Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Na szkeptikuskáim! , ehhez...

Na szkeptikuskáim! , ehhez mit szoltok? :Ha az asztrológia hazudott volna, halott lennék

Figyelt kérdés

"Sajnos abban igazat kell adnom nektek, hogy a különböző ezoterikus irányzatok művelői között nagyon sok a kókler. Ennek különösen felháborító változata az általatok is említett késő esti műsorokban kínált emelt díjas horoszkóp elemzés, kártyavetés meg a többi sorsjobbító „szolgáltatás", varázspraktika.


DE !


Súlyos nikotinfüggő voltam


Nem átvitt, hanem a szó nagyon-nagyon konkrét, fizikai értelmében. Hiszen minden racionális érv utóbbi mellett szólt. Az asztrológia segített két, a fentebbinél - talán kisebb horderejű, de számomra életbevágóan fontos változás kieszközlésében is. Egyikük a dohányzás abbahagyása volt. Éveken keresztül szenvedélyes dohányos voltam, végül már napi két csomag cigarettánál tartottam. Olyannyira rabja voltam függőségemnek, hogy esélyt se láttam arra, hogy felhagyjak vele, noha átláttam anyagi és egészségi vonzatait is, valamint azt is hogy a szenvedélybetegség bármilyen változata összeegyeztethetetlen a szellemi utammal.


Asztrológiai ismereteimnek azonban e tekintetben is hasznát vettem. Ily módon feltérképezhettem ugyanis dohányzási mintámat, azaz kideríthettem, mi áll nikotinfüggőségem hátterében. Így már egyszerűbb volt vele analóg, egészségesebb tevékenységeket találni, amelyekkel a napi többszöri rítust helyettesíthettem. Sikerült alkalmas időpontot is választani, amikor nagyobb esélyem volt visszaesés nélkül végigcsinálni a leszokással járó tortúrát, mint máskor. És végül, de nem utolsó sorban egy asztrológiai alkatomhoz illő étrendet is összeállítottam, megfelelő tisztító kúrákkal, mozgásformákkal, relaxációs és meditációs gyakorlatokkal kiegészítve, melyek csökkentették egyébként hónapokon át komoly szenvedést okozó elvonási tüneteimet. Így mindenfajta külső segítség, addiktológus, nikotin tapasz, stb nélkül sikerült letennem a cigarettát. Az utolsó csikket 2004 április 10-én nyomtam el."


A néni súlyos betegségéből, melyre a hivatalos tudomány már nem volt képes kigyógyítani az asztrológia gyógyította ki!


2013. jún. 3. 20:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
8%
Nincs olyan hogy "leszoktam a dohányzásról" . Ez csak akkor bizonyos ha az illető meghalt és addig nem gyújtott rá . Ismerek olyat aki 30 év után szokott megint vissza vagy olyat is aki felnőtt létére titokban cigizik mint egy gyerek, elég hozzá egy élmény vagy trauma amitől bárki bármikor visszaszokhat . Kevesen tudják de a nikotin hasonló erejű függőséget okoz mint a heroin . Olvastam valahol egy kimutatást, hogy a dohányosok 99%-a képtelen önerőből leszokni . És még a maradék 1% háronegyede is élete folyamán valamikor rá fog gyújtani . Azt vettem észre, hogy úgy lehet csak leszokni ha az ember egyszerűen arra kel fel hogy nem hiányzik . Tudom hogy nagyon furcsa első hallásra de így van, mert ha elhatározod hogy márpedig holnaptól nem gyújtasz rá és ezen agyalsz végig, azzal csak magadat szugerálod és akaratodon kívül erősíted az elvonási tüneteket . Ezt tapasztalatból mondom, mert velem történt már ilyen és fél évig (!) kibírtam cigi nélkül, amikor meg elhatároztam hogy márpedig leszokok soha nem lett belőle semmi . Tapaszokat meg nikotin rágót felesleges venni ugyanúgy cigizni fogsz :-) A fütöt meg magát a "szertartást" ezek nem fogják helyettesíteni :-)
2013. jún. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 aspikami ***** válasza:
51%
Húh, na most megfogtál. :S Találtál egy megdönthetetlen érvet. Most mindenki be fogja látni, hogy az ezotéria nem hazugság.
2013. jún. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Nem valószínű,hogy erős dohányos múltadat megúsztad épp bőrrel.. egészségi vonzata még lesz.
2013. jún. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
47%

Valójában a tudomány több ezer évvel ezelőtt megoldotta volna ezt, hiszen kb azóta ismerjük a vasat, azóta tudunk leláncolni akárkit. Aztán gyújtson rá, ha tud. Oké, ha kíméletesek vagyunk akkor egy kórházban kötözünk le, és akkor nincs az, hoyg esetleg beadja a kulcsot a szervezet az elvonás miatt. Hameg még jófej is vagyok, akkor beteszlek mesterséges kómába.

Ad2, a leszoksához semmi köze az asztrológiához, ez egyszerű placebo hatás, vagyha úgy tetszik, ez a hit ereje. Deha valaki a síelésben hisz, annyi erővel azzal is leszokhat.

2013. jún. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Ez csakis annak tudható be, hogyha nagyon hinni akarsz valamiben, akkor hosszú idő után beválik.

Miért?Mert teszel érte.


Bár kétlem, hogy ez igaz volna, az erős dohányost már csak a tüdőrák szoktatja le, vagy még az sem.

2013. jún. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Ez csak annyit jelent, hogy a néni az asztrológiába vetett hite volt az egyedüli motiváció, hogy letegye a cigarettát. Legfeljebb akkor lehetne elgondolkozni azon, hogy talán esetleg lehet benne valami, ha a néni horoszkópja azt írja, hogy most le fog szokni a dohányzásról, a néni pedig különösebb indok nélkül leteszi a bagót, de úgy, hogy sosem olvasta az aktuális horoszkópját.
2013. jún. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

a legtöbb dohányzás okozta testi betegség a dohány letétele után évekkel jön elő.

az a kátránymennyiség amit te a tüdődbe és annak vérhálózatába juttattál, elvégzi majd a neki szánt feladatát.

2013. jún. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Köszönöm a szkeptikuskáim jelzőt,igazán hízelgő.Örülök neki,hogy nem cigizel,de nagyjából annyi köze van az asztrológiához,mint nekem az Apollo programhoz.Kivételes akaraterővel rendelkezel,tehát magadnak jár a dicséret.Legyen ez neked elegendő példa,hogy a saját magad képességeiben higgyél ne egy csomó hülyeségben.Kéz csókom a néninek és további cigi mentes éveket!
2013. jún. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
50%
"Na szkeptikuskáim! , ehhez mit szoltok? " Ilyen stilusu ....-hoz semmit.
2013. jún. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Antimod ***** válasza:
72%

Nem az asztrológia gyógyította meg.

Hanem ő saját magát.

Más kérdés, hogy az asztrológia segítségével találta meg az útját, de a folyamatot ő maga indította el (legalábbis a beszámoló alapján), és tartotta magát hozzá.

2013. jún. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!