Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Hisztek a horoszkópban? Én...

Hisztek a horoszkópban? Én mivel Nyilas vagyok és mi szkeptikusok vagyunk, ezért inkább a tapasztalataim írom le)

Figyelt kérdés

Mármint ha az eddigi életemre visszatekintek leírom a tapasztalataimat, hogy melyik csillagjegyű emberekkel mennyire jöttem ki jól az eddigiek során.


Bak: Ilyen csillagjegyű emberrel még sosem voltam jóban,így visszagondolva akikről tudom, h Bakok, azokkal valahogy nem találtam a közös hangot, unalmasak voltak, de valószínűleg számukra meg én voltam unalmas, szóval valahogy kölcsönösen elkerültük egymást az ilyen emberekkel. Nyilván nem lehet mindenkit egy kalap alá venni, aki Bak jegyű, de számomra valahogy mindegyik ugyanolyan semmitmondó volt,akikkel eddig találkoztam, max néha 1-1 jó beszélgetésre futotta tőlük. 1-10es skálán ez alapján hozzám Nyilashoz mennyire passzol egy Bak, hát az 10/2.


Vízöntő: Na, a Vízöntőkkel mindig jól kijöttem, egy rakás barátom van, akinek ez a jegye, csajok közül is sok Vízöntővel volt viszonyom,melyek általában sosem voltak túl mélyek, de a szakítás után is megmaradt a barátság, mert valahogy mindig megértettük egymást. Könnyedek, rokonszenvesek, vevőek azokra a hülyeségekre, amiket én is szeretek csinálni, sőt talán ők az egyetlenek, akik bőven túl is tudnak licitálni ilyen téren. 10/9-t adok, ha a hozzám való passzolást nézzük.


Halak: Halak jegyű emberek között volt ilyen is, olyan is, vagy nagyon jól kijöttem velük, vagy nagyon nem. Amit általánosságban tapasztaltam, hogy túlságosan érzelgősek, labilisak, gyenge személyiségek, akiket irányítani kell, mert egyébként elvesznek az életben. Nagyon jókat, tartalmasakat lehet velük beszélgetni, párkapcsolati szempontból nem kompatibiliesek velem, de barátilag el lehet lenni velük,ha éppen olyan hangulatuk van. 10/5.


Kos: A Kos az elvileg nagyon passzol a Nyilashoz, nekem valahogy mégsem volt túl sok közöm ilyen jegyű emberekhez, sem párkapcsolati, sem baráti téren. Az viszont igaz, hogy haveri szinten sok ilyet ismerek, és az ilyen emberekkel nagyon jól el lehet röhögni csak úgy spontán, még ha amúgy nem is nagyon vagyunk jóban, fesztelenek, lazák, mint én, lehet velük jókat versenyezni, el lehet velük szórakozni,de különösebben mély kapcsolatom nincs velük. 10/5.


Bika: Hát olyan Bika jegyűvel még nem találkoztam, akivel jóban lettem volna. Végtelenül makacsak, mint én, csak az a baj, h pont az ellenkezőjét gondolják szinte mindenről. Nagyon erőteljesen birtokolni akarnak, tapadósak, durvák, érzelmi zsarolást alkalmaznak. Nehéz velük kijönni, legalábbis nekem, mert be akarnak korlátozni, annál jobban pedig semmit nem utálok. 10/1.


Ikrek: Elég ellentmondásosak az Ikrek jegyűekkel a kapcsolataim, általában egyszerre pozitív és negatív. Az Ikrek nőkben mindig csalódtam, elsőre elbűvöltek, aztán kiábrándultam belőlük, mert olyan felszínesnek találtam őket. Nagyon jó beszélgetőpartnerek, kiváló kommunikációs készségük van, jókat lehet velük filozofálni az élet nagy dolgairól, ugyanakkor elég ridegek, számítóak, sok közük az érdekember. Rövidtávon felkeltik az érdeklődésem,hosszútávon viszont nem valók hozzám. 10/5.


