Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Sokan hisznek abban, hogy a...

Sokan hisznek abban, hogy a csillagjegyeknek közük van két ember összeillőségéhez? Miért?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 12. 07:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

Mert a csillagokban meg van írva az ősi múlt, a pillanatnyi jelen és a távoli jövő is :)


Görög mitológia olvasásával magad is megfejtheted a titkot :)

2012. ápr. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor miért van az, hogy két teljesen egyforma csillagjegyű ember különbözik? Az egyiket pár hónapig sem tudtam elviselni, a másikkal évekig kiválóan megvoltunk. Abszolút eltérő a személyiségük. Ugyanígy én és a kolléganőm. Ugyanakkor születtünk, ugyanabban a kórházban, és nem hasonlít a személyiségünk. Azt hallottam, hogy a csillagjegynek elvileg van köze ehhez. Hogy van ez pontosan? Vagy nagyjából:) Annyit nem szeretnék olvasni a témáról egyelőre, hogy erre kielégítő választ kapjak:) Tudnál válaszolni? Gondolom te jártas vagy a témában.
2012. ápr. 12. 07:39
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Mert semmi jelentősége nincs,csak belemagyarázzák sokan.
2012. ápr. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Mint tudod, minden kornak megvolt a maga hiedelme. Napjainkban egyre nagyobb teret nyert az ezoterikus témakörbe illő babonák sorozata. Az emberek az egyszerű istenkereséssel már elégednek meg, és valami magasztosabb, magasabb összefüggésekben próbálják magyarázni az életet, a sorsot, mivel belefásultak az egyházak tanításaiba, és abba, hogy az Isten - hívják bárhogy is - nem teszi jobbá az életüket. Mivel pedig nincs olyan Mindenható, aki kontroll alatt tartsa az életüket, és segítse, a csillagokra fogják rá, illetve a karmára, ha valakinek rossz. (Mind ősi tanokból ered, "kezdünk" visszanyúlni a pogány babonákhoz újra a modern korban.
2012. ápr. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyeseknél már brutális méreteket ölt ez. Legalábbis én azt vettem észre. Horoszkóp alapján döntik el egyesek, hogy kezdjenek-e párkapcsolatot valakivel, vagy ezek alapján előre vetítik, hogy milyen lesz a kapcsolatuk. Interneten található bugyuta jellemzések alapján pedig olyan tulajdonságokat magyaráznak bele a párjukba, ami sosem létezett. Hová vezet ez ha még jobban elterjed? Így is kevés manapság az egészséges párkapcsolat. Én esküszöm, hogy nem értem mire jó ez. Egyébként nyitott vagyok sok mindenre, nem zárkózom el a lehetőségtől, hogy léteznek természetfeletti dolgok, de az egyszerűen nem fér a fejembe, hogy hogyan képesek emberek elvakultan hinni ebben. A hitnek is megvan a maga szerepe egyes emberek életében, de az nekem sok, hogy valaki ilyen szinten szakadjon el a valóságtól. Tiszteletben tartom mások hitét természetesen, csak próbálom megérteni mi vezet ide, és mi a jó benne, milyen előnyökkel jár, ha jár. (Senki se sértődjön vérig, ha lehet.)
2012. ápr. 12. 09:34
 6/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


Első vagyok. A horoszkópot (az asztrológiát) nem szabad 100%-osan elfogadni, annál is inkább, mivel Kr. e. 500 körül "megreformálták" az egészet, amikor is egyenlő (30 napos) szeletekre osztották fel az égi kört. A legújabb elméletek szerint 14 csillagjegy van összesen (az eddig ismerteken kívül a Kígyótartó és a Nimród csillagkép is játszik), ezen felül nem hagyhatjuk figyelmen kívül a különböző csillagképek tényleges méretét, aminek következtében a Nap nem azonos ideig tartózkodik egy-egy csillagképben.


Hivatalos szakvéleményt még nem találtam a témában, de sacc/kb. valahogy az alábbiak szerint alakulhatnak az állatövi jegyek:


Kos: április 22. – május 9.

Bika: május 9. – június 16.

Nimród (Orion): június 2. – június 23.

Ikrek: június 24. – július 18.

Rák: július 25. – augusztus 7.

Oroszlán: augusztus 11. – szeptember 16.

Szűz: szeptember 20. – október 21.

Mérleg: november 7. – november 22.

Skorpió: november 25. – december 19.

Kígyótartó: november 8. – január 4.

Nyilas: december 19. – január 19.

Bak: január 21. – február 13.

Vízöntő: január 31. – március 8.

Halak: március 10. – április 21.


Jelen pillanatban többféle felosztás található az interneten, a kezdő-, illetve záródátumok "csúszkálnak" még, gondolom addig, amíg nem lesz hivatalosan elfogadott szakvélemény a témában. Nimródnál, Kígyótartónál átfedés is megfigyelhető, ennek alaposabb vizsgálata is megérne egy misét.


Tapasztalataim szerint nem is annyira a napjegy, inkább az aszcendens határozza meg jobban a leszületett lélek személyiségét, viszont hogy a fenti eltolódás milyen hatással van az aszcendens számítására, sajnos már meghaladja az ismereteimet.

2012. ápr. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mert valahogy indokolni akarják a tényt, vagy kapaszkodnak valamibe, mintha az segítene. Amíg nem megy valakinek az agyára, csak kicsit hisze ebben, addig nem káros.
2012. ápr. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az asztrológia az egy sokkal összetettebb tudomány, mint amit a női lapok hasábjain olvashatsz egy-egy jegyre, hogy mi a jellemző. Aki ezek alapján választ magának társat, az tényleg nagyon buta. Főleg fiatal korban, amikor még nem alakul ki egy emberpalánta teljes személyisége.

Az, hogy a kolléganőddel miért nem vagytok egyformák annak ellenére, hogy egy napon egy helyen születtetek, arra az eltérő aszcendens, a Hold és a többi bolygók állása adhat magyarázatot. A bolygók más-más életterültre hatnak. Bizonyára nem egy pillanatban születtetek. És talán lehet, hogy nem is egy évben... Akkor meg pláne. Továbbá fontos szerepet játszik egy jellem kialakulásában a család, a nevelés, az iskola, az iskolázottság.

Ezért fordulhat elő, hogy nem volt teljesen egyforma 2 ugyanolyan csillagjegyű pasi sem. Nagy valószínűség szerint az aszcendensük teljesen más volt.

2012. ápr. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Az hogy ugyanakkor születtünk, szerintem elég egyértelmű:D Csak pár óra eltérés volt a születésünk között:)

Az a pár óra ennyit számít?

2012. ápr. 16. 19:08
 10/13 anonim válasza:

Bizony, hogy sokat számít! Például én annyit tudok, hogy déli 12 és 1 között születtem valamikor, azonban emiatt nem tudom eldönteni, hogy oroszlán vagy rák az aszcendensem. :) És a két jegy igen különböző.

Bár nem szabad mindent a csillagok állásába belemagyarázni, azért van valami alapja a dolognak. Nagyon sokáig nem hittem az asztrológiában, de ahogy kezdek utánanézni, fokozatosan kezdek hinni benne.

2012. ápr. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!