Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Kos kisgyerek nevelésében...

Kos kisgyerek nevelésében kérnék tanácsot. Mivel könnyű hatni rá? Milyen kamaszkorra számíthatunk? Mire figyeljünk? Apa oroszlán, anya vízöntő.

Figyelt kérdés

Eddig nagyjából semmi gondunk nem volt, ha nem is könnyen, de elég jól kézben tudtuk tartani. Azonban most, 8 évesen olyan lett, mint egy vadló: sokszor kezelhetetlen, zabolázhatatlan, makacs, támadó. Ugyanakkor megmaradt a dédelgetésre vágyó kisgyermeki énje is: az ölünkbe ül, bújik, cirógatásra vágyik. Félek, hogy nem megfelelő reakciókkal, neveléssel teljesen tönkretehetem a jelenlegi remek kapcsolatunkat. Igazából túl korán kezdődött a lázadása, még nem voltunk rá felkészülve. Nagyon intelligens, érzékeny, mélyérzésű kisgyerek - nem csak szülői túlzás, a tanítónénije jellemezte így :=). Mire igyeljünk? Mit ronthatunk el? Eleve nincs könnyű dolgunk egymással: apa oroszlán én vízöntő vagyok. Állandó kompromisszum, sok-sok "munka" jellemzi a házasságunkat. Ehhez van egy kos kisfiunk - igazi kihívás :=).


Előre is köszönöm a segítő válaszokat!


2010. máj. 13. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg veled (az anyával) asztrológiai szempontból pozitívabb a kapcsolata. Kos, tehát uralkodó, domináns. a férjed Oroszlán, hasonló beállítottsággal. A Kosra jellemző, hogy kamaszkorban is "megvadul", nagyon sok mindent ki akar próbálni-egyszerre, amiben a te Vizöntő egyéniséged partner lehet. De ne legyen! ;) Próbáljátok lekötni a fölös energiáit, jó neki egy kis küzdősport, nyelvtanulás pl. Az apjával valószínűleg nagyobb korában lesz harmonikusabb a kapcsolata, "szövetségre" lép vele, mert az érzelmei azért fontosabbak. Érzékeny a lelkülete, erre is vigyázni kell, valószínűleg egy vizes jegy is bejátszik. A simogatást, törődést meg kell adni neki, "elvonással "nem szabad "büntetni".
2010. máj. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

én egy 14 éves kos láyn vagyok :) Amire emlékszem az az, hogy a szüleim nagyon türelmese voltak velem.Szerette(ek?) a középpontban lenni,ezért amikor dühkitöréseim voltak, a szüleim nem figyeltek rám, vígan elbeszélgettek egymással. Ez által előbb-utóbb meguntam. Persze még most is néha-néha dühös vagyok, olyankor nem lehet hozzám szólni, csak hagyni kell egyedül, had szálljon el a rosszságom :) Kb. 5 perc után újra normálisan lehet velem beszélgetni :)



Hogy mivel könnyű hatni rá? Hát iskola ügyben nekem mindig azt mondták hogy kukás vagy utcaseprő lesz belőlem hogyha nem tanulok normálisan. Apukám sokszor kiabált hogyha 4-esnél rosszabb jegyet hoztam (ezt persze csak felsőben), de ezzel ugyan elérte azt, hogy tanuljak, de azt is hogy a rossz jegyeimet csak anyukámnak mondom el... :) Amugy jó közöttünk a kapcsolat :)



Kamaszkor: Én most nyakig benne vagyok. :P.Nagyon nem szeretem ha arrúl faggatnak hogy kislányom tanultál-e már, minden leckéd kész van?? Mert ha még nincs is kész, hagyni kell suli után pihenni,gépezni,stb. Aztán úgyis meg csinálom, és nem hazudok, mert tényleg mindig kész a leckém. Lehet hogy nem fog majd veletek olyan sokat törődni, mert nagyon sokat számítanak neki a barátai.Én nekem főleg az van, hogy ugye egész nap a suliban vagyok, rengeteget beszélek, jó sokat nevetünk a haverokkal, otthon meg már kell a "pihi", szóval keveset beszélek. Tehát ne gondoljatok feltétlenül rosszra, bár ha nagyon "titkolódzik" a kisfiatok majd, akkor azért kérdezzetek rá :)



Remélem tudtam valamit segíteni :)

2010. máj. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
www.picibaba.hu-n van bal oldalon Babahoroszkóp rovat. Ott is írnak az egyes jegyek szem. vonásairól.
2010. máj. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
De ha beírod a google-ba, hogy Kos gyermek nevelése, ontja az ezzel kapcsolatos írásokat.
2010. máj. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mindnyájatoknak köszönöm, mindegyik válasz segített!


Első: igyekszem megfogadni a tanácsaidat. Második: ahogyan magadról írtál, gyakorlatilag már most a kisfiamat jellemezted :=). Éppen ilyen: imádnivaló, simulékony "cica", látom és tudom, hogy szeret minket, de ugyanakkor már most lázad, hacsak teheti, a kis barátaival játszik, vagy a szobájában "elbújva" legózik inkább, minthogy velünk beszélgessen. Nagyon jó tanuló, persze néha becsúszik egy-egy rossz jegy (évközben kapnak osztályzatot, csak a félévi és évvégi bizonyítvány szöveges), de azt azonnal kijavítja.

Elképesztő dolgokon tud megsértődni, olyankor aztán rettenetes dolgokat vág a fejünkhöz, rémisztő hangnemben, épp, mintha egy felnőtt veszekedne velünk. Észérvek sem hatnak, de néhány perc múlva megnyugszik és mintha mi sem történt volna, élünk tovább :=)


Harmadik és negyedik: köszönöm a tanácsokat, megnézem.

2010. máj. 13. 18:29
 6/8 anonim válasza:

a második vagyok :)

De jó, akkor remélem kicsit meg tudtalak nyugtatni! :) valószinüleg ezek a tulajdonságok mindig is megmaradnak :) A szüleim már kezdenek beletörődni, és kezdik észrevenni hogy "kész ilyen vagyok, ezen ha akarnak se tudnak változtatni" :)

2010. máj. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

www.zodiakus.tvn.hu

Ez az oldal nagyon sokat segíthet,a legjobb mind közül.A Kos jellemzésénél megtalálhatjátok külön a Kos-gyermekre tartozó részt;olvassátok el figyelmesen!

2010. máj. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :=)
2010. máj. 14. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!