Rák: Rák jegyűekről szinte csak pozitívat tudok mondani, az ilyen ismerőseim nagyon kedvesek,rendesek,jószívűek és szeretnek a társaságomban lenni. Mellettük nyugodtan mondhatom a hülyeségeimet, bármikor szívesen meghalgatnak és együttérzőek. Több ilyen lánnyal is volt már elmélyült kapcsolatom, de atztán valahogy mindig vége lett, mert nem hagytak elég szabad teret nekem ,túlságosan ragaszkodóak voltak. 10/7.


Oroszlán: Oroszlánok a legjobb barátaim, akikkel mindig lehet egy jót zabálni, vagy utazni, sportolni, a közös érdeklődés, közös hobbi összetart. Komoly kapcsolatom nem nagyon volt ilyen lányokkal(ugye két dudás nem fér meg egy csárdában),de minden egyéb szempontból nagyon jó kapcsolataim voltak az Oroszlánokkal, ők is elég öntörvényűek, hedonisták, egoisták, mint én, de nem szóljuk meg egymást ezért, nem irigykedünk, hanem még inspiráljuk is egymást, végre lehet valakinek dicsekedni a sikrekről, aztán ő is dicsekedhet, közben meg lakomázunk egyet és jókat röhögünk. 10/8.


Szűz: Huhh, hát az ilyen emberekkel teljesen semlegesek voltak a kapcsolataim, bajom nem nagyon volt velük, de közös téma se nagyon, hozzám egyáltalán nem passzolnak az fix. Nem nekem volt bajom velük, hanem inkább nekik velem, általában nem tudták elfogadni és megérteni, h mit miért csinálok, én meg leszartam, h mit gondolnak, mert annyira hidegen hagytak 10/2.


Mérleg: A Mérleg ismerőseimmel a legideálisabbak a kapcsolataim, mind baráti, mind szerelmi téren, velük jövök ki a legjobban. Nagyon jókat lehet velük filozofálni komoly témákról, elmélyülten beszélgetni, ugyanakkor hülyülni is velük tudok a legjobbakat. Értik az iróniát,közös az érdeklődésünk, kifinomultak és intelligensek, tiszteletben tartják a szabadságvágyam,ahogy én is az övékét és mégis teljes a bizalom. Párkapcsolati téren még sosem csaltak meg. Eddig nekem igazi őszinte,kölcsönös szerelem csak két lánnyal alakult ki, mindkettő Mérleg volt. 10/10


Skorpió: Hát, Skorpió nők kétségtelenül le tudnak venni a lábamról, nagyon vonzódom hozzájuk és elmélyülten tudok velük beszélgetni, de valahogy mégsem illettünk össze soha. Általánosságban elég sok rosszat hordanak össze erről a jegyről, én azonban csak pozitívakat tudok róluk mondani, nagyon kedvesek és jólelkűek,de nem passzolnak hozzám, mert túlságosan depresszívek, nincs sok közös érdeklődés. 10/6.


Nyilas: Nyilas-Nyilas elvileg jó párosítás, én viszont az vettem észre, hogy két dudás nem fér meg egy csárdában, valahogy sosem volt túl jó, vagy túl mély kapcsolatom más Nyilas jegyű emberekkel, mindig megértettem őket és jókat tudtunk beszélgetni, de valahogy sosem érdekeltek úgy különösebben. 10/5



Nahát így nagy általánosságban ezek a tapasztalataim, persze nyilván mindenhol lehetnek kivételek, és továbbra is leszögezem,h én nem különösebben veszem komolyan a horoszkópot, inkább csak jó szórakozásnak tartom a kielemzését. Csak a szeméyles tapasztalataim írtam le. Kíváncsi vagyok a tiétekre is.


