Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Miért írják azt egyes horoszkó...

Miért írják azt egyes horoszkópok, hogy a halak összeillik a bakkal?

Figyelt kérdés

#Halak csillagjegy #bak csillagjegy
2018. márc. 19. 03:57
 1/9 anonim válasza:
38%
Mert alaptalan, tudománytalan, értelmetlen humbug az egész.
2018. márc. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
A sötét középkorban, a primitív emberek hittek ezekben.
2018. márc. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%

Most a kedvedért megnéztem a saját meg párom jegyét és mi tényleg ebbe esünk, és közel 30 éve vagyunk együtt, méghozzá igen jó a kapcsolatunk.


Mivel az egész horoszkóp téma hülyeség, semmi alapja sincs (többek közt azért, mert a csillagképek nem léteznek a valóságban, ez csak a Földröl látható téves leképezésekböl áll), szóval értelmetlen a kérdésed.

2018. márc. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Megye egyes halak és bakok összeillenek.
2018. márc. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Miért írják azt, hogy a Nyilas összeillik a Bikával?


Hülyeség. A Horoszkópoknak vannak olyan leírásai, amelyek illenek az adott jegyben született emberre, de személy szerint úgy gondolom, horoszkóp alapján behatárolni azt, hogy "Vajh' ki lesz a nagy ő?" a legnagyobb baromság... nem az számít, a párodnak mi a horoszkópja, hanem hogy szereted-e és pont. A horoszkóp az már csak egyfajta másodlagos kis plusz, kis "érdekesség".

2018. márc. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Azért létezik ez az elmélet, mert az emberek nagyja mélyen, legbelül szeret valamilyen csoporthoz tartozni. Pl. én az Ikrek csillagjegyhez tartozom (ténylegesen). Ez az önfelismerés könnyebbségének látszatát nyújtja nagyon sok ember számára, mivel be tudja magát skatulyázni, könnyebben tudja magát jellemezni. "Én Ikrek vagyok, az én erogén zónáim a kar, váll, kulcscsont, comb és a tenyér." - Látod? Könnyedén beskatulyáztam magam. Persze én nem hiszek a horoszkópban, mivel annyira általános, sok emberre illő jellemvonásokkal, tulajdonságokkal dobálózik, hogy azokkal nehéz mellé lőni... Nyilván az előbbi állítás sem igaz, vagy nem feltétlen, de az Ikrekre jellemző a tudatosság is. Rám pl. tényleg jellemző ez, szeretek tudatában lenni annak amit csinálok és logikusan gondolkodom, amennyire csak lehetséges minden helyzetben. A horoszkóp egyébként valahogy így fogalmaz: "Az Ikrek jegyben megjelenik a képesség, hogy elvonatkoztasson az ösztönös vagy érzelmi indíttatásoktól, és tetteit alárendelje az akaratnak és az értelemnek." Megint csak az látható, hogy a lehető legáltalánosabb jellemvonással, tulajdonsággal dobálózik a csillagjegyem, és mivel nekem úgy alakult az életem, hogy ilyen személyiségű lettem, ezért a horoszkóp nem hibázik... Na de, aki a 21. században egy picit sem képes ilyen lenni, az egy szinten sebezhető, ebben majdnem biztos vagyok. És megint csak látod? Túl általános ahhoz, hogy ne találjon hatalmas közönséget, akire részben, vagy egészben igaz ne lenne az Ikrek csillagjegy.


Én úgy gondolom nem volt egy buta alak az, aki kitalálta ezt az elméletet. Hiába tűnik ez első ránézésre humbugnak, az előbbi kis levezetésemből szerintem jól látszik, hogy nem az. És persze, mint amúgy mindent ebben a században, legyen az anyagi vagy nem anyagi dolog, ezt is pénzzé teszik, el tudják adni. És így megy tovább a kerék, így marad a horoszkóp a mindennapok része, így hisznek benne emberek milliói (ha nem milliárdjai).


A kérdésre válaszolva, gondolom azért írják, mert a Bak szeret irányítani, céltudatos, anyagias, egy tipikus pénzember, aki az utolsó centet is kifacsarja minden lehetőségből. A hangsúly itt a "szeret irányítani" részen van, mert a Halak pl könnyebben befolyásolható, "a nagyobb áramlatnak enged". A Bak meg ugye irányít, szóval könnyebben tud ráhatással lenni a Halakra, befolyásolja, irányítja őket. A Halak meg enged neki. Amit olvasok oldalt ír még egy rakás összepárosítható tulajdonságot, ha érdekel olvass utána. És valahol itt nekem megint csak szemet szúr a nagy általánosság, és ebben az esetben pl. a csillagjegyekben leírt jellemvonások könnyű összepárosíthatósága.

2018. márc. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Érdekes, hogy ti meg ezt olvassátok mert ez asztrológia és horoszkóp témakör. 😁
2018. márc. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
"Egy véletlen kérdés" - néha rákattintok :D
2018. márc. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Csak akkor ha a nö halak a férfi bak .
2018. ápr. 28. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!