Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Hogy hihettek ilyen sokan...

Hogy hihettek ilyen sokan abban, hogy a születésetek időpontja összefügg a személyiségjegyeitekkel?

Figyelt kérdés

Az, hogy mikor születsz semmi köze a csillagok állásához, csakis attól függ mikor szeretkeztek a szüleid és te mennyi ideig tartózkodsz az anyaméhben... Ezeket a nevetséges csillagjegyeket több ezer éve találták ki, azóta már eleve teljesen máshogy is néznek ki a Földről nézve. Fejlődött egyetsmást a csillagászat és tudjuk, hogy a csillagok nem csak megközelíthetetlen pontok az égen.

Nem értem, hogy a 21.században hogy lehet ennyi marhaságban hinni és ez alapján pl párt választani. ..



2013. máj. 14. 13:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Oké, de valahol valaki csak eldönti hogy mikor fogansz meg és mikor jössz ki az anyaméhből?!
2013. máj. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
79%
Több ezer éve találták ki és még mindig tartja magát az elmélet és még mindig sokan "hisznek" benne. Szerinted ez nem jelent valamit?
2013. máj. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom ki hogy van vele, de az én általános jellemzésem horoszkóp alapján több, mint véletlen egybe esés, és ezzel nagyon sok ismerősöm van még így.
2013. máj. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Azt jelenti, hogy sok az alacsony intelligenciájú ember, akik szerint van egy leírás az élethez.
2013. máj. 14. 13:54
 5/26 anonim ***** válasza:
61%

Ha ezt gondolod, akkor viszont fogalmad sincs, hogy miről szól valójában az asztrológia.

Ez viszont a Te intelligenciádat mutatja, hogy így mondasz véleményt róla.

2013. máj. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
75%
Olyan jól szórakozok azon, amikor hívők és ateisták, idealisták és materialisták, randomisták és deterministák kölcsönösen tartják egymást tájékozatlannak és butának... Ha egy kicsit is szélesebb látókörűek lennétek, a kapcsolatot keresnétek a kettő között, nem az ellentéteket!
2013. máj. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
50%
Miféle kapcsolat ? Miért lennének szűk látókürűek akik nem hisznek el ekkora hülyeségeket?
2013. máj. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Nem hiszek az asztrológiában, ateista is vagyok, ellenben hiszek a szellemvilágban, most akkor én sem vagyok normális? Mindenki abban hisz amiben akar, én is furcsán nézek néha az egyes vallásos kommentekre, de nem ragadok le, ha az adott személyt ez nyugtatja meg, akkor higgyen, ennyi. Mellesleg pedig én is találtam már passzoló "jóslatokat" a napi vagy heti horoszkópjaimban, holott csak néha kíváncsiságból nézem meg, és írtam is, hogy nem hiszek ebben... Bár az utolsó mondatoddal egyetértek, mert a párválasztást ne bízzuk már erre.
2013. máj. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

#1. Például a szülei.


#2. Az asztrológia nem egy elmélet. Az egy hiten alapuló rendszer. Az pedig, hogy "tartja magát ma is", semmit sem mond arról, hogy igaz-e vagy sem. Azért hisznek ma is benne, mert az emberek ma is éppen úgy fogózót, stabil pontokat keresnek, mint régen, és nem érdekli őket, ha hamis reményeket és illúziókat kapnak csupán.


#3: Viszonylag egyszerű úgy megfogalmazni egy jellemzést, hogy az emberek nagy része magára ismerjen benne. Ráadásul leginkább azokról az esetekről hallani, amikor valakinek "pont stimmel" a jellemzés. Ez épp olyan torzítás, mint az alternatív gyógyászatban a "haveromnak is bejött" érvelés.


#5: Akkor világosíts fel minket, hogy miről szól az asztrológia. Az asztrológia pont erről szól, csak jól meg is van bonyolítva, hogy az átlag ezós ne legyen képes felfogni és rádöbbenni, hogy valódi tartalom és értelem nélküli kamu.


#6: Aki széles látókörű, az megvizsgálja az asztrológiát, megpróbálja minél jobban megérteni, majd rájön, hogy nincs logikus, racionális, valós alapja, és látja, hogy ellenőrizhetetlen, bizonyíthatatlan dolgokat állít, ezért elveti. Nagyon sokan összekeverik a nyílt látókörűséget azzal, hogy valaki mindent elhisz válogatás nélkül. Öreg hiba.


#8: Nem feltétlenül vagy "nem normális", csak olyan dologban hiszel, amiben nincs értelm hinni. A te dolgod :)

2013. máj. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Úgy beszéltek, mintha állást foglaltam volna az asztrológia mellett...

Hát nem tettem! Viszont akkor lássátok az én filozófiámat:

1. Nem vagyok annyira nagyképű, hogy azt gondoljam, az egész világ megismerhető és felfogható emberi ésszel.

2. Ennek ellenére igyekszem felfedezni a világot, és tágítani az ismereteim körét, amennyire lehetséges.

3. Nem vagyok annyira szűk látókörű, hogy elhiggyek mindent, ami az utamba kerül (persze, hogy nem lapos a Föld...)

4. Nem vagyok annyira szűk látókörű, hogy elutasítsak mindent, ami az utamba kerül (persze, hogy vannak megmagyarázhatatlan jelenségek).

5. Hiszek abban, hogy van valami természetfeletti, amit senki nem képes definiálni, amiben minden említett fogalom, kezdve az asztrológiával, a hittel, egészen a tudományig vagy a rációig minden egyesül.


Így egész kényelmesen meg lehet békülni a világgal...

2013. máj. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!