Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Mi értelme a horoszkópnak? Mi...

Mi értelme a horoszkópnak? Mi köze van egy ember jellemének ahhoz, hogy éppen mikor született? Magyarázza meg már egy asztrológus.

Figyelt kérdés
Ha egy nappal később születik, más csillagjegybe akkor teljesen más ember lesz?
2014. aug. 29. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

alapból minden horoszkóp más személyiséget takar.De az ember olyan személyiségű amilyenné taszi magát, nem egy rakás gáztömbtől fog függeni.


Szerintem csak "ha már régen kitalálták, tartsuk meg oszt hülyítsük vele a népet"

2014. aug. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Elég sok helyen sántít a horoszkóp.

Mikor és ki osztotta be, hogy 12 horoszkóp legyen, miért nem 9, vagy 15? Miért pont 12 típust különböztet meg?


Mennyire pontosak a határok?

Ha valaki 1 másodperccel később, vagy ezredmásodpercekkel később születik, akkor már teljesen más ember lesz? Mi van, ha az orvos egy pillanattal később néz az órára? Mi van, ha az óra késik? Melyik órához kell viszonyítani, atomórákhoz? Melyik időzónában kell számolni?

Mert ugye ha ugyanabban a pillanatban születik egy ember Indiában, egy Spanyolországban, akkor hogy lehet az egyik vízöntő, a másik halak? Helytől is függ a horoszkóp?

Mi volt az időszámítás, és az órák megjelenése előtt?

2014. aug. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
baromság
2014. aug. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a sarlatán asztrológusokkal (legújabb őrültek már asztrozófusonak is hívják magukat) ellentétben tényleg van csillagász végzettségem az Eötvös Loránd Tudományegyetemről. Itt szeretném leszögezni, hogy az asztrológiának SEMMI KÖZE a valósághoz, ezt tudományosan bizonyították már számtalanszor, az egyetemi első éves csillagász szakkönyvek is kb úgy kezdődnek, hogy az ókori népeknek még misztikus elképzelései voltak az égi világról, az égitesteket istenként tisztelték, és az istenek a csillagokon keresztül akarták tudatni az akaratukat az emberekkel, azt gondolták a csillagokból kiolvasható a jövő, és az ehhez hasonló téveszmék mentén kialakult az asztrológia áltudománya. Bár már a 20. században egyértelműen kimutatta a tudomány, hogy a valósághoz semmi köze sincsen a valósághoz, ám még ma is jelentős tábora van a csillagászathoz és fizikához (meg úgy általánosságban a természettudományokhoz) mit sem értű és excentrikus lelki beállítottságú emberek körében. Régen az ilyeneket sarlatánnak, kóklernak, csalónak, stb hívták, ma már ezoterikusoknak hívják magukat az ilyen és ehhez hasonló okkult "tudományokkal" foglalkozókat.


Ha tényleg érdekel a csillagászat, akkor elfelejted ezeket a kuruzslásokat és fizika, matematika és csillagászat könyvekhez nyúlsz, minden ezoterikus és asztrológus könyvedtől megszabadulsz.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem csillagászati weboldalán elég sok jó tananyag is fent van:

[link]

Vagy az Magyar Tudományos Akadémia munkatársai által rektorált csillagászati hírportált is tudom ajánlani:

[link]


Minden más forrást felejts el, vagy nagyon járj utána honnan származik. Pl még a Szegedi Tudományegyetemen is van csillagász képzés, az ő tananyagaik is nagyon jók.


Ami még felháborító, hogy sokszor belenéztem az asztrológusok "tankönyveibe", és meglepve tapasztaltam, hogy a csillagászatból tudományából az utóbbi évszázadok valós tudományos eredményeiből szépen kilopták a tudományos elemeket (valahogy el kell adniuk az áltudományukat, hogy hitelesnek tűnjön), gondolok itt az égi koordinátarendszerekre, a legegyszerűbb középiskolás matematikával megérthető időszámításokra, és erre ráhúzták a misztikumokat meg a babonákat, hát kérem szépen, így kell profi módon eladni a 21. században egy áltudományt valódi tudománynak, ami szomorú, az az, hogy hatalmas tömegeket tévesztenek meg evvel a mai napig.

