Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Szkeptikusok kérem ne irjanak!...

Szkeptikusok kérem ne irjanak! Ikrek csillagjegyűek idegrendszere tényleg gyengébb? Mármint úgy értem hogy hamar felkapják a vizet, túlspanolják magukat, élvezeti cikkek terén is, nem pihenik ki magukat

Figyelt kérdés

És ha a sok energiát nem használják fel, az idegrendszerük megbetegedhet,hallucinációra hajlamosak?

Szerintetek?


2012. jún. 5. 13:51
1 2 3 4
 1/34 Smartguy86 ***** válasza:
61%
Marhaság. Most csípőből fel tudok idézni vagy 5 olyan embert, aki Ikrek és köze nincs a leírtakhoz. De más jegyet is felhozhatnál, azokra se lenne igazabb. A horoszkópnak - tudod - köze sincs a valósághoz, ezt már tudományos kísérletekkel is bizonyították nem is egyszer. Ez nem szkepticizmus, ez tény. Vagy talán attól szkeptikus valaki, mert nem hajlandó elhinni azt, amit te?
2012. jún. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Nem, csak épp amiatt,, hogy valaki azt irja hogy semmi jelentősége meg köze nincs hogy milyenek vagyunk, ahhoz hogy mikor születtünk. Szerintem mindenben van igazság, és szerintem van olyan aki hajlamosabb egyes dolgokra,nem csak a genetikától, meg a körülményektől ahogy él. Igen pont rólad is beszéltem...
2012. jún. 5. 14:09
 3/34 Smartguy86 ***** válasza:
61%

Hát javaslom, hogy nézd meg a Wikipédián azokat az oldalakat,ahol híres emberek születésnapjait lehet megnézni a konkrét dátum szerint. Meg fogsz lepődni, mennyire nincs köze még a híres emberek között sem ahhoz, hogy ki mikor született. Mert van aki ugyanakkor született mégis költő lett, míg más meg úszóbajnok, megint más meg programozó (Pl Adolf Hitler születésnapján született bajnok vívó, színésznő, tv-bemondó és sci-fi író is). De biztos vannak olyan napok, ahol kitüntetett kutatóorvos született egy napon kéjgyilkossal... Most akkor vonjál le következtetést.



Nem reálisabb az, hogy a genetikán kívül az ember szocializációja határozza meg, hogy milyen ember lesz belőle? A neveltetés, a tanultság, a jellem, ezek mind a szocializációval alakulnak ki. De nézz utána annak, hogy milyen viselkedésmintákat hordoznak a remeték... Rájuk is igazak lennének az egykor szocializációs sémák alapján kialakított horoszkópok? Kétlem...

2012. jún. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Én nem arról beszélek hogy minden ikrek csillagjegyű ember ilyen, csak kérdeztem hogy más is tapasztalt e ilyen "tulajdonságokat" .

Most hiába irkálod nekem h nézzem meg a híres embereket, meg azt hogy mi volt a foglalkozásuk, nyilván tudom hogy egy csillagjegy alatt születtek, nem mindenki fog egy dolog felé orientálódni, semmi köze ahhoz amit kérdeztem.


"A neveltetés, a tanultság, a jellem, ezek mind a szocializációval alakulnak ki. "

ezzel sem mondtál újat:) Felnőtt értelmes ember felfogja magától, azt ami egyértelmű, nem kell felvilágosítani.

2012. jún. 5. 14:22
 5/34 Smartguy86 ***** válasza:
57%
Jah még annyi: nézd meg az újszülötteket. Mit tudnak? Sírni, enni, pisi-kaki, nevetés. Minden mást a szülőktől tanulnak. Ami ösztönös, az meg genetika. Ha a horoszkóp igaz lenne, akkor egy magára hagyott csecsemőből is lehetne atomfizikus :DDD Ami azért valljuk be, elég vad ötlet.
2012. jún. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
31%

Smartguy86 olvastam már pár válaszodat, olyan okosakat mondasz. Örülök, hogy van más is, aki ilyen szépen felépíti az érvelését. Kár, hogy mindhiába. Én is már számtalanszor próbáltam rávilágítani, hogy nem csillagjegy függő sem az, ki az ideális párja az ember, sem az, hogy milyen viselkedésű, sem pedig az, milyen betegségekre hajlamos. Ugyanúgy az Álomfejtés topicban is felhívom mindenki figyelmét, az álmok miben létére, mégis szomorúan tapasztalom, hogy nyaklevesekkel fenyegetőznek privátban, vagy szimplán azt mondják, hogy nincs igazam, mert akkor is van jelentése, úgy görbüljenek meg.


