Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » A horoszkópba lehet-e benne...

A horoszkópba lehet-e benne egyáltalán hinni, ha igen melyik részében? Lehet valóságalapja egyáltalán az emberre? Ha nincs benne igazság és csak jól megfogalmazott általánosakat ír, miért létezik, mint szakág? Ha hamis, miért is elfogadott?

Figyelt kérdés

Kutatásaim alapján az interneten ezt találtam végső soron.

Azért jöhetnek a kommentek. Ezzel a témakörrel kapcsolatban úgyis ez az utolsó kérdésem.


[link]


2012. júl. 5. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz értelmezni a mondataidat, mert hibásan fogalmazol. Nem sértésnek szánom, hanem jelzem, mert nagyon sokan viszont sértegetni fognak érte. A horoszkóp amit az újságban olvasol, napi, heti, havi horoszkóp,az úgy csalás, ahogy van. Egy az egyben. Ha véletlen bejön, az a nagy számok törvénye miatt van, valakire csak igaznak kell lennie. De az asztrológia maga érdemes tudomány, belőle nőtte ki magát az összes csillagászati ágazat, ami ma létezik. De persze nem csak ez az érdeme.Egy teljes horoszkópot felállítani nagyon nehéz, és időigényes, rengeteg számítást igényel. De csak egyszer az életedben kell elkészíttetned, és aztán elemeztetned. Sokmindent fog tartalmazni a személyiségedre vonatkozóan, tehetségeid,és gyengeségeid is valószínűleg jól kiolvashatók lesznek belőle, bár tehetségeidet magad fejleszted, de van ami veled születik. Ha nagy léptékű események várhatók az életedben, azok is látszanak benne. De az hogy teszemfel bak vagy, mert az adott hónapban születtél, semmit sem jelent. Nem 12 féle ember létezik a világban. Mindenkinek egyedi a horoszkópja, nincs két egyforma. Az asztrológiával, ha valaki ért hozzá, nagyobb, fontosabb eseményeket is előre lehet jelezni, de csak az esélyüket, nem mint tényt. A jövendőmondás ellenében mindig ott áll az emberek szabad akarata,és döntései. Hiába mutat az asztrológia háborút, csak az esélyét mutathatja, nem a tényét. Hiába van forradalmi hangulat a földön, ha néhány bölcs vezető véletlenül feltűnik,és elhárítja a veszélyt.
2012. júl. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azzal tisztában voltam, hogy az asztrológia nem egyenlő a horoszkóppal, köszi a segítséget.
2012. júl. 5. 22:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Vannak pl.ufószakértők is.Már a megnevezés is egy röhej.
2012. júl. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%

Nincs, semmilyen valóságalapja nincs. Csak a hívői nevezik tudománynak, ha megkérdezel egy csillagászt, akkor kinevet.


Azért él meg, mert sokan hisznek benne. Az ember természete olyan, hogy szeret misztikus, megfoghatatlan dolgokat elhinni, továbbá nagyon sokan nem veszik észre, hogy a rájuk adott jellemzés a csillagjegyek alapján, tele van általánossággal.


A bolygóknak és csillagoknak semmilyen hatása nincs az emberekre. Túl messze vannak ahhoz, hogy bármire hassanak. Amire sokan hivatkoznak, a tömegvonzás jelensége, az meg egyfelől teljesen elenyésző a távoli bolygók esetében, másfelől meg csak tömegre hat, a tulajdonságaink meg ugyebár... nem igazán rendelkeznek tömeggel, hiszen csak konstruált fogalmak....


A link amit találtál amúgy, az nagyon jó! Jól illusztrálja a dolgot! Nincs kutatás, nincs elemzés, ami a véletlenaránynál nagyobb kapcsolatot mutatott volna ki asztrológiai jelenségek és valós emberi tulajdonságok között. Ezt elég nehéz megcáfolni...

2012. júl. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nem tudom, de tény, hogy részletes jellemzések találnak az adott jegyben születettekre.

napi, heti, éves stb. horoszkópok baromságok.

2012. júl. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Aki el akar hinni valamit, az el is hiszi. Én eddig életemben három asztrológussal kerültem össze, hárman három különböző jegybe képzeltek bele engem, természetesen egyik se találta el.
2012. júl. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Vajon, hogyan lehet belőle szakág, ha hitelességi szempontból egyáltalán nem segítő eszköz.


Ennyi erővel én is kitalálhatok bármit, ami véges és mondjuk megmagyarázhatatlan nemde? ;-)

2012. júl. 14. 05:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!