De már egy laikus számára az is szemet kellene, hogy szúrjon, hogy az egész országban nincs felsőoktatási keretek között működő (főiskolai vagy egyetem oklevél) asztrológia szak, de még az Országos Képzési Jegyzékben (OKJ) szereplő szakmaként sem tartják nyilván. Tehát hivatalosan nem is ismerik el semmilyen formában, egy kamu végzettség épp úgy, mint bármelyik ezoterikus őrültség. Csak is egymás közt tudják mutogatni a hivatalosan nem is létező asztrológusi papírjaikat az őrültek. Jellemző, hogy tanfolyami keretek között zajlik a képzésük, alapítványi vagy egyesületek irányítása által, és egyfajta "oklevelet" állítanak ki "maguknak", tehát mivel hivatalosan nem is létezik a tudományág és a képzés, minden egyesület és magánalapítvány olyan "oklevelet" nyomtat egy nyomdában a "végzett asztrológusainak", amilyet csak akar, ők meg elhiszik, hogy igazi oklevelük van róla, sokszor olvasni olyan bődületes baromságokat is tőlük, hogy magukat diplomás asztrológusnak tüntetik fel, ami egyértelműen bűncselekmény, és a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) rendszeresen utazik az ilyen iskolák és magánszemélyek megbüntetésére.


Szóval ha nem akarsz engedni a babonáknak, inkább foglalkozol valós természettudományokkal, igen, keményebb érte megküzdeni, de megéri, mert sokkal szebbek, és sokkal többet mutatnak a világ működésének "csodáiból", mint bármelyik másik ezoterikus kuruzslás.


Köszönöm, csak ennyit szerettem volna.

2014. aug. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, bocs, csak gyorsan be akartam gépelni és át is fogalmaztam párszor, néhány hibajavítás:


"hogy a valósághoz semmi köze sincsen a valósághoz," = hogy semmi köze sincsen a valósághoz


értű=értő


stb. helyesírási hibákért bocsi.

2014. aug. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is elgondolkoztam ezen és szerintem is jó nagy marhasag.az egész asztrológia egy kalap sz*r
2014. aug. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Spilerke ***** válasza:
Az asztrológia hiszékenységből ered például: Elhiszed azt, hogy az asztrológia valós, akkor számodra az lesz, mert mindig az értelmezést fogod keresni benne. Az emberekhez semmi köze a horoszkópnak, mert az 12 személységre osztja embereket pedig a személyiség kialakulása tapasztalaton múlik, nem pedig az asztrológia bármelyik ágazatán. Senkinek a sorsa nincs megírva a csillagokban ez is emberi hiszékenység, amelynek nincs alapja a csillagok előtted, és utánad is fogok létezni tőled teljesen függetlenül, melyek már nincsenek hatással az élettapasztalatodon.
2014. aug. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vannak újabb irányzatok az asztrológiában, amelyek hevesen ellenzik, hogy tudománynak tartsák az asztrológiát, sőt, minden tudományos ellenvetést elfogadnak. Így mindenki aki tudományos érvekkel akarja cáfolni (mint az előző csillagász), az a levegőbe bokszol. De akkor mire jó, ha semmi tudományos alapja nincs? Arra, hogy ez egy szimbólumrendszer, aminek a segítségével jól lehet beszélgetni a "lélekről", személyiségről, tulajdonképpen egy segédeszköz, egy meditációs mandala. Ideális esetben érted a szimbólumrendszerét, és te magad próbálod megfejteni a saját horoszkópábrádat, töprengesz rajta hogy miért találó vagy nem találó stb. Aki hajlamos az önvizsgálódásra, annak egy remek segédeszköz.
2014. aug. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Az a helyet, hogy a horoszkóp azt veszi alapul, hogy mikor segítettek világra valakit, márpedig a születés nem akkor történik meg. Senki sem tudja, hogy pontosan mikor is született. Tudod Te például, hogy a saját fogantatásod pillanata mikor történt? Vagy ha úgy tetszik, mikor érkezett meg beléd a lélek? Az ember már él 9 hónappal azelőtt is, mint ahonnan hivatalosan megszületettnek tekintik.


Most abba már bele sem megyek, hogy horoszkópnak ma azt tekintik, amit az épp divatos női magazinban lehet olvasni, amiből ha megveszek egyszerre háromfélét, akkor három különbözőt fogok benne találni.


A Második kedves válaszolónak pedig üzenem, hogy egyébként nem véletlenül vagy megegyezés alapján van 12 egységre osztva az évkör, ennek természetesen van racionális magyarázata. A régi idők embere még nem volt annyira beszűkült, mint a mai.

2014. aug. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!