Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mivel magyarázható ez a...

Mivel magyarázható ez a jelenség? Tudtam, hogy nyitva van az ajtó.

Figyelt kérdés

Párommal együtt élünk, és tegnap párom jött haza később. Természetesem már automatikus bennünk, hogy nyitjuk-zárjuk az ajtót és utána lenyomjuk a kilincset ellenőrzésként. Olyan még egyikünkkel sem fordult elő, hogy nyitva hagytuk volna az ajtót, mert erre mindig figyelünk. Már késő este jött haza a párom, én már csak a nappaliban és a hálóban közlekedtem akkor, nem is mentem az ajtó közelébe.

Lefeküdtünk aludni, és én éjjel hajnali 3-kor felriadtam és szabályszerűen felpattant a szemem, szinte azt sem tudtam hol vagyok, de egy gondolat megszólalt a fejemben, hogy: csukd be az ajtót, mert nyitva maradt. Nem tudom honnan jött, de nagyon határozott, hirtelen felpattanó gondolat volt. Kimentem és meglepetésemre tényleg nyitva volt az ajtó. Ilyen még egyikünkkel sem fordult elő, hogy nyitva hagyjuk, no meg az se nagyon, hogy random így felver egy gondolat az éj közepén.


2019. szept. 19. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
mivel berögzült ez a dolog. A tud alattid jelzett. Szinte mint egy ébresztő ora, vagy egy emlékeztető cimke.
2019. szept. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De nem én hagytam nyitva, hanem a párom.

Esetleg arra gondoltam, hogy az rögzülhetett bennem, hogy nem hallottam a zár elfordulását mégha ez a tudatomhoz nem is jutott el.

2019. szept. 19. 19:27
 3/5 anonim ***** válasza:
28%
Ha az ajtó valóban nyitva volt, azaz nem volt csukva (mert a fogalmazásod félreérthető), tehát a kilincsnyelv nem ugrott be a helyére, amit te megéreztél utólag, arra most kapásból 2 racionális magyarázatot tudok: 1/kissé nyitott ajtó mellett lehet olyan huzat, légmozgás, amit az ember megérez, sőt kívülről jövő zaj is. Ez ébrenlét alatt olyan kicsi inger, hogy a többi inger elnyomja, de álomban, amikor a külső ingerek érzékelése elnyomott állapotban van, akkor egyes ingerekre nagyobb a fogékonyság. 2/Ahogy ezeket leírtam, felötlött egy valószínűbb: a kilincsnyelv bekattanásának érzékelése elmaradt, de álomban az agy automatikusan rendet tesz az ingerek között és itt egy kimaradt elemet talált, erre riadtál fel. Ismert dolog, hogy esetenként az alvás során találja meg az ember bizonyos problémákra a megoldást, amikor valójában nem gondol semmire, csak az agy végzi a maga megszokott működését. Így álmodta meg Kekülé vegyész annak idején a benzol szerkezeti képletét.
2019. szept. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
14%
Ez az agykontroll, csak tudattalanul használtad. Azt is be tudod magadnak programozni, hogy reggelente felkelj.
2019. szept. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy az van, amit mondtál: nem hallottad a kattanást, de nem vetted észre hogy észrevetted. A tudatalattid viszont "csámcsogott rajta" egy kicsit, majd küldte az üzenetet a "Főnöknek" (neked, a tudatodnak) "Baj van, menj és zárd be!"


Az is lehet, hogy láttad a párodon a fáradtságot, és olyankor előfordul, hogy elfelejtődnek még az alap, berögződött dolgok is.


Az is lehet, hogy valami természetfeletti védő entitás (angyal? valami hasonló?) súgta a füledbe a figyelmeztetést. Én hiszek bennük, nem kizárt :)

(vagy lehet, hogy nem. ezeket a dolgokat nem lehet egyértelműen bizonyítani vagy cáfolni)

2019. szept. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!