Kérdező: Nem ezen múlik. Légy reális. Minden attól függ, hogy milyen öröklött tényezőid vannak, illetve szerintem az sem elhanyagolható, hogy milyen környezetben nőtt fel az illető.

2012. jún. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 Smartguy86 ***** válasza:
31%

"Én nem arról beszélek hogy minden ikrek csillagjegyű ember ilyen, csak kérdeztem hogy más is tapasztalt e ilyen "tulajdonságokat" .

Most hiába irkálod nekem h nézzem meg a híres embereket, meg azt hogy mi volt a foglalkozásuk, nyilván tudom hogy egy csillagjegy alatt születtek, nem mindenki fog egy dolog felé orientálódni, semmi köze ahhoz amit kérdeztem. "


Akkor mi a kérdés?

2012. jún. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Az a kérdés amit kiírtam, te teljesen félreértelmezed.

Nem a munkára értem.

De akkor is akármit mondtok én tapasztaltam azt, hogy amilyen csillagjegyben született, lehet érezni rajta a tulajdonságokat...de nem ez alapján "itélek" embereket.

2012. jún. 5. 14:29
 9/34 A kérdező kommentje:

Ismerek Ikrek embereket akikre ez jellemző, az impulzivitás...jó de nem bizonygatom..te neked van egy véleményed erről nekem van más..hiába akarod bizonygatni az ellenkezőjét...úgyse úgy fogom gondolni.

Nem napi horoszkópokban "hiszek" és nem is elvakultan.Ennyi

2012. jún. 5. 14:31
 10/34 Smartguy86 ***** válasza:

Próbáld ki egyszer, hogy megkérsz egy ismerősödet, hogy az egyik újságban lévő horoszkópból vágja ki a leírásokat neked. Utána tegye eléd és te mondd meg, hogy melyik vonatkozik rád:) Hát nem izgi? Próbáld csak ki. Kíváncsi leszek, hogy melyiket fogod úgy érezni, hogy igen, ez én vagyok. Ha ez megvan, akkor egy másik újságból vágjon ki neked és tegye le eléd, és külön mellé a jegyeket - neked pedig az a feladatod, hogy összepárosítsd a kettőt. Utána számoljátok össze és nézzétek meg, hogy hányat találtál el.


Megsúgom - az első esetben az lesz, hogy bármelyiket tudnád alkalmazni a saját életedre, illetve egyiket se tudnád kevésbé alkalmazni, mint a másikat. Második esetben pedig közel 1/3-2/3 arányban el tudnád találni a párokat jó esetben, ami még mindig csak a véletlen találgatás arányaival egyezik.


Javaslom olvasásra ezt:


Először egy kis történelem: az ember jóformán az óta foglalkozik a csillagokkal, mióta elkezdte érdekelni az idő mérése. Számtalan lelet bizonyítja, köztük egy 25ezer éves is, hogy már igen korán elkezdtek összefüggést keresni a csillagok mozgása és a földi élet menete között. A kezdeti tudomány leginkább a sumérokhoz köthető, majd tőlük vették át az akkádok, aztán Babilónia, majd innen lett világszerte ismert az egyiptomiakon keresztül. A mai asztrológiai ismeretekért nagyrészt a görögök felelősek, ám a keresztény térhódítás visszafogta a terjedését, amíg nem azokon a területeken is felfigyeltek rá, és átdolgozták a keresztény vallás számára is emészthető formába. Ekkorra már jelentős vizsgálatok folytak le, elemezve számtalan ember életét és születési jegyét, hogy megállapítsák az összefüggéseket.


Eleinte csak a nemesek és uralkodók kiváltsága volt, de később a hétköznapi embert is érdekelni kezdte a sorsa, illetve hogy beavatkozhat e abba. És körülbelül így jutottunk el napjainkig, amikor a horoszkópoknak megszámlálhatatlan fajtájával találkozni mindenütt.


Természetesen ezekkel egy időben megjelentek a kétkedő tudósok is, akiktől az ezoterikus levegőbe beszélés igencsak messze állt.

Első feltételezésüknek hangot adva azt mondták, hogy bár az asztrológusok hiszik, hogy a fenti világ, a csillagok befolyásolják életünket, ez a hatás eltörpül azok mellett, amik itt lent a mindennapokban érnek minket. De mivel nem hagyhatták figyelmen kívül ezt a bizonygatott összefüggést, ezért több módszert dolgoztak ki a visszavágásra.