2018. dec. 22. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Nem. Természetesen nem kategórizálom be az embereket ilyen buta csoportokba.
2018. dec. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Ez egy üres típus besorolás mint a legtöbb megközelítés amik a felszínt sem karcolják . Minden ember egyéni kombináció variácó és saját magával sincs tisztában , a megközelítések sem teljesek . szinte senki sem jut a végére azok között akik teljesen lényegileg belemélyül . A személyiség jellem összetett bonyolultabb annál mintsem bárki leírható lenne pár sorban . Léteznek hiteles kategória csoportok feltárások de azt nem a napilapok közlik . Saját jegyeim között volt számtalan irritáló közömbös és pozitív személy .
2018. dec. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Azt hol olvastad, hogy a nyilas szkeptikus? A nyilas csillagjegy jelmondata: "Én hiszek!". Én inkább egy bakhoz vagy szűzhöz kötném a szkepszist.


Egyébként amikor azt mondjuk valakiről, hogy "ő nyilas", vagy "ő skorpió", stb., akkor valójában csak a napjegyéről beszélünk, és akkor még nem tudjuk, hogy mi az aszcendense, hol szerepel a képletében a napon kívül a többi bolygó/égitest, fényszögek, leszálló-, felszálló holdcsomópont...

Tehát lehet, hogy pl. valakinek nyilas a napjegye, de pl. a születési képletében kb. 5 bolygó/égitest áll a bakban, megfejelve egy bika aszcendenssel, és akkor máris lőttek a nyilas hitének. Így akár egy nyilas napjegyű ember simán lehet szkeptikus is.


Ilyen értelemben igaza van a szkeptikusoknak, mert ez sokkal bonyolultabb dolog annál, mintsem, hogy pusztán egy csillagjegyből (Nem horoszkóp! Az mást jelent, mert az a személyre vagy csillagjegyre szabott asztrológiai elemzés.) meg lehessen mondani, hogy milyen is az adott ember. Az egyén születési képlete többet mond, és akkor még ott van a csavar, hogy ugyanolyan/hasonló képletű emberek más-más szociokulturális körülmények között, más-más személyiségformáló hatások mentén nőnek fel.

2018. dec. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
A horoszkóp szerint a csillagok állása a születéskor befolyásolja kapcsolatunkat,életünket. Ez is NAGYON ellentmondásos téma. Viszont itt vannak egybeesések sokszor ezt nevezhetjük "véletlennek" "ezotérikus jelenségnek" "jóslatnak" és mêg sok mâsnak lênyeg vannak egyenlöre megmagyarázhatalan egybeesések természet feletti történések. Szerintem itt az agy müködése bal és jobb agyféltek használata is befolyâsoló tényezö a hitben és személyiségben valamint ez a bizonyos nagyon rövid de borzalmasan összetwtt szó a "HIT" NAGYON befolyásolja a kapcsolatainkat valamint a "SZEMÉLYISÉG" és az "ÁLLÁSPONT"
2018. dec. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%

"Én mivel Nyilas vagyok és mi szkeptikusok vagyunk"

No, nemá'!

Ha szkeptikus lennél, nem hivatkoznál arra, hogy horoszkópod szerint hova sorolnak be a hívők!

.

Aztán:

"inkább a tapasztalataim írom le"

Tehát tapasztalataid vannak abban, amiben szkeptikusként kételkedsz!

.

Ha ilyen egy szkeptikus, akkor milyen az, aki hiszi?

2018. dec. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek,szerintem sem szkeptikus xD max negyedig
2018. dec. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Altalanossagban amiket leirtal megtudom erositeni, legjobb baratom nyilas es tobb nyilas palival is volt hogy talalkozgattam, igaz altalaban egyoldalu volt a vonzodas engem nem erdekeltek kapcsolati szempontbol.. en rak vagyok:))

Amiket en a nyilasokrol tapsztaltam legjobb baratomat mar 10eve ismerem az utolso hajszalaig, o tipikus nyilas.. ha jol emlekszek oroszlan az aszcendense?..

Ontorvenyu, vehemens, makacs de olyan szinten megvan gyozodve a maga igazarol hogy ha egy asztalra azt mondja szek te pedig megsugod neki hogy az asztal kepes a vegtelensegig huzni a vitatkozast fallal beszelsz:-D nagyon nagy az igazsagerzete..

Szereti a kulonleges dolgokat, nagyon joszivu szeretteiert vagy akiket a szivebe zart barmit megtesz!! Nem haragtarto, nagyon nehezen lehet magadra haragitani! De nem felejt.

