok. A kérdésedre a rövid válasz talán az lehetne, hogy azért, mert a Házak mérete a Házak kiszámításához használt matematikai módszer miatt összefüggésben van a földrajzi szélességgel, amelyre az adott képletet kiszámítják. A pólusok felé haladva egyre aránytalanabb a Házak nagysága, a sarkkörökhöz közel egészen extrém eredmények adódhatnak. Ez az egyik oka, hogy a magam részéről már hosszú ideje az egyenlő házak módszerével dolgozom. Az állatövi jegyek "mérete" nem ilyen, az egy állandó szögtávolság, mivel a jegyek az ekliptikát osztják 12 egyenlő részre a tavaszponttól kiindulva, az ekliptika pedig nem változik.

2012. jan. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Egyre kevésbé értem. xD Főleg, hogy próbálgattam a 6. válaszoló linkjén beírni családtagok születési dátumát is. Ez még jobban megkavart. Azt hittem, hogy a házak mérete mindenkinél azonos és biztos van erre valami magyarázat.


Nekem a 6-os és 12-es ház a legkisebb, majd a 7-es és 1-es. A többi nagyobb.

Egyik családtagéban meg pont a 6-os és a 12-es ház a legnagyobb, de feltűnően nagyok, vagy 60-60 fokosak.

Pedig ugyanabban a városban születtünk.


Akkor mégis hogyan kerülnek felosztásra??


Sajnos erről nem találtam leírást az ajánlott linken, ott csak más (nekem kínai) dolgokról írnak.


Tudok esetleg erről valami leírást a neten?

2012. jan. 24. 16:32
 9/10 A kérdező kommentje:

És Timi,

ha amit írsz, hogy egyenlő házak módszerével dolgozol, akkor viszont más házakba lesznek a bolygók írva, nem? Úgy meg már más a jelentésük. Legalábbis a rajzoló emberem rövidke magyarázatából ez rémlik. (Sajnos vele már nem találkozom...)

2012. jan. 24. 16:36
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Különböző házszámítási módszerekkel természetesen más házakba es(het)nek az egyes horoszkópelemek, különösen, ha nagyon aránytalan volt a képlet, de ez nem feltétlenül változtatja szöges ellentétére a képlet értelmét, hiszen a planéták fényszögkapcsolatai pl. nem változnak, fix az Aszcendens, a Deszcendens, az IC, MC, a jegyek (ahogyan írtam), stb.


Nem véletlenül kardoskodunk már többen, hosszú ideje amellett, hogy az asztrológia igenis tudomány, amit tanulni kell, és amit nem lehet magazinokból és az internetről, házilag "művelni". Illetve lehet, de többet árt, mint használ magának az illető...

2012. jan. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!