Az első ilyen a statisztikai többség kihasználása volt. Ennek úttörője a francia Gauqelin volt, egészen 1955-től a 80as évekig végzett vizsgálatokat. Számtalan felmérést készített munkatársaival. Volt köztük olyan, amikor emberek foglalkozását vettették össze csillagjegyükkel, de nem jutottak egyezésre. Vizsgálták még emberek személyiségét, sorsát összevetve a születési jegyekkel de mindenütt csak véletleneket kaptak. Egyetlen pozitív és azóta is vitatott eredményük volt, amit Mars effektusnak neveztek el, miszerint az élsportolók között nagy számban vannak olyanok, akiknek születési jegyében a mars mindig ugyanabban a házában áll, tehát ugyanazt a szöget zárja be a Föld keringési útjával. De mivel nem egyértelmű többségre jutottak, így ez csak elmélet maradt, és az óta se sikerült igazolni.

Ám a legérdekesebb felmérést az öngyilkosságok szolgáltatták. New York 311 ismert öngyilkosát gyűjtötték össze, majd melléjük rendeltek 311 élő embert, akik napra pontosan akkor születtek. Az eredmény meglepő módon az lett, hogy a fogékonyság az öngyilkosságra semmi összefüggést nem mutat a csillagjegyekkel.


Második módszerük a neves és elismert asztrológusok bevonása volt. Első kísérleti alanyuknak, John McCallnak meg kellett ismerkednie 28 normális születésű emberrel, akármilyen mélységben, majd az elé rakott 4-4 horoszkópból megmondani, hogy melyikre melyik illik. McCall 28-ból 7szer találta el a csillagjegyet. Majd egy másik tesztben 28 mesterasztrológusnak adták fel a feladatot, hogy 116 ember személyiségtesztjéből megkapnak 3-at, 3-at, meg egy születési dátumot, ami a 3-ból valamelyiké, és a feladatuk az, hogy megmondják a 3-ból melyik a megfelelő a dátumhoz. A 116 emberből 34-ét sikerült eltalálni. Ezek az arányok egyenlők a véletlenszerű találgatáséval.


A próbát elvégeztették egy átlagos magánemberrel, vizsgálandó mennyivel lesz rosszabb az eredménye. Az arány szintén kb. 1:3-hoz volt, tehát a véletlen találgatásé.



A harmadik módszer pedig az átlagembereket tette próbára. 83 önkéntesnek készítettek profi asztrológusok horoszkópot, majd mindenki megkapta a sajátját és 2 másikat. A 83ból 28an választották ki helyesen a sajátjukat. Ez megint a szokásos aránynak felel meg. A második tesztjükben pedig mindenkinek készítettek horoszkópot, majd egy részét az ellenkezőjére fordították, tehát a tulajdonságok ellentétét írták bele. Az önkéntesek 95%-nak teljesen mindegy volt, ők érvényesnek találták magukra a horoszkópokat. Pedig a teszt éppen arra épült, hogy az emberek talán jobban benne vannak abban, hogy mi az, ami rájuk vonatkozik.


Ezek a kísérletek alapvetően igazolták, hogy az asztrológiának semmi valóságalapja nincs, de az asztrológusok mélyen hallgatnak erről, és csak egy kis részük meri felvállalni, hogy amit csinál, az nem biztos, hogy igaz, de legtöbbjük így is arra hivatkozik, hogy ez egy elvont tudomány.


Az asztrológia tudományát gyökeresen megkérdőjelezik a modern csillagászok is, mivel a csillagképeket alkotó égitestek több fényévnyire vannak egymástól, csak tőlünk látszanak úgy ahogy. Másfelől pedig éppen a távolság miatt, amit itt a Földön észlelünk a csillagok mozgásából, az teljesen mást mutat, mint a valós elmozdulásuk. Továbbá 1781 egy William Herchel nevű illető egy olyan műszerrel, amit az asztrológusok nem használnak, felfedezte az Uránuszt. Ez a szerkezet a távcső… És ugyanígy fedezték fel később az összes külső bolygót a Plútóig. De az asztrológusok bevették őket is a buliba, és azóta azokkal együtt érvényes a csillagjóslat.

Kulturális oldalról megközelítve is cáfolathoz juthatunk, mivel a különféle kultúrák más és más személyiségjegyeket tulajdonítanak a megfigyelt égi jelekhez, pedig azoknak egyezniük kéne, ha lenne alapjuk. Például a sokak által nyilas jegynek vélt csillagképet Angliából gyakran lehet látni, mint égi teáskanna. El is nevezték régen annak. És összevetve a kettő képiségét semmi hasonlóság nincs, hogyhogy nem egyáltalán a zodiákus jegyeknek sincs köze ahhoz, hogy az abban a jegyben született embernek milyen tulajdonságai vannak. Például aki bikaként születik, nem biztos, hogy előretörő és erőteljes személyiség lesz.

2012. jún. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!