En baratilag nagyon kedvelem oket.. nyilas noket viszont nem, valamiert mindig vetelytarsat lattak bennem, es barmennyire is gondoltam jonak a kapcsolatunkat idovel lekoptattak magukat a viselkedesukkel:-)


Az en aszcendensem bika:-) holdjegyem pedig oroszlan...

2018. dec. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az valóban igaz amit a válaszolók zöme ír. Se az asztrológia általánosításban a nyilasról nem írja azt, hogy szkeptikus és ahogy te fogalmazol mindenről, bizony az sem az.

Az én egyik perverzióm, hogy imádom a statisztikákat egyszerűen mindenből és képes vagyok naphosszat böngészni és keresni, hogy mennyire igazolt és hiteles e. Elsőre nem értené senki, de a horoszkópot is így érintem. Képalkotás, hogy az emberek mennyire hisznek benne, mennyire üldözik egyenesen, illetve bizonyos tényszerű statisztikák mennyire passzolnak a az asztrológia által festett képekbe.

A legviccesebb statisztika, amit külön horoszkópra állítottak az internet alapján. Hogy emberek különböző accountokkal, ahol a születés dátum ismert(persze lehet hamis, de hónap-napban ez ritka, inkább évre jellemző), vagy megkérdezés alapján pl. az jött ki, hogy a kosok foglalkoznak a legtöbbet az asztrológiával. És vajon kik hisznek a legkevésbé benne? Szintén a kosok. Mellesleg én is kos vagyok:D

Továbbá párkereső oldalak is visszajelzések alapján állítottak fel ilyen statisztikákat a felhasználóikról. Ott sok esetben pl. a hűségesnek mondott zodiákusok voltak a leghűtlenebbek a visszajelzések alapján. Persze nyilván voltak dolgok, amikben meg egyezett a csillagjegyről való általános kép és az ilyen visszajelzések. Szóval a sok ilyen dolgot tekintve is általános kép, hogy a nyilasok csapongóak és nem éppen szkeptikusok.

Mint látható én nem hiszek ilyenekben, csak érdekes játéknak találom ezeket az egyeztetéseket. Szóval én soha nem mondanék ítéletet horoszkópokról és csillagjegyek alapján emberekről. Eleve igen csak elnagyoltak, az aszcendenst és egyéb bolygókat vizsgáló "részletes elemzések" meg pont, hogy mindenkire igazak. Ugyanis bárki láthatja, hogy hiába van hozzárendelve egy-egy égitesthez egy téma amit befolyásol, mellette ott van elemzésnek, hogy általánosságban ez és az megjelenik emiatt. Mivel nem lehet olyan, hogy egy befolyásol csak, így lényegében egy ilyen elemzésben az összes létező dolog bele van írva, így bárkire igaz lehet. Mint pl. az olyan fogalmazások, hogy "nyugodt, de gyakran nagyon hirtelen és indulatos". Ezek konkrétumok amiket az sem tagadhat, aki hisz benne, hogy vannak bizony bőven ilyen fogalmazások.

Én most ezzel nem akarok küzdeni senkivel és senkit sem akarok meggyőzni, tudnék konkrét tudományos tényeket mondani bőven ellene, én most inkább csak arra világítottam rá, hogy önmagával megfogalmazott kétségeket, vagy nem éppen egyértelmű dolgokat is kellene látni.

Ettől függetlenül viszont van egyéb sok születési statisztika, ami meg mutat arányokat és jelenségeket, amiket nem is szoktak felhozni az asztrológia melletti érvelésnél. Pedig ha akarnánk vizsgálhatnánk annak kapcsán.

De egy szó mint száz én most itt nem szeretném a két tábor közötti ütköztetést, ezt megkerülve csak leírom a saját tapasztalataimat, amiket akik hisznek benne, nyilván ráhúzhatják arra, akik pedig nem, azok pedig mondhatják, hogy ezek csak véletlenek és semmit sem jelentenek.


