Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Mennyire lehet hinni a párkapc...

Mennyire lehet hinni a párkapcsolati horoszkópnak?

Figyelt kérdés
2014. febr. 13. 14:20
1 2 3
 21/21 hankaapuja válasza:

Altattam a kislányom, a feleségem meg jön haza a színházból, a köztes időt fordítom erre a hülyeségre. Ezekívül annyira vérlázító ez a téma számomra, hogy nem hergelem magam rajta. Elég indulatos voltam ediig is, ezért viszont bocsánatot kérek. Amúgy is mindenki abban hisz, amiben akar, nem vagyok én senki, hogy ezt felülírjam. A véleményem viszont nem változott.

18-as amit írtál az szinten aluli, szedd össze magad… talán ismerjük egymást, hogy ilyeneket írsz rólam, hogy: „”…fogalmad sincs mi az asztrológia…valaki okoskodik olyasmiről amiről fogalma sincs”.

A vérmérsékletem lehet hogy dübörög… igen… azért, mert sok embert megvezetnek, és az embereket is sajnálom, hogy olyan rendszerekben, eszmékben hisznek, amiről azt gondolják, hogy segít.

Nem kell dicséretnek venni azt, hogy „értelmes emberek”, mert maga az ember egy nagyon értelmes lény, nagyon okos, de lehet rafinált is, és kitanult, körmönfont. Mindenki megvédi az igazát, főleg ha sok múlik rajta, ha sokat veszíthet. Egy rendszert felépíteni és megvédeni… nagy ebben az összefogás az érintettek között.

Úgy látom egy új vallásrendszert kezdesz kibontakoztatni… most már keresztény asztrológusok is lesznek a földön, vagy istenhívő asztrológusok?! Na az lesz ám a jó világ! Bár én sem lepődöm meg már semmin!!! Ha az 1Móz1,14-et hozod elő, akkor ismered a teremtés történetet. Igen a keresztények azt vallják, hogy Isten teremtette meg a világot az égen lévő égitesteket is, és mindent. Majd előkészítette az ember életterét. stb… Olvasd tovább 1Móz1,17-18. igevers: „ Az égboltra helyezte őket Isten, hogy világítsanak a földre, és uralkodjanak nappal meg éjszaka, és elválasszák a világosságot a sötétségtől.” Isten a jeleket nem feltétlenül a te eszmerendszered miatt vezette be, hanem jelek az ünnepek megtartásához, hogy az ember megtartsa azokat az ünnepeket, amit Isten elrendelt. Ezenkívül a hajósok is a csillagok állásából tájékozódtak régen. Még jó, hogy van reggel és van este, van világosság és van sötétség, furcsa is lenne a mai ember számára, ha minden egybefolyna, azt sem tudnám hanyadika van, mikor van Hannuka, vagy Purim, netán Húsvét vagy Karácsony. Mindent fel tudsz használni a magad elképzeléseid alátámasztása, megerősítése céljából. A Bibliát is értelmezheted úgy, ahogyan te akarod, vagy ahogyan a képességeid, vagy éppen korlátaid, ismereteid, vagy a meghatározó ideológiáid engedik, és fel is használhatod. Például itt a fórumon. De még az is lehet, hogy te ezt tényleg így hiszed, minden Istentől van.

Nem írok tanulmányt a témában, írtak már eleget. De azért néhány bibliai részt említek, és nem is néztem nagyon utána:

„Ne forduljatok halottidézőkhöz, és ne tudakozódjatok jövendőmondóknál, mert tisztátalanokká teszitek magatokat velük. Én, az Úr, vagyok a ti Istenetek!” 3Móz19,31

A varázslás tiltása

„Ha bemégy arra a földre, amelyet Istened, az Úr ad neked, ne tanuld el azokat az utálatos dolgokat, amelyeket azok a népek művelnek. Ne legyen köztetek olyan, aki a fiát vagy leányát áldozatul elégeti, ne legyen varázslást űző, se jelmagyarázó, kuruzsló vagy igéző! Ne legyen átokmondó, se szellemidéző, se jövendőmondó, se halottaktól tudakozódó. Mert utálatos az Úr előtt mindaz, aki ilyet cselekszik. Ezek miatt az utálatos dolgok miatt űzi ki előled ezeket is Istened, az Úr.” 5Móz18,9-12

„Ha egy férfiból vagy asszonyból halottidéző vagy jövendőmondó szól, halállal lakoljon. Kövezzék meg őket: vérük rajtuk.” 3Móz20,27

„Oltárokat építtetett az ég minden seregének az Úr háza mindkét udvarában. A fiát is elégette áldozatul. Varázslást és jelmagyarázást űzött, halottidézőket és jövendőmondókat tartott. Sok olyan dolgot vitt véghez, amit rossznak lát az Úr, bosszantva őt.” 2Kir21,5-6

Azt gondolom, hogy Isten (éppen ellenkezőleg) rosszallóan nézi a praktikáidat! Istenhez kell fordulni, nem ilyen emberekhez mint te vagy. Dániel könyvét elolvasva megértheti az ember, hogy Isten adhat valakiknek jövendőmondó, vagy álomlátó/magyarázó képességet, de az nem azt jelenti, hogy te is az lennél.

Pál Kolossébeli gyülekezethez írt levél 2 rész 8. igeverse: „Vigyázzatok, hogy rabul ne ejtsen valaki titeket olyan bölcselkedéssel és üres megtévesztéssel, amely az emberek hagyományához, a világ elemeihez, és nem Krisztushoz alkalmazkodik.” Te mit gondolsz „világ elemei” alatt???


Amúgy megírnád mire gondoltál Pál írásaiban, hol van a Bibliában, és miből miért szelektálna: Itt nem az asztrológia magasabb művelőiről van szó (papok és néhány kivételezett személy), hanem a vásári asztrológusokról, vásári vajákosokról. Ezt Pál mondta neked, hogy ő kire gondolt, és kire nem?! Vagy ezt is értelmezed a magad felfogása szerint???

Az egyház nem tökéletes, és tényleg sok hibát követett el. De nem hiszem, hogy belelátsz a gyülekezetek életébe, mert ha járnál gyülekezetbe, akkor talán nem ragadott volna el el az egész, amiben hiszel. Bár tény, hogy az egyház, azon belül a gyülekezetek közösségei sem mindig mintaemberekkel állnak elő. De vannak azért a vallásos emberek között hiteles hívő, vagy istenfélő emberek. Hidd el, azok nem olvassák a horoszkópot, mert nem csak idéznek Isten Igéjéből, hanem ismerik is Isten törvényét. Bár kevesen vannak az igaz hívők.

Nem akartalak megbántani, vagy sértegetni. Sajnos ezt hozta ki belőlem ez a téma. Felháborít az amiben hiszel, de néha az is, amiben én hiszek. Az ember, ember marad.

Hazahoztam a feleségemet. Várom a folytatást 

2014. febr. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!