Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Vízöntő vagyok vagy nem?

Vízöntő vagyok vagy nem?

Figyelt kérdés
Eléggé hülyén tettem fel a kérdést, de másként nem is tudom megkérdezni amit akarok. Február 3.-án születtem... a vízöntő jegy majdnem kellős közepébe. Mégis ha a horoszkópomat olvasom, nem én vagyok... hiába nézem előre a horoszkópomat, vagy visszamenőleg, rám sosem paszol az írás. A barátaimra, akik éppen csak beleszülettek a jegybe(19.2), pedig szinte minden igaz. Hogy lehet ez?

2013. aug. 1. 22:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Én is vízöntő vagyok,de rohadtul nem engem ír le a horoszkópom (egyszer írt egy olyat amitől kiköptem a vizet amikor olvastam:"Kell valami elfoglaltság önnek!"


Aha...VIZSGAIDŐSZAK KÖZEPÉN?B@zsdmeg épp van elég dolgom?MONDJUK A tanulás!!!!!!


Ezután már poénkodás céljából se vettem elő horoszkópot.Addig se hittem benne,de így már vicces se volt.

2013. aug. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán nem kéne újság horoszkópot nézni, amit az írogat össze pár perc alatt fejből, akit megbíznak vele. Ez inkább a kínai szerencsesüti szintjén van, a valódi horoszkópkészítéstől elég messze áll, szóval így olvassátok az újságokba írt hablatyot. Az egyébként oké lenne, hogy sok ember nem gondolja át, hogy az újsághoroszkóp valójában nem valódi horoszkóp, de az a baj hogy sokszor a szkeptikusok is ebbe kötnek bele és ez alapján szidják az asztrológiát.
2013. aug. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
régebben hittem azért a horoszkópban, mert a barátnőm kicsit ilyen ezotéria mániás, de idővel rájöttem, hogy valójában ez arról szól(szerintem), hogy elolvassuk a horoszkopot, és tudat alatt az szerint éljük a napot, aztán ráfogjuk, hogy jé, ez tényleg gy történt. Csak ez úgy érdekelt, hogy régebben ha hittem is benne akkor sem voltam "vízöntő-én"
2013. aug. 2. 11:06
 4/12 anonim ***** válasza:
Bocs, én pont arra akartam célozni, hogy a horoszkóp ami az újságban van az nem valódi horoszkóp. Tehát mindegy hogy a barátnőd ezotéria mániás és mindegy hogy bele éli-e magát aki olvassa, mert azt általában nem asztrológus készíti, és ha mégis, akkor sincs sok köze a valódi horoszkóphoz. Tehát mikor azt olvasod, akkor az nem valódi asztrológia, függetlenül attól hogy a valódi asztrológia is lehet h kamu. Az újság horoszkóp alapján megítélni az asztrológiát olyan mintha egy sarlatán alapján ítélkeznénk az orvostudományról.
2013. aug. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

A minap olvastam egy cikkben, hogy a 'valodi' horoszkopod mas is lehet, mint amit az ujsagokban olvasom. Az elmult tobb mint 2000 evben sokat valtozott a csillagok allasa.


Ha Febr 3-an szulettel, akkor valojaban Bak vagy es nem Vizonto.


Itt egy cikk, amit talaltam a temaban (angol)

[link]

2013. aug. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 DarkLantern ***** válasza:
Ez a nagy számok törvénye, 10-ből jó ha 8 emberre stimmel a horoszkópja. Te a kilencedik vagy, esetleg a tizedik:)
2013. aug. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Így már mindent(nagyját) értek :)
2013. aug. 2. 19:54
 8/12 anonim ***** válasza:

Az nem számít, hogy mit változott a csillagok állása, mert a jegyekbe nem az alapján vagyunk beosztva, más szóval a jegyek nem azokon keresztül hatnak. Azok csak pár csillag, amik útmutatóul szolgálnak arra, hogy mikor van egy adott jegy hónapja. És régen még nem tudták, hogy ezek az útmutató pontok majd elvándorolnak, mert sokáig nem ismertük fel a precessziót, azt hiszem az felelős ezért a jelenségért.

Ha egy város tábláját odébb rakják egy km-mel attól még a város nem lesz "hibás" helyen.

2013. aug. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor végülis mi is fejti ki a hatást?Már nem is a csillagok?Akkor mik?
2013. aug. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Möbiusz: ez jó kérdés, nemtom :) Nem tudom van-e hivatalos felfogás az asztrológusok között, de nagyon sokszor olvastam azt az álláspontot, ami az "Amint fent, úgy lent" elvet használja az asztrológiára is. Ez az ún. Smaragdtábla egyik bölcsessége, amit elvileg egy nagyon régen élt, nagyon bölcs ember írt le, de igazából elég homályos az eredete. A jelentése talán az, hogy minden egy: tehát az asztrológus nem azért vizsgálja az égboltot, mert a csillagképek/bolygók hatnak ránk, hanem mert egybetartoznak velünk, egy egészet alkotunk és ezért az égboltról valahogy leolvasható a mi sorsunk is. Tehát ha egy bolygó akarná megtudni a sorsát akkor az minket kezdene el vizslatni :) Bocsi, az utolsó mondat hülyeség volt :D
2013. aug. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!