Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Szerintetek miért működhet...

Istvan82 kérdése:

Szerintetek miért működhet legálisan az ASTRO TV?

Figyelt kérdés
Nem értem hogy működhet az a műsör, ami fényes nappal rabolja hiszékeny idős nénik és bácsik pénzét. Meg ilyen szövegek hogy küldöm az energiát, meg most hívjon most érzem a pozitív energiákat meg ilyen eszement baromságokat hordanak össze. Hát mi ez ha nem csalás??? Az ilyeneket be kellene tiltani!

#astrotv
2013. szept. 29. 10:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jogos! Én is ezt tenném bezárnám az öszeset.

Csalás,szélhámosság a tvben.

Nem volna szabad ezt megengedni.

2013. szept. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy mindenki tudja baromság, csalás és lopás, lehet, hogy az öreg néni hisz benne. Aztán meg, amíg leadózza azt a pénzt, nagyon nem érdekli az államot. :)
2013. szept. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Elég baj,hogy nincs törvény ez ellen.
2013. szept. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen.

Az a gond, hogy ez mehet. Nappal, van egy időszak, amikor javarészt az idős emberek nézik a TV-t. Valahogy, belölük is, hasznot kovácsol a TV társaság, ezért is mennek ilyen műsorok. Az a gond, hogy ez, igazi csalás, amit ők csinálnak, céljuk a haszonszerzès.

A reklám/termékbemutatók is, hasonlóan, az idősebb korosztályt célozza meg. Olcsó úttal csábítják a vásárlókat, aminél az a lényeg, hogy valaki, 100% vásároljon. Nem mondom, hogy azok mind kamucuccok, csak mindig a hasznukat teszik rá. Ne higgye senki sem, hogy túl olcsón jutnak hozzá, mert csak beetetés, hogy ennyi az ára (persze, hogy a legolcsóbb árat mondják, amiért hozzájuthatsz - ő náluk).

2013. szept. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem nem csalás a jóslás büntetőjogilag.


A csalás az, ha azt mondom neked, adj ide 100ezret és ezért holnap hozok neked egy autót, vagy kifestem a házad, de már a pénz átvételekor tudom, hogy erről szó sem lesz.Anyagi haszonért cserébe megtévesztem az illetőt.


A tévé jósdáknál a telefonáló az emelt díjas hívással magáért a jóslás szolgáltatásáért fizet, amit meg is kap. Nem a tartalma valódiságáért fizet. A pénzéért valós szolgáltatást kap, és lényegtelen, hogy azzal utólag elégedett-e, ez legfeljebb hitelességi, fogyasztói garancia kérdés.


Kicsit neccesebb, de talán épp a határon lavíroz a távgyógyítás kérdése, de ott is a távkuruzsló idejéért és hókuszpókuszáért fizetsz, bár itt a telefonáló részéről van egy elvárás is, a gyógyulás. De ugyanez megvan a rendes orvossal szemben is, és ott sem büntethető a doki, ha páciens mégsem gyógyul meg.


Szóval sajnos ezek egyelőre csak köznyelvben számítanak csalóknak, pont a jog keretein belül egyensúlyoznak.

2013. szept. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sztem azért müködik mert így a Tv2 sokat kaszál, a hiszékeny embereken.
2013. szept. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy a gond: írják, hogy kamu, vagyis felelősséget nem vállalnak érte, de ezt a szöveget, pont az idős emberek azok, akik nehezen, vagy nem igazán látják.
2013. szept. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
Azért, amiért a vallások is létezhetnek, pedig azok is ugyanakkora baromságok.
2013. szept. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Semmilyen törvény nem tiltja. Az emberi hülyeségre apellálnak és bejön nekik.
2013. szept. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Laylah ***** válasza:
Magával a szolgáltatás létezésével alapvetően nincs gond. A minőségével már annál inkább. Egy-két ismerősöm is megjárta az ilyen műsorokat, mint jósok, de egyik sem bírta sokáig. Egyszerűen nem bírták elviselni, hogy ezt az ágat így leminősítsék, hogy nem valós alapokon nyugszik a kimondott jóslat. Ez a "szakma" megalázása. Ezért nem hisz senki manapság a jósokban és a művészetükben, az ilyen haszonlesők miatt. De ha belegondoltok, anno az ókori uralkodók is rendszeresen kerestek fel különböző jósdákat a fontos döntések előtt, nekik bevált. Akkor még nem ebből akartak gazdagok lenni a JÓSOK. Azért a nagybetű, mert ma már ritkák, és a tévében szereplők többsége mindennek elmondható, csak jósnak nem.
2013. szept. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!