Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Spirituális szempontból, mi...

Spirituális szempontból, mi akadályozza a fejlődést és mi fokozza?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az étkezésre, mit ajánlatos kikerülni esetleg mire lehetne inkább fektetni a hangsúlyt?

Vagy Jógázás, szerintetek csak testi vagy lelki fejlődést érhetsz el vele? Milyen jógákkal?


Bármi ami szerinted, akadályozza vagy éppenséggel fokozza a lelki, spirituális fejlődést írd le!



2013. szept. 11. 23:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Olyan hogy fejlődés nincs spirituális szempontból.Főleg nem Indiában.

Meditáció és Jóga, mindkettő az ürességgel való azonosulást segíti. Ezek életvezetési tervek, nem transzcendens dolgok.

Nincs halál után előtt élet, isten nincs gonosz,nincs semmi. Csak a tudatból fakadó tévképzet rendszerek. Ha meditálsz vagy ha jógázol a kettő együtt jár,ahhoz segít hogy az igazi természeted megtaláld.

Ami misztikum mind hülyeség jóga szempontból,ha jelenésed van és angyalok jönnek, akkor is csak a légzésedre kell koncentrálnod amíg el nem tűnik,mert ezek a tudat eszközei. Nincs fejlődés nincs haladás,nem leszel jobb vagy rosszabb, csak bizonyos kérdésekhez máshogy állsz. Ezért ez csak életvezetési terv,igazából az egész Buddhizmus az.

2013. szept. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

hát, a jóga klasszikusan az egyik út a szamszárából való kilépéshez. ami meg ezt az egész létet jelenti amit átélünk, ami a hinduk szerint valami illúzió szerűség. szerintük ennek meghaladása a cél az egymásba fonódó életek során.


szóval ez hagyományosan egy spirituális módszer. az más kérdés, hogy egészséges is. lehet így is használni a gyakorlatokat.



amúgy szerintem bármit lehet csinálni :) szóval lehet tök ugyanazt a tevékenységet így és úgy is csinálni. szóval valahogy a mód a fontos, ahogy a dolgokat nézzük vagy bánunk velük. persze erre azt fogod kérdezni, hogy akkor hogyan kell jól csinálni ugyanaz. de erre nem tudok mit mondani neked.

2013. szept. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Előző nem teljesen jól írja, a samsara a tévképzet szövet, előző élet nincs ahogy lélek sincs csak tudat van. Nincs lélekvándorlás mert a semmi nem tud vándorolni,Buddha azt mondja csak a samsarában az ismétlődő tudatokba látunk bele, ami folytonos és állandóan zajlik. Aki kilép a samsarából kilép mindenből, ehhez segít a jóga. De mondom itt nincs fejlődés mert nincs jutalom,csak a kilépés nyugodtsága, se mennyország,se hierarchia. Buddha élete remekül mutatja az egész lényegét végig élt 80évet tanított, és végül megmérgezték és meghalt. Az egész annyit adott neki és mindenkinek annyit adhat hogy az életet a legmagasabb optimumon éli úgy hogy a szenvedést kizárja. A jógában és a meditációban nincs túl sok hókuszpókusz, a nyugati PR persze tesz róla hogy legyen,de ettől még egyszerű mint az egykezes taps.
2013. szept. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező arra gondol hogy mi az ami lehúz.

A savasító ételek, gondolatok azok lehúznak mind.

A tunyaság, lustaság az is lehúz.

Ha valaki lúgosító ételeket eszik, és sportol mellette az felemel.

Ezt a sok mű kaját ami tele van tartósítóval meg kamukáliákkal kerülni kell.

Kóla,csipsz,hamburger, olajban szanaszéjjel sütött dolgok, húsok.

Ezek inkább a testre vannak hatással ami meg a hangulatra ami meg a tudatra. Na most egy boldogabb, egészségesebb ember gyorsabban veszi az akadályokat mint aki nem.

2013. szept. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
#3 de a jóga nem csak a buddhizmushoz tartozik, hanem a hinduizmushoz is. és ennek van egy halom ága. és a többségben van karma, meg eleve a szamszára is a lélek életről életre való tovább születése. mert van lélek is. vagy nevezd aminek akarod. és mivel van egy cél az ahhoz való közeledést lehet fejlődésként értelmezni.
2013. szept. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
A cél rögtön délibáb Indai értelemben. Lélek nincs tudat van ugye a Buddhistáknál. De tényleg nagyon kíváncsi vagyok hogy neked vagy a hinduknál mit jelent a lélek? Hogyan tudod beazonosítani hogy nem tudat hanem az lélek? Tulajdonképpen a lelki folyamataink tudati folyamatok, de akkor mi a lelki, vagyis a te meggyőződésed hol nyer tapasztalást hogy tényleg van lélek? Ezeket mind halál komolyan kérdezem, nem hibát keresve az elméletben/vallásban.
2013. szept. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

nem én vagyok ennek a legavatottabb ismerője szóval azért ne vedd készpénznek amit mondok.


az alapszerkezet az, hogy van egy kozmikus lélek

2013. szept. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

nah fojtatás véletlen lenyomtam a válasz gombot :D


szóval van a kozmikus lélek, az abszolútum. és van valami amit mi is átélünk. ezt is nevezhetjük léleknek, csak ez egyéni lélek. és az egész sztori célja annak felismerése és átélése, hogy az egyéni lélek azonos ezzel a kozmikussal. ez maga a megvilágosodás.


azon kívül vannak akik azt gondolják, hogy csak egy dolog van, minden egy. és vannak akik azt, hogy mégiscsak van különbség az egyéni lelkek és kozmikus lélek között. valahogy itt is az van, hogy az egyéni lelkek léte függ a kozmikus lélektől, de azok mégsem azonosak vele.

2013. szept. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Tehát az üresség és ez már transzcendens. Mert érzékfeletti hit kérdése, és ismerem a dolgok ezen részét. És én is úgy gondolom hogy Egy van. De önmagában a lélek nálad miért evidens,szóval mi szól mellette hogy van, te miért gondolod úgy hogy lelked is van a tudatod mellé?:D
2013. szept. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
de amúgy gondolom nálad a lélek szó jelenet valami olyat, ami nem fér össze ezzel az egésszel. ezt kifejthetnéd hogy mi ez. (én főleg angolul olvastam erről. amúgy meg van brahman vagy paramatman és van a jiva vagy jivatman)
2013. szept. 12. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!