Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Horoszkóp, ti hisztek benne?...

Horoszkóp, ti hisztek benne? Szerintetek tényleg megfog ez velem történni és a horoszkőpnak igaza van?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, a horoszkópom azt írta erre a hónapra, hogy nőknél a gyermekáldás formáját is öltheti a változáson amin mostanság végig megyek. Egy másik újságba is ezt olvastam. (Tudom, valamilyen színten majmolják egymást) De ha szűz vagyok, hogy lennék terhes?

2014. ápr. 12. 09:43
 1/6 anonim válasza:
A maszturbálás is okozhat terhességet, el lehet kezdeni vásárolni a babaholmikat.
2014. ápr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jójó, ez tényleg hülyeség, én is belátom.:D
2014. ápr. 12. 11:18
 3/6 anonim ***** válasza:

14 évesen nehogy már anya legyél. Várjál még vele, mert még korai az egész.

Ha meg, a horoszkópod írja, akkor csak legyints rá.

Csináltak teszteket, hogy valahol felcserélték a horoszkóp jegyeket és elolvastatták a tanulókkal. "Hát, ez némiképp igaz" és a többi válasz jött rá. Ilyen, általánosításokat, nem nehéz írni, csak bele kell jönni.

2014. ápr. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es, szerintem a Forer-hatás kísérletére gondolsz. A lényeg az volt, hogy egy kontrollcsoportnak ugyanazt a horoszkópjellemzést adták(amit egy "profi jóstól" kértek), és egy 0-tól 5-ig terjedő skálán pontot kellett adnia a csoportnak, aszerint, hogy mennyire illik rájuk. A végeredmény 4,26 volt. Ebből is látszik, hogy nem szabad a horoszkópnak hinni. Az egész egy áltudomány, mindenféle maszlaggal ízesítve, hogy még több pénzt facsarjanak ki az emberekből. Nincs semmi alapja. Ha nem hiszel nekem, próbáld ki te is a Forer-kísérletet pár emberen. A lényeg, hogy hitesd el pár emberrel, hogy van róluk egy kész személyiségrajzod, és mondd el nekik az alábbi szöveget(a hivatalos, Forer által összeollózott szöveg):

"Szükségét érzed annak, hogy az emberek kedveljenek és csodáljanak, de te hajlamos vagy az önkritikára. Személyiségednek vannak gyengeségei, de általában képes vagy az ellensúlyozásukra. Számottevő kihasználatlan képességgel rendelkezel, amit még nem fordítottál előnyödre. Kívülről fegyelmezettnek és önuralommal bírónak tűnsz, ám gyakran érzel aggodalmat vagy bizonytalanságot önmagadban. Néha komoly kétségeid vannak afelől, hogy jó döntést hoztál-e vagy a helyes dolgot cselekedted-e. Kedveled a változást és a változatosságot és elégedetlen vagy, ha kötöttségek és korlátok közé szorulsz. Büszke vagy független gondolkodásodra, és nem fogadod el mások kijelentéseit kielégítő bizonyíték nélkül; nem tartod azonban bölcs dolognak önmagad túl őszinte felfedését. Időnként kifelé forduló, barátságos és társaságkedvelő vagy, máskor befelé forduló, bizalmatlan és tartózkodó. Egyes vágyaid megalapozatlanok."

Hidd el, garantáltan be fog válni.

A szöveg forrása: [link]

2014. ápr. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Javítás: 3-as, szerintem a Forer-hatás kísérletére gondolsz.
2014. ápr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok van.
2014. ápr. 12. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!