Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Tudnátok nekem egy nagyon jó...

Tudnátok nekem egy nagyon jó és hiteles könyvet ajánlani?

Figyelt kérdés

Egy olyan könyvre lenne szükségem, amiben rengeteg ásvány, kristály van ( legyen benne képes illusztráció is ).

Mindenképp legyen benne:

*milyen csillagjegyzez rendelik

*gyógyhatásai

*Milyen elemet képvisel

*Keletketzési módja

*Milyen csakrákhoz rendelik és sok okos információ, ami kissé ezoterikus, okkult irányba viszi el a dolgokat.


Interneten is sokat nézegettem, de jobban szeretem a könyvek társaságát ebből a szempontból.

Amúgy is szerettem volna már rég beszerezni egy ilyen könyvet, most eljött az ideje!

A pentagrammom szeretném kristályokkal bővíteni, tehát jól fog jönni a könyvecske.

Az internettel az a bajom, hogy hol van itthon, hol nincs, a másik meg, hogy sokszor butaságokat írnak ásványokról.


Tehát, tudnátok nekem valami jó kis könyvet ajánlani, ami hiteles források alapján íródott és megéri a pénzét???

Ár nem lényeges!

A lényeg, hogy sok kristály, ásvány leírás, meghatározás legyen benne.


Kaptam egy könyv ajánlót, de ha ennél tudtok sokkal jobbat, kérlek segítsetek, a könyv címe:


John Farndon: Kőzetek és ásványok képes enciklopédiája


Avagy tudtok nekem erről a könyvről véleményt mondani???


Hálás köszönet minden segítségért :)



#könyv #kristály #ásvány #kristály bibliák #ásvány meghatározás #kristályok és az okkultizmus #kristályok és a mágia #kristályok és hatásaik #kristályok és az elemek
2014. márc. 22. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Az egy jó könyv, amit ajánlottak. Hasonlóan jó még a Bognár László: Ásványhatározó


VISZONT egyikben sem lesz benne ez:

*milyen csillagjegyzez rendelik

*gyógyhatásai

*Milyen elemet képvisel (ez mondjuk igen, összegképletek lesznek, csak elég érdekes a megfogalmazás)

*Milyen csakrákhoz rendelik és sok okos információ, ami kissé ezoterikus, okkult irányba viszi el a dolgokat.


MERT:

Egy tudományos könyvbe nem fognak áltudományos dolgokat beleírni, sosem. Az ásványoknak nincsen gyógyhatása, soha nem is volt és nem is lesz. Egyetlen pozitívum az, hogy sok embert örömmel tölt el ha ezeket nézegetheti, de ez bármire igaz lehet (festmény, háziállat stb). Azt nem állítom, hogy nincs semmilyen hatásuk, ugyanis némelyeknél a fogdosás, nyalogatás hányást, hasmenést, mérgezést, halált okozhat, sőt van sugárzásuk is, főleg az urán ásványoknak, na azok még rákot is okoznak.

Az az orbitális nagy butaság, amit az ezoterikus oldalak írnak, és sok erre fogékony ember be is dől nekik. Vettem a fáradságot és felnéztem egy ilyen oldalra (eléggé ellenemre volt, és nehéz volt megállni a nevetést is), de találtam egy nagyon jó példát:

Az egyik oldal ezt írja gyógyhatásként:

- az ametisztre: agyalapi mirigy, alultápláltság, cukorbaj, epilepszia, fejfájások, görcsök, gyomorfekély, hasnyálmirigy, hormonok, középagy, légcső, mandulák, ödéma, pajzsmirigy, színvakság, tarkómerevség, termékenység, zsírszövet

- a citrinre: anyagcsere, belek, emésztés, égés, immunrendszer, máj, méregtelenítés, vakbél, vesék, vitalitás

- a kalcedonra: bőr, csontvelő, epekövek, láz, leukémia, lép, öngyógyító központ, szemek, tejképzés, tüdő, vörösvérsejtek

Érdekes, hogy mindegyiknél mást ír. Pedig ezek nem önálló ásványok, mindegyik a kvarcnak egy eltérő színű változata, azaz trigonális rendszerű szilícium-dioxid. Mellesleg ez a leggyakoribb ásvány a világon, szinte mindenütt ott van, a talajban, földkéregben. Ha ilyen sok van belőle mindenütt, akkor miért van az, hogy mégis jellemzőek ezek a betegségek az emberekre, holott ennyi kvarc közelében, nem igazán kellene előfordulnia ezeknek, nem gondolod? (nem kérek rá magyarázatot, hogy fogdosni kell, meg napra kitenni, baromság)


Ha megfogadsz egy tanácsot, akkor nem hiszel az ezoterikus oldalaknak és inkább rám hallgatsz. Ezek csak átverik az embereket, több módon is. Egyszer a hamis állításokkal, és az ezekre adott "magyarázatokkal", amiket ha egy természettudományokban kicsit jártas ember elolvas már tudja, hogy valami nagyon nem stimmel. Másodszor az árakkal. Sok ilyen oldalnál láttam webshopokat, ahol egy pici marokkövet lehet venni a kívánt ásványból. Az esetek nagy részében orbitális túlárazások vannak, volt ahol 15000 Ft volt egy ilyen pici marokkő, és oldal még jó fejnek tüntette fel magát, hogy leárazták 22 rugóról. Csak halkan jegyzem meg, ezeket ásványbörzéken mérettől függően pár száz forintért megkapod.

