Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Mennyire lehet hinni a párkapc...

Mennyire lehet hinni a párkapcsolati horoszkópnak?

Figyelt kérdés
2014. febr. 13. 14:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

# 9 vagyok


Igen,felejtsd el!A lényeg itt az,hogy az asztrológia szimbolikusan használja a világegyetemet és ezen belül a naprendszert ahol élünk.És persze,hogy a Kos vagyis tavaszpont ,már nem ott kezdődik ahol 2000 éve,de ez nem fontos az asztrológiai szempontból,mert ezek a jelek bizonyos szellemiséget testesítenek meg és nem a bolygó vagy a csillagok hatnak rád direkt módon.Tehát a baj az hogy mindenki keveri az asztrológiát az asztronómiával.

2014. febr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

>,mert ezek a jelek bizonyos szellemiséget testesítenek meg és nem a bolygó vagy a csillagok hatnak rád direkt módon.


Erről hol lehet olvasni? Inkább liknet kérnék, könyvet csak ezért nem veszek.

2014. febr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Rafael Csaba ***** válasza:
47%

A párkapcsolati horoszkóp, azaz szinasztria, nem arra való, hogy eldöntse, hogy ki-mennyire illik össze, hanem az, hogy felfedje a kapcsolat problémáit, lehetőségeit, nehézségeit, s segítségével konkretizálni lehessen a kapcsolati problémákat.

Tehát megmutatja, hogy hogyan lehet jó egy kapcsolat. (nem feltétlenül párkapcsolat)


Én először ezeket vizsgálom:


- Ki a cél kijelölő, s ki a megvalósító a kapcsolatban.

Tehát ki fogja hozni a döntést, s ki az aki a megvalósításán dolgozik majd.

Pl. a nő költözni szeretne (cél), s a férfi megvalósítja. A cél kijelölő ebben az esetben a női fél, vagy a férfi vállalkozik (cél), s nő segít a megvalósításban.

Ezen elv megjelenik a hétköznapok szintjén is, pl. ki kell csempézni a lakást (ki dönt, s ki csinálja meg) stb.


- Mire választottak a felek, tehát férj-feleség, vagy férfi-nő kapcsolatra.


- Fényszög kapcsolatok részletes vizsgálata. Ez mutatja meg a kapcsolat nehézségeit, lehetőségeit.

Az érthetőség kedvéért írok egy példát: a férfi Marsa kvadrátban van a nő Holdjával, ez mutatja, hogy a férfi inkább a szeretőt szeretné látni a nőben, s nem a feleséget, az anyát. Ez egy erős szexuális jelölő, ami felfokozza a szenvedélyeket. A férfi részéről ez megszűnik, ha a nő anya lesz... Persze itt ua. úgy nézünk házkapcsolatokat is, tehát itt is több szinten jelennek meg a fényszögek jelentése. A fenti példánál maradva mondjuk a férfi Marsa a 3. házában van, a nő Holdja 6. házban: ha a férfi fog irányítani otthon (3.házas Mars), akkor a nő nem fog tudni alárendelődni (6. házas Hold). Tehát állandó feszültség lesz kettejük között, abban, hogy a nő nem tudja befogadni a férfi akaratát, amit az old meg, ha a nő nem dolgozik (mert így a 6 ház analógiát vált, s mint munka jelenik meg (nem mint alárendelődés), s azt fogja blokkolni a férfi akarata (3. házas Marsa). Tehát ennél a példánál is látszik, hogy az asztrológia segítségével máris megadtuk a megoldást egy problémára, ami végig kísérné a pár életét.

Persze ez csak egy példa volt, egyetlen egy fényszög kapcsán. (12 jegy, 12 ház, 5 fő fényszög, 10 planéta keveredése, két horoszkóp viszonylatában adja meg a képletet.)


És igen, az asztrológia nem csillagképekkel, hanem csillagjegyekkel dolgozik, amik a Teremtés alapelveit képviselik.


Most rohannom kell, nincs időm visszaolvasni elnézést az esetleges hibákért, elírásokért.


Üdv, Csaba

2014. febr. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nézz utána asztrológusoknak,akik jobban én kettőt ajánlanék aztán válaszd ki neked ki szimpatikusabb:Káló Jenő vagy Kozma Szilárd.Ők jó és tapasztalt asztrológusok.
2014. febr. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
#13: tényleg durva, hogy létezik ember a világon, aki ezt ilyen szinten komolyan veszi >_<
2014. febr. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Kb. semmennyire már megbocsáss, de szerintem egy párkapcsolatot nem a horoszkópra kéne bízni tőled függ és a paródtól. én a helyedben nem építkeznék erre.
2014. febr. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Semennyire.

Kos vagyok. Elvileg a mérleg, ikrek, vizöntő jó hozzám. Mégis a nem ajánlott rák mellett találtam meg a boldogságot.

