Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Ha a Plútónak ugyanolyan...

Ha a Plútónak ugyanolyan jelentősége van az asztrológiában, mint a bolygóknak, akkor a többi törpebolygónak miért nincs?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a Ceres, Haumea, Makemake és Eris törpebolygókra. Sokszor olvasok ilyet, hogy a Plútó egy bizonyos házban, vagy egy bizonyos jegyben van. Erről a négy törpebolygóról miért nem beszélnek sose az asztrológusok? Miért nem hallok sose ilyeneket, hogy "a Makemake most a VII. házban van, a Nyilas jegyében, ezért a Nyilasok most aranyérre számíthatnak"?

#horoszkóp #Plútó #asztromókusok
2016. júl. 8. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért zavar ez téged? Ennek alapból nincs semmi tudományos alapj, akkor miért kellene benne logikának lennie?
2016. júl. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ki beszél vagy ki nem beszél ezekről, lehet hogy asztrológusfüggő. Te biztos jobban követed, én nem tudom a 'híresebb' vagy a főáramlatban lévők mit mondanak, de ez egy tudomány, itt is sokan vannak biztos akik nem megfelelő irányból közelítik.

Vannak olyanok akik 20-30 aszteroidot választanak és az alapján vizsgálják az ember életét, mivel az összes több tízezer aszteroidot amúgy sem lehetne végignézni.

A ceresről én sokat hallok. Aszteroidok között is vannak jelentőségteljesebbek, a Juno, Vesta, Lucifer, Lilith (ami 3 formában van), Pallas stb, ezeket meg szokták nézni sokan szerintem. És persze a Nessus és Dejanira...

Talán azért kap nagy jelentőséget mert erős vagy intenzív hatású.. Párkapcsolatban sem mindegy hogy a Plútó megszállottá tevő hatása érvényesül vagy másfajta energiák alapján működik a kapcsolat.

Az indiai asztrológia pl csak a szabad szemmel látható égitestekkel dolgozik, tehát abban se Plutó se Neptunusz és a többi külső bolygó sincs, mégis ugyanolyan jó vagy még jobb mert pontosabbak az előrejelzései, ezért térnek sokan át a védikusra.

2016. júl. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Zavarni nem zavar, csak érdekel. Kíváncsi vagyok, hogy asztrológusok hogy magyarázzák ezt meg.


#2 Elég furcsa ez, amiről beszélsz. Szóval random kiválasztanak 20-30 aszteroidát, a többit figyelmen kívül hagyják, és ez alapján valami pontosat akarnak mondani? Mi van, ha másik 20 aszteroida kioltja az első 20 hatását, sőt, még a másik irányba viszi el? Mert ha valaki úgy gondolja, hogy akkor most aszteroidákból akar asztrologizálni, annak talán valamilyen statisztikai elemzést kéne végeznie az aszteroidákról - hiszen a kisbolygóöv össztömege a Plútóénak kb. egyötöde. Ezek alapján egy kisbolygó elég elenyésző... bár ki tudja, lehet, hogy nem azoknak az égitesteknek van a legnagyobb hatása, amelyeknek a tömege vagy mérete a legnagyobb, hanem azok, amelyekkel eleve maguk az emberek szeretnek foglalkozni? Mert ez sokat megmagyarázna...

2016. júl. 8. 17:52
 4/7 anonim ***** válasza:
nicns nagy hatásuk viszont ha a nap befucsol aba belehalsz
2016. júl. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szerintem azért mert régen a Pluto bolygó volt
2016. júl. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gondolom nem csak random választanak, hanem aminek az energiája közel áll hozzájuk vagy amiről úgy érzik. A hatást nem nagyon oltja ki másik 20, hanem ezek inkább pontosítani szokták a már megkapott infot, pont ezért lehet az hogy Indiában pl a Skorpióhoz a Mars tartozik, a Jupiter a halakhoz, szóval jóval kevesebb bolygóval dolgoznak mégis nagyon hasonló eredményre jutnak mint a nyugati asztrológusok. Elvileg nem is érdemes túl sokra koncentrálni, annak aki sok embernek csinálja.

Ezek inkább energiaminőségek, a súlynak csak a fizikai síkon van jelentősége meg a gravitáció szempontjából, de megvan minden égitestnek az energiája amire vagy ráéreznek sokan, vagy a mitológiákból lehet ismerni őket és utána ráérezni.

De ha érdekel valamennyire a dolog nem nézted meg még valakikét pl összehasonlítva vagy a sajátod?

és akkor lesz kiindulási alapod bár angol nyelven jóval több leírás van.

Arra akartam kilyukadni hogy akik nem nézik az aszteroidákat azok is ugyanarra a következtetésre juthatnak, mert ők kevesebbet néznek viszont mélyebben és jobban ismerik azt a pár bolygót amit néznek, ezért van az hogy más módszerekkel dolgozó asztrológusok ugyanazokra a következtetésekre juthatnak.

Olvastam egy nőt aki mindig csak a negatívat nézte, mert az valami kellemes borzadállyal töltötte el, és folyamatosan vészmadár volt... Ő pont olyan volt amit írtál.. De ez a személyisége miatt van, mert erre van ráállva az agya akkor gondolom nem látja át tisztán a képet.

Mindennek van jelentősége, aki főállásban asztrológus és jó is benne az azért már látott több ezer egyéni vagy másfajta horoszkópot tehát saját statisztikából dolgoznak és aki nagyon sok aszteroidot néz az max csak pontosít a képen, mivel a részletek ugyanazokat a sémákat adják vissza mint amit a nagy összkép, gondolom ezért van hogy pl Indiában vannak olyan asztrológusok akik szinte csak a holdcsomópontokból és néhány bolygóállásból mondanak dogokat az egyén karmájáról, gyerekkoráról, mert egy egy bolygó egy-egy bizonyos fokon egy bizonyos kvadrátban vagy együttállásban jól ismert módon működik. Szóval mondhatni statisztikával dolgoznak mert az egyik legősibb tudomány, jó pár millió emberen vizsgálva több ezer év óta

Szóval szerintem az aszteroidok csak érdekességnek max, annak érdemes nézni aki hobbiként szeret evvel foglalkozni, sokan vannak valóban olyanok is akik frissen felfedezett aszteroidákkal foglalkoznak, érdekességképp, elkezdik vizsgálni sok sok ember képletében hogy hogyan működik, milyen energiát képvisel stb és így lesz statisztika.

Ezért is van hogy az indiai ugyanazt meg tudja mondani aszteroidok nélkül csak a bolygó helyéből az egyén képletében, mivel ezek a sémák ismétlődnek, sokszor ugyanarra világítanak rá.

Röviden összefoglalva meg lehet amiatt amit egyik előző írt hogy bolygónak számított és egyben a skorpió uralkodó bolygójának, a 12 jegy uralkodó bolygói pedig persze hogy fontosak, legalábbis a nyugati asztrológiában. Eredetileg a Mars a skorpióé és a kosé, a jupiter a nyilasé és halaké (ma a neptunusz a halaké)

2016. júl. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
upsz... túl hosszú
2016. júl. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!