Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Hogy képesek emberek olyan...

Hogy képesek emberek olyan dolgokban hinni mint pl a numerológia?

Figyelt kérdés
Mi ez, hogy a születési dátumomban minden benne van? Ha két ember egy napon születik, egyformák is lesznek? És a nevemben található betűk megmondjáh, hogy milyen vagyok? Pontosan hogyan? Mikor anyukám nevet adott nekem, előtte figyelembe vette a tulajdonságaimat, vagy a tulajdonságaim alkalmazkodtak a nevemhez? Lehet, hogy nem érződik, de most halálra röhögöm magam. Tényleg vannak ilyen buta emberek?

2013. máj. 30. 01:55
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
43%
Igen, sajnos sok ilyen van. Ezért kell odafigyelni a suliban. Nehogy te is igy koss ki.
2013. máj. 30. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
30%
Mert ha születésed évének számait összeadod és az eredmény hétre végződik akkor szerencsés leszel - ha pedig a nevedet jelképező számok oszthatók kilenccel akkor nem sikerül a matekdogád!! Mit nem lehet ezen érteni?? :)
2013. máj. 30. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
Miért hogy lehet pénzenergia küldésben hinni? Hogy lehet ember akkora barom hogy azt se tudja a pénz nem energia? Miért járt ez a szerencsétlen iskolába?Az emberek nagy számban butábbak mint 60 évvel ezelött!
2013. máj. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 Lilith1994 ***** válasza:
szia nem hiszek benne. Van egy dolog amit észre vettem ha akarsz hülyének nézel. Na szóval egyes embereknél pl. igenis működik az hogy nagyon illik a neve a tulajdonságaihoz. Ismerőseim között például sok az István és jó néhány tulajdonságuk ugyan az. Ez saját észre vétel :)
2013. máj. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
Nem tudom
2013. máj. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:

Az emberek elsősorban hinni >akarnak< az ilyenekben, egyszerűen azért, mert ezek kényelmes és olcsó menedéket nyújtanak a személyes felelősség alól. Sokkal könnyebb azt hinni, hogy már megvan egy meghatározott út, amit csak végig kell járni, mint érezni a felelősség terhét, azt, hogy mi magunk vagyunk felelősek a tetteinkért.

A legtöbben látják, érzik, hogy nagyon bagatell dolgokról van szó (pl. számmisztika), de ezt elnyomják magukban a jótékony illúziók kedvéért.

2013. máj. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
11%
Az emberek alapvetően idióták, ostobák. Csak a kézzel fogható s látható dolgokban hisznek. Az már csöppet sem zavarja őket, hogy a világegyetem nyelve a matematika, azaz a számok. Az élet egy bonyolult körforgás, minden összefügg mindennel. Szóval a számmisztika egyáltalán nem hülyeség. A csillagjegyeket kihagytátok. Vajon nem érdekes, hogy pl. az Ikrek csillagjegyben született személyek tulajdonsáhaj azonosak? Be van szűkülve az agyatok.
2013. máj. 31. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
39%

#7: Tévedsz. A matematika csak egy logikus nyelv, amivel le lehet írni a fizikát. A matematika nem a világegyetem nyelve, hanem az ember egy eszköze.


>Az élet egy bonyolult körforgás, minden összefügg mindennel.

Ez amennyire igaz, annyira nem jelent semmit és nem érv semmire.


>Szóval a számmisztika egyáltalán nem hülyeség.

Ez pedig még abból sem következik, amit te írtál. Attól még, hogy a matematika nem hülyeség, a számmisztika az.


Ignoramus

2013. máj. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Így van, semmmi közük egymáshoz, a számmisztika nem matematikáról szól, csak számoknak próbálnak jelentést tulajdonítani. De nem veszem be, hogy a születési dátumomban található számok bármit meghatároznak. Csak azt, hogy mikor születtem. Ha ez olyan nagyon tudományos dolog lenne, akkor a tudósok is hinnének benne.
2013. máj. 31. 10:43
 10/36 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen az ellenérveket. Számítottam rá, hogy sok ember burokban él. Már elnézést. A matek igenis a világegyetem nyelve. Ha pl. találkozol egy idegen értelmes lénnyel, hogy érteted meg magad? Sehogy. Viszont van egy közös nyelv, amit fejlett civilizáció használ, a matematika. A másik hülye felfogást most nem cáfolom, miszerint minden összefüggésben van nem elfogadása. Túl sokáig tartana elmagyarázni. Inkább elmesélek egy történetet. Édesanyám a sors akaratából találkozott egy idegen nővel. Anyám nagyon el volt keseredve, sírt. A nő odament hozzá s megkérdezte: mi baj? Nagyon beteg a fiam, azaz én. Elkérte a születési dátumom! Csak ennyit reagált. Nem kérdezte a betegségem, semmit. Csak ezt a 8 számot. Számot cseréltek. Pár nap múlva egy szép jellemzést nyomott a kezébe többek között. 90%-a pontos volt, úgy hogy sose látott, hallott rólam. Okkult tudomány, uraim! A hölgy szcientológus volt.
2013. jún. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!