2014. febr. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 hankaapuja válasza:

Sajnálatomra tényleg léteznek emberek a világon, akik a horoszkópra építik az életüket, pedig szerintem is két emberen múlik, hogy tud-e élni együtt vagy sem. Van-e közös jövőjük, vagy nincs. Azt gondolom, hogy vannak akik összeillenek, és vannak akik nem, de ez jellemfüggő és semmi köze a horoszkóphoz. Nagy befolyással bír, hogy ki honnan jött, milyen családban nevelkedett, hogyan nevelték, milyen kulturális, vagy szociális közegben nőtt fel, milyen iskolát végzett, vagy csak simán milyen könyvekkel építette fel a belső érzés/gondolatvilágát, milyen emberek voltak rá hatással, kiket tart követendő egyéneknek... és lehet íri számtalan dolgot... a felét se írtam le...

Két felnőtt, vagy akár két fiatal fel tudja mérni és el tudja dönteni önmaga, hogy milyen korlátai és milyen lehetőségei vannak, és ezt hogyan tudja kamatoztatni.

A horoszkópot egy ártalmas fertelemnek tartom, mert tele van misztikus hokuszpókuszokkal. Bár értelmes emberek által felépített rendszer, amit sajna ma már ipari szinten űznek. Nagy szavakkal, elégséges megnyerő karakterrel, elméleti felkészültséggel, vagy az ördög sugalmazásával (én nem tudom mivel) nyerik meg az embereket. Nagyon megy manapság ez az egész. Mivel az egész ország lelki szinten nincs jó helyzetben, könnyű megfogni a hiszékeny embereket, akik keresnek bármilyen támaszt, amivel kapnak egy kis erőt, bátorítást, figyelmet. Pedig csak egymással kell törődni, empatikusan, emberségesen együtt élni az embertársainkkal. A horoszkóp egy fertelem, főleg, amikor egy erre hivatott ember ide beírja a maga kis praktikáját, hogy ő hogyan segít. Én meg erre azt mondom, hogy azt írja meg (amiben lehet, hogy ő hisz, és igaznak tart, szerintem elfogult is) hogyan téveszti meg az embereket, hogyan vezeti félre, talán még nem is tudatosan. Nem írok több rosszallást, de felbőszített egy kicsit ez a marhaság...

Sokat gazdagodnak meg ebből manapság. Hiszek abban, hogy van egy két olyan ember, akinek van adottsága (vagy Isten adta képessége) arra, hogy lát valamit a jövőben, tud gyógyítani, vagy beszél valamiféle szellemekkel, (hiszen a Biblia is tudósít nem csak Jézus általi, hanem emberi gyógyításról, ezért ebben hisznek a Bibliát olvasó keresztények is a mai napig) de hogy erre bárki képes, aki jelentkezik, hogy én most hókusz nagymester akarok lenni, kezébe vesz néhány könyvet, meg elmegy ilyen típusú iskolába, megismeri ezt a jól felépített rendszert, aztán ő is varázsló lesz, az asztrológia nagymestere, és úgy ülnek az asztroshow műsorokban, mint valami nagy szellemi lények... hányok az egésztől

2014. febr. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
24%

# 18


Látszik,hogy fogalmad sincs mi az asztrológia,de mégsem akadályozz abban,hogy véleményt alkoss!Na ezt tartom én igazi förtelemnek,mikor valaki okoskodik olyasmiről amiről fogalma sincs.

2014. febr. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Rafael Csaba ***** válasza:

Kedves Hankaapuja,


az egyik gondolatod kulcsfontosságú ennél a kérdéskörnél: "Bár értelmes emberek által felépített rendszer, amit sajna ma már ipari szinten űznek."


az I. Mózes 1.14-ben ez áll:

"És monda Isten: Legyenek világító testek az ég mennyezetén, hogy elválasszák a nappalt az éjszakától, és legyenek jelek, és meghatározói ünnepeknek, napoknak és esztendőknek."

Tehát jelek, amik meghatározzák az ünnepeket.

A katolikus egyház által meghatározott ünnepek, mind asztrológiai konstellációk alapján lettek meghatározva.

Erről már írtam egy mások hozzászólásomban. Ezt belinkelem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__asztrologia-horoszko..


Sőt, be is másolom:


Kedves Kérdező,

ha a keresztény bibliát vesszük alapul, rögtön az elején (1.Móz.1.14) elhangzik: „És monda Isten: Legyenek világító testek az ég mennyezetén, hogy elválaszszák a nappalt az éjszakától, és legyenek jelek, és meghatározói ünnepeknek, napoknak és esztendõknek.”