Ha tényleg érdekelnek az ásványok, akkor szerzed be a 2 könyv közül valamelyiket és azokat olvasgasd, azok nem írnak butaságot, csakis a valóságot, és még mielőtt azt hinnéd, hogy csak úgy ontom magamból a hülyeséget én egy geológus vagyok, azon belül is ásványtan a szakterületem. Én már hosszú évek óta foglalkozom ásványokkal, rengeteg dolgot tudok róluk, de egyik információ egyik sem egyezik az ezotérikus "irodalmak" által leírtakkal.

2014. márc. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazán köszönöm a hozzászólásodat, de én se kérdőjelezem meg, miben hiszel avagy se, így kérlek te se tedd.


Sokszor elgondolkodom azon, hogy az, aki nem hisz ezekben a dolgokban, mit keres olyan témájú fórumon, mint az ezo vagy mágia?? na jó, dobja fel neki legújabb kérdésként a rendszer, de akkor minek szól hozzá???


Ez a nagy kérdés, nem az, hogy én miért hiszek. Itt az a kérdés te miért szólsz olyanokhoz hozzá, amihez már bocs, halvány lila gőzfelhőd nincs.


Én se szólok hozzá olyan témákhoz, akikhez nem értek.


Erről ennyit.

2014. márc. 23. 14:15
 3/7 A kérdező kommentje:

Igazán gratulálok amúgy, hogy geológus vagy, sok szerencsét hozzá.


Lehet nem értesz egyet a nézeteimmel, de cseppet se érdekel, ahogy az orvostudomány nem fogadja el a természet gyógyászatot, úgy nem igazán fogadják el egyes emberek, hogy a köveknek bizony vannak hatásaik! Persze nem hatalmas, életmentő dolgokra kell számítani.

Mindenhol vannak interneten irracionálisan magas árakkal kínáló gyógyító csodabogaras illúzionisták.

De huzzunk egy határvonalat valóság és elfogadás között!


Tény, a köveknek vannak hatásaik, rezgéseik és jótékony hatásaik is ( nem csak szem gyönyörködtetés! ), de vannak, akik túlzásba esnek!


Nem kötelező engem a világszemléletem miatt szeretni, de tudom, hogy valamennyi valóságalapja van a kövek gyógyhatásával kapcsolatban, de azzal is tisztában vagyok, hogy nagyon sokan ezt szemfényvesztésre használják fel és mások kizsebelésére.

tehát, én azért ésszel gondolkozom, ha te azt is hiszed, hogy nem.


Nem ismersz, így ne ítélkezz, én se ismerlek, viszont a tényeket attól még megállapítottam.


Tisztelettel

2014. márc. 23. 14:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Látom sikerült félreértened az irományomat. Először is azért írtam, mert be van állítva figyelt kulcsszónak az ásvány. Kérdésedre kaptál választ is, én megköszönném, mert jó könyvet ajánlottam.


Valamint: "Tény, a köveknek vannak hatásaik, rezgéseik és jótékony hatásaik is"


Ez sehol sem tény, csak egy hamis állítás, amit már legalább 150 éve sikeresen cáfoltak. 19 éve foglalkozom ásványtannal (szóval ebben a témában kicsit több van nekem, mint "halvány lila gőzfelhő"), ez idő alatt valahogy sem jutottam olyan álláspontra, hogy ezekben bármi igazság is lenne, ahogy a kollégák sem. Rezgések vannak, de az mindennek, hogy ennek hatása is lenne, ami még gyógyít is, ugyan már. Pláne teljesen eltérő dolgok gyógyítására...


Nem gyógyhatás ez, hanem placebo, semmi más. Az, hogy benne hiszel a te dolgod, és nem is érdekel. De azzal legyél tisztában, hogy miben hiszel, nem kell mindenféle hókuszpókuszt beleképzelni.

De igazából úgysem megyek ezzel semmire, hiszen az előző írásomban a létező legegyszerűbb érvet hoztam fel (kvarc), amihez nem kell mineralógus diploma, csak józan paraszti ész. Mivel azonban ez sem hatott, ezért kénytelen vagyok arra a következtetésre jutni, hogy egy újabb elvakult, észérvekre sem hallgató embert fogtam ki.

De mint mondottam vala, higgyél benne nyugodtan, de magyarázd be hozzá ezt a pszeudotudományos blablát, mert nem fogja megérni hosszú távon. Inkább olvasgass bele kicsit az általános és középiskolás fizika, kémia könyvekbe vagy a 2 ajánlott könyvbe.

2014. márc. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaidat, de nem érdekelnek. Örülnék, ha nem írogatnál "csak azért is" alapon, mert nem érdekel.


Azt hiszem nem ugyan az a hitünk, ezt meg nem magyarázom ( Wicca ).


Isten veled.

2014. márc. 24. 14:40
 6/7 anonim válasza:
38%

Selene Silverwind: Boszorkányok kézikönyve

ez aszt hiszem olyan 3000Ft de ez egy jó könyv szerintem érdekes meg sok dolog van benne kristályokról is van benne szó meg amilyen szempontokat felsoroltál azok megtalálhatók benne :) jó olvasást hozzá

2014. márc. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2014. márc. 26. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!