Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Léteznek - e csillagjegyek?

Léteznek - e csillagjegyek?

Figyelt kérdés

Vannak csillagok az égen. Ezek bizonyos csoportjait valaha a különböző kultúrák névvel látták el. Ez ugye fantázia kérdése, egy haverom szerint a leggyakoribb csillagkép a háromszög...


Sokféleképp össze lehet kötni a csillagokat képzeletben, tehát ez egy önkényesen kijelölt, elnevezett csillagcsoportosulás, melynek tagjai nem, vagy nem feltétlenül vannak egymással fizikai közelségben, kapcsolatban.


De mi az a csillagjegy? Ez egy még különösebb "objektum", ez már tényleg egy komoly elvonatkoztatás, létezik - e objektíve ilyen?


Mert ha esetleg nem, akkor ezek alapján hogyan lehet bármit is kijelenteni a földi történések viszonylatában?


Én azt állítom, csillagkép, mint olyan, nem létezik.



2015. márc. 22. 17:47
1 2
 1/16 Ozmium42 ***** válasza:
81%
Az a királyság, amikor elneveznek egy csillaghalmazt ráknak, és a rák csillagjegyű embereket a rák, mint állat tulajdonságaival jellemzik. Röhej.
2015. márc. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
A csillagképek léteznek mivel tudunk róla. Xd
2015. márc. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondatot a kérdés alatti részben elírtam. Természetesen csillagJEGYek nem léteznek álláspontom szerint.
2015. márc. 22. 18:09
 4/16 anonim ***** válasza:
61%

Nem, nem léteznek. Csillagkép létezik - de az egy emberi "találmány" ami alapján létrehoztunk csillagcsoportokat, és adtunk nekik nevet.


De semmi hatásuk az életünkre, mint ahogy a születésünk dátuma sincs hatással arra, hogy mikor született emberrel leszünk jó párkapcsolatban, és a többi humbug, amit az asztrológia kitalált magának. Az elmúlt évtizedekben volt jópár tudományos szintű kutatás, ami bizonyította, hogy az asztrológusok ugyanolyan pontosan találják el a születési dátumból az élettörténetet, mint én - tehát teljesen hasraütés alapon.


Az amit az asztrológusok jól csinálnak, az az, hogy remekül tudnak nagy általánosságban fogalmazni: olyan mintákat összehozni, ami a népesség tekintélyes részére igaz (tehát egyáltalán nem személyes tulajdonság). Ezenkívül a szuggesztió, az "önbeteljesítő jóslat" is nagy hatással van az emberekre: aki hisz benne, az elkezd annak megfelelően cselekedni, így "igaz" lesz a horoszkópja.


Azonban ezt is megvizsgálták: neves asztrológusok személyre szólóan készítettek horoszkópot, amit azonban mást kapott meg: és lássunk csodát, rá is tökéletesen igaz volt...

2015. márc. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 *Ana Van Der Val* ***** válasza:

Kíváncsiságból kikerestem ezeket a csillagképeket.

Nekem több lett a papírsárkány, mint a háromszög.


[link]

2015. márc. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Igen!

2015. márc. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

6. Ez aztán meggyőző volt. Akkor Süsü a sárkány is létezik, van róla egy csomó fénykép.


A létezés alatt azt értem, hogy mindenki számára, bármikor megtapasztalható módon léteznek - e a csillagjegyek. Mert szerintem nem, vagy csak bizonyos emberek képzeletében.

2015. márc. 23. 12:24
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem igazad van,és igazából nem léteznek a csillagképek,csak már mindenki úgy látja őket,ahogyan könyvekben ábrázolják,ahogyan megtanították nekünk..pedig valójában ennyiből máshogyan is nézhetnének ki..másnak is lehetne látni őket..szóval hülyeség az egész
2015. márc. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Ozmium42 ***** válasza:
Ezek az alakzatok csak a Földről nézve látszanak, valójában egy csillagkép csillagai még csak nem is egy síkban vannak. Más szögből nézve teljesen más látszana.
2015. dec. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
18%

Newton gravitációs törvénye a következően szól:

Két test között fennálló erő egyenesen arányos a testek tömegével, és fordítottan arányos a közöttük levő távolság négyzetével.

Ez annyit jelent, hogy van egy törtünk. A számlálóban két bolygó, két elektron, két bármi, ami között mérni akarunk, szóval két izé tömegének szorzata - egy oltári nagy szám van.

Ezt elosztjuk a közöttük levő távolság négyzetével, vagyis egy igencsak nagy távolságérték önmagával való szorzatával.

Tehát egy nagyon nagy számot osztunk egy ugyancsak nagy számmal.Az eredmény egy nagyon kicsike szám lesz. Nagyon-nagyon kicsike.

De viszont ez azt is jelenti, hogy ha két atomot veszünk a világegyetem két pontján, akkor is egy igen-igen rettenetesen kicsike szémot kapunk, DE!

(trararááá!) A konklúzió, hogy KÉT TÖMEGGEL RENDELKEZŐ TEST KÖZÖTT A VILÁGEGYETEM KÉT TETSZŐLEGES PONTJÁN MÉRHETŐ ERŐ SOHA NEM NULLA!

Úgyhogy srácok, üdvözlök mindenkit. Ehhez képest a bolygók itt vannak a szomszéd szobában.

2016. jan. 31. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!