Láthatjuk, hogy itt még nincs Ember, itt még a Világ Rendezése folyik, a Teremtés 3. napja. Ha elolvasod a Biblia elejét, a Genezist, ott láthatod, hogy Istent mindent szétválaszt és Rendez. Egy hatalmas és precíz munkát végez, megalkotja mindennek a viszonyítási alapját. Egy meghatározott Rend szerint működő mechanizmust alkot. És látjuk: „legyenek jelek, meghatározói ünnepeknek”. Az ünnepeink mögött asztrológiai megfelelések vannak, pl. téli napforduló a Bak 0 foka (dec.21.), a legsötétebb éjszaka, mikor újjászületik a Fény, s elkezd nőni a napos órák száma, ez lett Krisztus születéseként meghatározva (kicsit eltolva dátumban), aki újra elhozza a Fényt a Földre. Vagy a Húsvét a Kos első teliholdjának az időpontja. (a húsvét szimbólumai is innen jönnek) Vagy a dec. 6-a, azaz időpont, mikor a Nap a Tejútra lép. Ezt emelték át a 10. században a Mikulás ünnepére. Vagy a Mindenszentek ünnepét (vagy Haloween, ami az angolszász Samhainból lett) a Skorpió 2. dekádjába való belépéskor üljük. Ugyebár a Skorpió a túlvilág, a halál, az elmúlás, a tudattalan szimbóluma. Nem véletlen, hogy ilyenkor emlékezünk meg az eltávozott hozzátartozóinkról. És itt van az asztrológia lényege, ugyanis az asztrológia azt vizsgálja, hogy mikor mit kell tenni, s nem azt, hogy mi fog történni. Eredetileg az ünnepeket jelölték ki az asztrológiai szimbólumok ismeretével, illetve az egyes szertartások, áldozások időpontját. De a hétköznapok ritmusát is így osztották be, a Teremtés dinamikája szerint, pl. hétfő (Monday) a Hold napja, Szombat (Saturday) a Szaturnuszé stb. A hétköznapok felosztását is asztrológiai elvek alapján határozták meg. Az asztrológia, mint titkos tudás a papság kezében volt és van. Ha kimész a Deák térre és felmész a Bazilika lépcsőjén, a bejárat előtt feltekintve, a Zodiákust láthatod, azaz a 12 csillagjegyet.

Ezek az alapok.

Később a Bibliában olvashatsz olyan intéseket (pl. amiket Pál intéz a leveleiben), hogy „kerüljétek a jósokat, varázslókat; ne forduljatok égi jelekből olvasóhoz” stb. Itt nem az asztrológia magasabb művelőiről van szó (papok és néhány kivételezett személy), hanem a vásári asztrológusokról, vásári vajákosokról. Ezek mai megfelelői az ezo tv-s szereplők, és az újságok Nap-jegy előrejelzései (amit sokan, tévesen horoszkópnak hívnak). Ezeknek nincs köze a kozmogóniára (a Világ keletkezésének az ismerete) épülő asztrológiai praxishoz.

A ma elterjed keresztény gyülekezetekben nagyon divatos az „asztrológiai a Sátán műve” és az ehhez hasonló kijelentések hirdetése. Ez természetesen nem Isten, és nem Krisztus álláspontja, hanem a gyülekezett (általában „karizmatikus”) vezetőinek a véleménye, ami elég szubjektív, s hiányos ismeretekre alapszik. Bár ezt tulajdonképpen meg is értem, hiszen célszerű védeni a közösséget a „vásári asztrológiától”, hiszen az valóban nem szolgálja a hitéletet, hisz fals információkra alapszik, s a szellemi tudást ferdíti el.

Összefoglalva, Isten nem tiltja az asztrológiát, sőt az egy olyan rendszer, amivel nyomon követhetjük a Teremtésének a dinamikáját, s meg tudjuk állapítani, hogy milyen időszak „mire való”. Ez a Teremtés kezdete óta van. (egyébként minden információ, amivel rendelkezünk és rendelkezni fogunk, Istentől van, mint információ-forrástól. Istenen kívül semmi nincs, 0 információ.)

A keresztény gyülekezetek tiltják az asztrológiát, s nem Isten.

A mai közéletben szereplő asztrológia, vagy „vásári asztrológia” tényleg nem egyenlő azzal, amit Isten, anno ránk bízott. Ezekkel nem érdemes foglalkozni, legfeljebb játék, vagy érdekesség szintjén.

És végül tisztázásképpen: egy személyes horoszkóp nem csak a Nap-jegyet jelenti, hanem a születésed pillanatában fennálló bolygó konstellációk egészének az elemzését. (egymáshoz viszonyított helyzetük, jegyben elfoglalt helyük, és az un. asztrológiai házakban elfoglalt állásuk alapján)

Remélem minden kérdésedre válaszoltam,

Üdv, Csaba



Üdv, Csaba

2014. febr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!