Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Sziderikus szerint Kos,...

Sziderikus szerint Kos, Vedikus szerint Halak?

Figyelt kérdés
Akkor hogy is van ez? A kos a legelso jegy, a halak meg az utolso. Az egyik cikluskezdo, masik ciklusfejezo jegy. Hogy mukodik ez abban az esetben, ha valaki az europai szerint kos, az indiai szerint pedig halak?

2013. nov. 14. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Kicsit arrébb vannak tolva a jegyek a Védikus szerint. Például én Nyilas vagy a védikus szerint viszont skorpió, szóval általában igen, de nem mindig. Keres rá a neten, hogyan lettek felosztva a jegyek a védékus horoszkópban.
2013. nov. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A nyugati asztrológiában a tavaszponttal (tavaszi napéjegyenlőség) kezdődik a zodiákus, ez a kos. A tavaszpont azonban folyamatosan eltolódik, jelenleg a halakban van, ezt veszi alapul a védikus asztrológia. A nyugati asztrológiát azonban nem a mögötte álló csillagformáció érdekli, szimbolikusan fogja fel a dolgot, a kezdetet (a kost) mindíg a tavaszpontra helyezi. Innen a különbség. A wikipédián találsz cikket a sziderikus-tropikus évről. Természetesen az értelmezés más lesz, szimpátia dolga ki melyiket választja. A védikusnak erősen jóslás jellege van (gazdag leszel, sok gyereked lesz stb.), míg a nyugati inkább személyiségjellemzést ad.
2013. nov. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
ezt ertem, de nekem az a resze nem vilagos, hogy akkor most az az ember cikluszkezdo, vagy ciklusfejezo? aki kos, most erkezett a foldre... aki halak, az utoljara van itt. ha valaki kos/halak, azt hova kell tenni? nem lehet egyszerre cikluskezdo es ciklusfejezo
2013. nov. 15. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!