Én a nyilasokat akiket ismertem és tudtam is a születési dátumát, azok nagy része lány volt. 2 fiú volt összesen. Belegondolva tényleg fura, hogy nemtől függetlenül mind egy primadonna volt, mind a külvilágtól várta a visszajelzést és harsányan tett is ezért a visszajelzésért. Tényleg igen energikus volt mind, ameddig szerepelhetett. Szóval az az igazi színész, vagy színésznő alkat. Valóban igen csapongóak és ameddig közelebbi emberek társaságában vannak, addig szinte rajongással állnak hozzá.

Önmaguk tekintetében a túlzást az oroszlánokra szokták mondani, de az általam ismert nyilasoknál szintén jelen volt ez. De maga ez a túlzás és rajongás mások és akár tárgyak, vagy eszmék iránt bizony naivitással járnak.

A hirtelen és látszólag heves érzelmek jellemzőek voltak rájuk, de ez szinte törvény szerűen a hisztisséget is vonzza maga után.

A lányok tekintetében tényleg majdnem mind igen attraktív volt, ami egy pluszt adott ahhoz a pillanatnyi vonzáshoz amit alapvetően éreztem, nem feltétlen mint partner, hanem akár csak mint társaság. Kicsit az egészben mint viselkedésben van egy kislányos báj.

Viszont a kérdező tapasztalataival ellentétben, ez a vonzalom mindig kölcsönös volt. Ha a konkrét szexuális vonzalomról beszélünk, akkor is. Legtöbbször még nagyobb volt mint irányomból és néha zavarba ejtően ezt nem szégyellték kimutatni minden eszközzel

Mondhatni, hogy én mindig egy kicsit már már hátborzongató és meglepően hirtelen kölcsönös vonzalom volt. Ami néhány esetben egy idő után átment kölcsönös gyűlöletbe :D

Vicces, hogy ahogy most idézem fel 13-ból 11 nyilas lánynak kék szeme volt, ami a gyengém amúgy. Elsőre mindig megingatott ez a pörgő és számomra esetlen, de ettől bájos szereplés, miközben néznek bele a szemembe a kék különböző árnyalatában játszó szemeikkel és egyszerűen látszik, hogy megszűnik gyakran a külvilág számukra.

Mókás az is, hogy mind hitt az asztrológiában és nem egyel vitatkoztam is erről, ami pont hogy nem ellenérzést váltott ki, hanem inkább figyelmet és még erősebb hirtelen jött kapcsot két ember között.

Viszont nem azért, mert nyilas, hanem azért mert amilyen személyiség amit láttam bennük, én sosem akartam többet tőlük. Tudom, hogy az ilyen, az ilyen típusú emberekkel csak hirtelen jött fellángolás és hosszútávon tudom, hogy inkább fárasztana ez a személyiség típus. Viszont én meg mindig is komolyabbat kerestem. Persze nem mondom, hogy egyszer nem történt meg ilyen lánnyal a botlás, hogy csak alkalmi dologba belementem, de mai fejjel nem ragad már el ez az általuk kiváltott hirtelen jött hév. Viszont most az utóbbi 2 év tapasztalatából őket még mindig. Volt is hisztis reakció az ilyenkor kapott visszautasítástól irányomból, vagy csak a szimplán általam tanúsított passzív ellenállásból, mikor már nem bírták tovább és a tettek mezejére léptek.

2019. jan. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én bika vagyok. Nem szabad, hogy előítéleteid legyenek. Fogadok, hogy, hogyha betennének egy szobába egyetlen másik emberrel, akiről előre tudnád, hogy bika, ideges lennél. De miért? Én kedvesnek tartom magamat és 2 legjobb barátnőm is bika, akiket szintén. Lehet, hogy te rossz embereket fogtál ki, vagy csak szimplán nem hozzád illőeket, de szerintem mélyen a bikák a leghűségesebbek. Igaz, én is makacs vagyok, ahogy írtad, de végtelenül tudok szeretni. Nekem az ikrek a kedvenc csillagjegyem, mert titokzatosak.
2019. jan. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!